jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۰۹۰۶۳۰ ۱۴ آبان ۱۳۹۶  |  ۱۰:۳۲

معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر خبر داد:

حبس بیش از ۵۰ ایرانی در آمریکا

معاون امور بین‌الملل و همکاری‌های بین‌المللی قضایی ستاد حقوق بشر از حبس بیش از ۵۰ ایرانی در زندان‌های آمریکا خبر داد.

حبس بیش از ۵۰ ایرانی در آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی از برگزاری جلسه‌ای در ستاد حقوق بشر در خصوص بررسی وضعیت ایرانیان زندانی در آمریکا با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط خبر داد.

وی با اشاره به این که بیش از 56 نفر ایرانی در زندان‌های آمریکا به سر می‌برند، افزود: تعدادی از این افراد به بهانه‌های واهی مرتبط به دور زدن تحریم ها در انتظار محاکمه به سر برده و یا در حال گذراندن محکومیت خود هستند. همچنین تعداد دیگری از ایرانیان نیز در کشورهای مختلف به همین بهانه به درخواست آمریکا بازداشت شده و تقاضای استرداد آنان به کشور شده است.

غریب‌آبادی اظهار داشت: در این جلسه برخی تصمیمات در خصوص برجسته کردن ابعاد حقوق بشری وضعیت این افراد اتخاذ شد و مقرر شد اقدامات لازم به منظور پیگیری موضوع از مجامع بین‌المللی حقوق بشری از کانال‌های رسمی و خانواده‌های آنان در دستور کار جدی قرار گیرد.

معاون دبیر ستاد حقوق بشر با قدردانی از تلاش‌های وزارت امور خارجه در پیگیری وضعیت این افراد و سایر ایرانیانی که در خارج‌ از کشور گرفتار مشکلاتی شده‌اند، افزود: ظرفیت‌های حقوق بشری نیز از این پس در کنار ظرفیت‌های سیاسی و حقوقی برای کمک به این هموطنان قرار خواهد گرفت.

از این رو بررسی وضعیت ایرانیان زندانی در سایر کشورها نیز از این منظر در جلسات آتی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر