jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۰۱۶۶۴۶ ۱۸ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۶:۴۹

باشگاه تراکتورسازی تبریز همچنان با پرونده های تمام نشدنی خود در فدراسیون جهانی فوتبال دست وپنجه نرم می کند و به تازگی به پرداخت مبلغ سنگینی به «کارلوس کاردوسو» برزیلی محکوم شده است.

پرونده های بی پایان تراکتورسازی در فیفا

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، تراکتورسازی تا اواسط فصل جاری رقابت شانه به شانه ای با پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی در لیگ برتر داشت، اما حکم فیفا مبنی برممنوعیت این تیم ازحضور در فعالیت نقل و انتقالاتی شرایط سختی را برای نماینده محبوب تبریز ایجاد کرد به صورتیکه آنان توان رقابت با سرخپوشان پایتخت را از دست دادند.

بدهی های متعدد به خارجی ها و میراثی که از مدیریت های پیشین برای تراکتور به جا مانده هر روز مشکل جدیدی را برای این باشگاه ایجاد می کند و مدیران فعلی را در مسیر دشواری قرار داده است.

مسئولان باشگاه تراکتورسازی به تازگی قسط سوم بدهی به تونی اولیویرا مربی پرتغالی و سال های گذشته این تیم را که ازمدیریت قبلی به جا مانده بود را پرداخت کرده و به بخشش از سوی فیفا امیدوار بودند، اما به تازگی حکم دیگری از سوی کمیته حل اختلاف فیفا صادر شد.

در این حکم، باشگاه تراکتورسازی به پرداخت مبلغ 112هزار دلاربابت قرارداد «کارلوس کاردوسو» و پنج درصد بابت خسارت ظرف مدت 30 روز محکوم شده است.

حکم فوق روز14 فروردین به باشگاه تراکتورسازی و فدراسیون فوتبال ارسال شده و درصورتی که دراین مدت، تراکتوری‌ها بدهی خود را پرداخت نکنند این پرونده به کمیته‌ انضباطی فیفا ارسال خواهد شد و تبعات سنگینی را درپی دارد.

ژائو ویلا، دیتمار بیکای، یان رمزی، حمزه یونس، تونی اولیویرا، کاردوسو و آگوستو سزار شاکیان باشگاه تراکتورسازی در فیفا هستند که این باشگاه باید حدود چهار میلیارد تومان بابت قراردادهای سال های گذشته به آنان پرداخت کند تا با محرومیت سنگین احتمالی روبرو نشود.

در این بین تاکنون بخشی از پول اولیویرا و ژائو ویلا پرداخت شده است، اما هنوز مدیران فعلی تراکتورسازی با هجم زیادی از بدهی که از مدیریت های قبلی برای آنان به یادگار مانده، روبرو هستند.

در فوتبال ایران نه تنها تراکتورسازی، بلکه بسیاری از باشگاه های بزرگ چون پرسپولیس و استقلال با این مشکل روبرو هستند و مدیران فعلی باید تاوان قراردادهای سنگین و عجیبی که مدیریت های پیشین زیر بار آن رفته اند را بدهند.

شاید بهتر باشد تا مسئولان ورزش کشور و ارگان های مربوط دست به کار شده و رفت و آمد مربیان و بازیکنان خارجی به فوتبال ایران را زیر نظر بگیرند تا باشگاه های پرطرفدار اینگونه با مشکلات اساسی روبرو نشوند.

در حال حاضر تراکتورسازی، پرسپولیس و استقلال علاوه بر تامین بودجه سنگین برای تشکیل تیمی قدرتمند و جلب رضایت هواداران با رسیدن به موفقیت، با بدهی های سنگینی روبرو هستند که نه تنها آنان، بلکه کل فوتبال ایران را تحت تاثیر قراداده و شاید تبعات بسیار سختی را همراه داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: