لوگوی جام جم ورزشی
  • 0 0
  • 0

نامه ای که مجمع عمومی کمیته ملی المپیک را لغو کرد

یکشنبه 29 بهمن 1391 ساعت 15:06
با توجه به نامه ارسال شده از سوی کمیته بین المللی المپیک (IOC)، مجمع عمومی کمیته ملی المپیک لغو گردید.


کمیته بین المللی المپیک (IOC) هفته گذشته با ارسال نامه ای به کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن اعلام بررسی اساسنامه جدید کمیته المپیک، خواستار اعمال اصلاحات جدید در این اساسنامه شد.

در نامه ارسالی از IOC آمده است، تا پیش از انجام تغییرات و موارد خواسته شده هیچ مجمعی برگزار نگردد که با توجه به همین موضوع مجمع عمومی کمیته ملی المپیک که مقرر بود فردا و جهت تصویب اساسنامه جدید برگزار گردد، لغو شد.

متن نامه ارسالی کمیته بین المللی المپیک به کمیته ملی المپیک کشورمان به شرح زیر است:

موضوع: نظرات کمیته بین المللی المپیک درباره اساسنامه بازبینی شده ی کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران

آقای رئیس و دبیرکل عزیز،

مجدداً از ارسال اساسنامه بازبینی شده کمیته ملی المپیک منضم به نامه مورخ 23 ژانوایه شما تشکر می کنیم.

این اساسنامه را بدقت مورد بازبینی و مطالعه قرار داده ایم و نظریات و تحلیل خود از آن را در مدارک پیوست برای شما ارسال میداریم.

کار تجزیه و تحلیل ما بر اساس موارد ذیل انجام شده است:

-نسخه کنونی منشور المپیک

-دستورالعمل های کمیته بین المللی المپیک برای بازنگری اساسنامه کمیته های ملی المپیک

-اصول جهانی رهبری و مدیریت مطلوب در جنبش المپیک و ورزش که در جریان کنگره سال 2009 کپنهاک دانمارک تهیه و تنظیم شده و برای کلیه سازمانهای وابسته به جنبش المپیک از جمله کمیته های ملی المپیک لازم الاجرا می باشد.

-تجارب بدست آمده ما در همین خصوص طی تعامل با دیگر کمیته های ملی المپیک در سراسر جهان

افزودن بر این، موارد ذیل را نیز برای شما ارسال می داریم:

-دستورالعمل های به روز شده کمیته بین المللی المپیک برای کمیسیون ورزشکاران کمیته های ملی المپیک (همانگونه که در نظرات ما درباره اساسنامه پیش نویس شما ذکر شده است.)

-بخشنامه کمیته بین المللی المپیک مورخ 8 مارس 2010 در مورد گنجاندن رشته های گلف و راگبی به عضویت مجمع کمیته های ملی المپیک (همانگونه که در نظرات ما درباره اساسنامه پیش نویس شما ذکر شده است)

خواهشمند است با لحاظ نمودن کلیه موارد مطروحه، پیش نویس اساسنامه بازنگری شده خود را تنظیم کنید. سپس نسخه نهایی را پیش از جلسه آتی مجمع عمومی کمیته ملی المپیک برای بازبینی نهایی و تائید مقدماتی ما ارسال کنید.

علاوه بر این، فرصت را مغتنم شمرده و توجه شما را به مطا لب ذیل جلب می نمایم:

1) همانگونه که از مکاتبات و مذاکرات به عمل آمده قبلی در جریان می باشید، کماکان مسائل بلاتکلیفی وجود دارد که تا کنون حل و فصل نشده است که به طور خاص عبارتند از :

اصلاحات قوانین ورزشی به نحوی که با اصول و مقررات حاکم بر جنبش المپیک منطبق گردند (بویژه اصل استقلال "Autonomy" )

بازگرداندن روسا و اعضای برخی از فدراسیونهای ملی بر اساس الزامات فدراسیونهای بین المللی مربوطه

بازنگری اساسنامه توسط هر یک از فدراسیونهای ملی در انطباق با:

الف. اصول حاکم برجنبش المپیک ( به ویژه اصل استقلال).

ب. مقررات و الزامات تعیین شده از سوی فدراسیون های بین المللی مربوطه و ارسال هر یک از این اساسنامه های اصلاح شده توسط هر یک از فدراسیون های ملی به فدراسیون های بین المللی خود جهت بررسی و تصویب.

بواقع، همانگونه که این موضوع به دفعات ذکر شده، تمامی این اقدامات باید قبل از انتخابات کمیته ملی المپیک حل وفصل شده باشند، به نحوی که وضعیت فدراسیون های ملی سامان یافته و در پایان این فرآیند انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار گردد.

مستدعی است توجه داشته باشید که تا پایان این هفته، این مسائل بلاتکلیف طی نامه ای مشترک از سوی IOC  و OCA برای کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش شما ارسال خواهد شد.

2)همانطوریکه در جریان هستید، در نتیجه موضوع فوق، تعدادی از فدراسیونها توسط فدراسیونهای

بین المللی خود به حالت تعلیق در آمده اند. به همان صورتی که در نظریات پیوست ما درباره اساسنامه شما ذکر شده است، توجه داشته باشید که آن دسته از فدراسیونهای ملی که اکنون توسط فدراسیونهای بین المللی مربوطه بحالت تعلیق در آمده اند تا هنگام رفع مشکل با فدراسیون های بین المللی مربوط، نباید به عنوان اعضاء دارای حق رای در جلسه (یا جلسات) آتی مجمع عمومی شما حضور داشته باشند. فدراسیونهایی صلاحیت حضور در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک را دارند که نزد فدراسیون بین المللی خود دارای جایگاه قابل قبولی باشند.

امیدواریم که این توضیحات به شما کمک نموده و از همکاری شما در کلیه این موارد تشکر می کنیم.

در انتظار دریافت پیش نویس نسخه نهایی اساسنامه شما قبل از مجمع عمومی آتی کمیته المپیک هستیم و در صورتیکه هر گونه سوال یا نظری داشته باشید و یا اینکه نیازمند هر گونه مساعدت،توضیحات و اطلاعات بیشتری باشید، کماکان بطور کامل در خدمت شما هستیم.

          با تقدیم احترام

            جرومی پووی

رئیس بخش مدیریت و ارتباطات سازمانی

ادراه روابط کمیته های ملی المپیک

     ( کمیته بین المللی المپیک)
 

به اشتراک گذاری
کد خبر : 937618835363018625
برچسب‌ها :
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: