روحانی تنها در میان بیگانگان

روایت تاریخ از کارنامه روحانیت (بخش ۱۸)

روحانی تنها در میان بیگانگان

۰۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲

حالا دیگر میدان جنگ بود و مجاهدان در برابر قوای متخاصم روس بی‌هیچ حمایتی از تهران. در آغاز نیروهای امیرحشمت بر روس‌ها غلبه یافتند و جنگ به‌سختی در محلات تبریز جاری بود تا آن‌که در نشستی کنسول روس و کنسول انگلیس و فرانسه در مقابل ضیاءالدوله و ثقه الاسلام به مذاکره نشستند.

نماهنگ «حلالم کن»

نماهنگ «حلالم کن»

۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰

نماهنگ جدید شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با عنوان «حلالم کن» را با صدای کربلایی محمدحسین حدادیان مشاهده کنید.

فاطمه الگویی برای همه اعصار

نگاهی به سیره مبارزاتی حضرت زهرا(س)

فاطمه الگویی برای همه اعصار

۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰

وقتی از حضرت فاطمه(س) یاد می‌کنیم با یک انسان معمولی مواجه نیستیم. حضرت زهرا دختر خاتم النبیین حضرت رسول اکرم(ص) است و ائمه‌اطهار از نسل این تنها دختر پیامبر زاده شده‌اند. حضرت زهرا(س) فخر و سرور زنان دو عالم است و در مقامات معنوی، هیچ زنی به پای ایشان نمی‌رسد.

ببینید | طرح دستگاه ابلیس و راه نجات

ببینید | طرح دستگاه ابلیس و راه نجات

۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱

پیشنهاد می‌کنم هفت دقیقه وقت گذاشته و این سخنرانی شنیدنی آیت الله سید محمدمهدی میرباقری را بشنوید.

فرهنگ، مقاومت جهانی و فساد داخلی

فرهنگ، مقاومت جهانی و فساد داخلی

۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲

از پدیده‌های دردناک امروز آن است که مقاومت جهانی انقلاب اسلامی با فساد در نهادهای داخلی و بی‌عدالتی مدیریت نامتعهد، مخدوش و بی‌اعتبار شود.هستی مملو از تجلی حق و یاری دمادم پروردگار به اهل جهد و تلاش در راه حق و ذلت باطل و مددهای معجزه آسای الهی است. اما همان‌قدر که پاکیزگان، اهل ایمان، معرفت و تهذیب و پیگیران راه‌های نورانی شکرگزار الطاف نهان نورالانوارند، جان‌های ظلمانی اهل دنیا و فساد و سرکشی و حرام‌کاری و حرام‌خواری، مسیر معکوس می‌پیمایند و از نتایج نورانی حذر می‌کنند.

غزه؛ نقشه الهی خیزش جهانی

نگاهی به حمایت جهانی که علیه صهیونیسم شکل گرفت

غزه؛ نقشه الهی خیزش جهانی

۰۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴

وقتی به وضع پسا طوفان‌الاقصای جهان می‌نگریم، اگر دچار کوری و کری نباشیم، اگر ایمان توحیدی، قلوب‌مان را آماده درک حقیقت کرده‌باشد، حتی اگر هم دچار نابینایی و ناشنوایی مزمن و راه بسته به عالم برزخیم، اما دست‌کم صلاحیت کاربرد حداقل عقلی برای ما مانده‌باشد، در این صورت به روشنی در دل رخداد نبرد غزه، هزار نکته و نشان آن بی‌نشان را کشف می‌کنیم که هر یک رخ دادنش معجزه‌ای است. مانند دودشدن هیمنه اسرائیل و به جای آن عریان شدن باطن درنده، پلشت و بزدلش.

نام من «حاج فلسطين» است

در این روزها که داغ فلسطین تازه شده، یادی کنیم از شهید حاج عماد مغنیه که عاشق فلسطین بود

نام من «حاج فلسطين» است

۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۸

حاج عماد مغنیه می‌گفت: نام من بی‌هیچ قیدی فلسطین است و تنها در قید و بند ثبت و ضبط‌ها مغنیه نام دارد. این روزها که بحث غزه داغ است و حزب‌ا... لبنان در مرزهایش با فلسطین اشغالی به عملیات‌های ایذایی دست می‌زند و شهرک‌های نظامی‌نشین اسرائیلی را هدف قرار می‌دهد،‌ تصمیم گرفتیم نگاهی به بخشی اززندگی حاج عماد مغنیه بیندازیم که نام واقعی‌اش «حاج فلسطین» بود. این روایت‌ها را بخشی از نیروهای مقاومت حزب‌ا... لبنان بیان کرده‌اند و به زودی در کتابی به نام «حاج فلسطین» منتشر می‌شود.

دهه اول فاطمیه کجا برویم؟

دهه اول فاطمیه کجا برویم؟

۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۵

در آستانه برگزاری مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) برخی از هیأت‌های مذهبی برنامه‌های خود را اعلام کردند.

مداحان سرشناس فاطمیه اول در هیأت بنی‌فاطمه اصفهان می‌خوانند

مداحان سرشناس فاطمیه اول در هیأت بنی‌فاطمه اصفهان می‌خوانند

۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵

مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت زهرا(س) در فاطمیه اول به روایت 75 روز با مرثیه‌خوانی مداحان سرشناس کشورمان به مدت 5 شب در هیأت بنی‌فاطمه(س) اصفهان برگزار می‌شود.

سقوط فلسفه غرب

مواضع هابرماس درخصوص مشروعیت حمله اسرائیل به غزه 

سقوط فلسفه غرب

۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۴

هابرماس مشحون از جهالت، اغوا، وانموده و سقوط روحی، علمی، اخلاقی و ... است. این سقوط فلسفه غرب است. البته خواننده می‌تواند اعتراض کند که هابرماس تنها یک فیلسوف است و نمی‌توان آن را سقوط فلسفه غرب وانمود کرد.

قبلی۲بعدی