لوگوی جام جم ورزشی
  • 0 0
  • 0

دومین مدال ایران قطعی شد / «پومسه»، آغاز مدال های ایران

یکشنبه 28 مرداد 1397 ساعت 09:59
بازی های آسیایی جاکارتا از امروز آغاز شد.

به گزارش جام جم آنلاین ، ورزشکاران ایران در روز نخست بازی‌های آسیایی 2018 در 9 رشته رقابت می کنند.

* تکواندو پومسه
انفرادی:
-کوروش بختیار به مصاف نماینده کامبوج رفت و با امتیاز 220.8 به پیروزی رسید و به دور بعدی راه یافت. بختیار در دیدار بعدی خود باید به مصاف نماینده تایلند برود. بختیار در دومین دیدارش در بخش انفرادی به مصاف نماینده اندونزی رفت و با پیروزی برابر او به نیمه نهایی راه یافت و برنزش را قطعی کرد تا اولین مدال کاروان ایران را به نام خود کند. وی برابر نماینده اندونزی در مجموع دو فرم با امتیاز 8.25 حریف را شکست داد و با صعود به نیمه نهایی اولین مدال کاروان ایران در این رقابت‌ها را به نام خود ثبت کرد. او در ادامه باید به مصاف نماینده چین تایپه برود.

- مرجان سلحشوری نماینده پومسه ایران در نخستین مبارزه‌اش به مصاف نماینده ماکائو رفت و به پیروزی رسید. این پیروزی در حالی به دست آمد که امتیاز او روی تابلوی نتایج دیده نشد، اما داور با بالا بردن پرچم قرمز سلحشوری را برنده اعلام کرد تا نماینده ایران به دور بعدی صعود کند. مرجان سلحشوری در ادامه با غلبه بر حریف ژاپنی خود، ضمن صعود به نیمه نهایی، دومین مدال کاروان ایران را مسجل کرد. او در مجموع با امتیاز 8.270 حریف ژاپنی خود را مغلوب کرد.

تیمی:
- تیم پومسه مردان ایران که در دور نخست بازی‌های آسیایی با قرعه استراحت روبه‌رو شده بود، در دور دوم مقابل فیلیپین شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. کوروش بختیار، امیررضا مهربان و علی سهرابی ترکیب این تیم را تشکیل می‌دادند.

- تیم ملی پومسه بانوان در نخستین گام و در یک رقابت نزدیک، نتیجه را به کره جنوبی واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت. مرجان سلحشوری، مهسا صادقی و فاطمه حسام ترکیب تیم ملی بانوان ایران در این مسابقات را تشکیل می‌‌دهند.

* شمشیربازی
- در مرحله پول سابر دختران، نجمه سازنچیان در نخستین گام برابر شمشیربازی از اندونزی با نتیجه 5 بر 3 باخت، اما در دومین دیدار مقابل نماینده قزاقستان 5 بر 2 پیروز شد. وی سپس 5 بر 4 مغلوب نماینده کره جنوبی شد و 5 بر یک نیز از سد حریف تایلندی گذشت. سازنچیان با این نتایج دوم شد و به جمع 16 بازیکن برتر صعود کرد.

- فائزه رفیعی، دیگر نماینده کشورمان برابر حریفی از کره جنوبی با نتیجه 5 بر یک مغلوب شد. وی در مرحله پول با شمشیربازانی از کره جنوبی، اندونزی، ژاپن، نپال،کامبوج و امارات متحده عربی روبه‌رو خواهد شد. رفیعی در ادامه با نتیجه 5 بر 3 به حریف اندونزیایی باخت، سپس با همین نتیجه نماینده کامبوج را شکست داد و در چهارمین دیدارش 5 بر 3 مغلوب حریف ژاپنی شد. این بانوی شمشیرباز ایرانی همچنین مقابل نماینده نپال 5 بر صفر به برتری دست یافت. رفیعی در نهایت در رده چهارم ایستاد و به جمع 16 نفر برتر راه یافت.

هر دو شمشیرباز کشورمان برای صعود به مرحله بعدی از ساعت 10:55 امروز به وقت تهران برابر حریفانی از اندونزی و چین قرار می‌گیرند.

- در اپه مردان و در بخش پول، محمد رضایی 5 بر 4 برابر نماینده امارات به برتری رسید و سپس 5 بر 4 برابر نماینده مغولستان پیروز شد. او همچنین در مصاف با شمشیربازی از چین با نتیجه 5 بر 2 تن به شکست داد. او همچنین برابر حریفی از کامبوج با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید.

- محمد اسماعیلی نیز در نخستین دیدار خود 5 بر 3 برابر حریفی از تایلند به برتری رسید. محمد اسماعیلی سپس 4 بر 3 مغلوب نماینده هنگ‌کنگ شد، پس از آن با نتیجه 5 بر 3 برابر شمشیرباز قزاقستان نتیجه را واگذار کرد و برابر حریفی از ویتنام با نتیجه 5 بر 3 پیروز شد. اسماعیلی در آخرین دیدار خود در مرحله پول 5 بر 3 مغلوب نماینده ژاپن شد.

* شنا
- علیرضا یاوری، شناگر جوان ایران مسابقه 200 متر آزاد را با زمان 1:54:28 دقیقه به پایان رساند و در مجموع در رتبه بیست‌ودوم جای گرفت.

* قایقرانی روئینگ
- مجتبی شجاعی در روئینگ تک نفره و در گروه A با زمان 8:21.77 به عنوان سوم دست یافت و راهی جدول رپه شارژ(بازنده ها) شد. ‎شجاعی روز چهارشنبه در مرحله رپه شارژ رقابت خواهد کرد.
- مهسا جاور در روئینگ تک‌نفره سنگین وزن بانوان با 9:18.21 دقیقه در گروه خود در رده سوم ایستاد و راهی گروه شانس مجدد شد.


- محسن شادی و عاقل حبیبیان در روئینگ دونفره سنگین وزن مردان با حریفانی از ازبکستان، هند، ژاپن و چین تایپه با زمان 7:20.77 در رده چهارم گروه ایستادند و راهی مرحله شانس مجدد شدند. تیم ملی روئینگ دو نفره مردان کشورمان متشکل از عاقل حبیبیان و محسن شادی که در گروه B مرحله مقدماتی این بازی‌ها قرار داشت با ثبت زمان 7:21.17 در رده چهارم ایستاد.

ایران که در این گروه با تیم‌های هند، ژاپن، ازبکستان و چین تایپه همگروه بود با کسب این رده در جدول رپه شارژ قرار گرفت و باید روز سه‌شنبه با رقبا دیدار کند.

- مریم کرمی و پریسا احمدی در روئینگ دونفره سنگین وزن بانوان با نمایندگان کره جنوبی، مالدیو و ژاپن رقابت کردند و با زمان 8:07.72 در گروه A سوم شدند و به فینال راه یافتند. تیم ملی روئینگ بانوان با ترکیب پریسا احمدی و مریم کرمی که در گروه B مرحله مقدماتی قرار داشت، صبح امروز در مصاف با حریفان در رده سوم قرار گرفت. دختران ایران با ثبت زمان 8:07.72 در رده سوم ایستادند و فینالیست شدند.

- در روئینگ سبک وزن جفت پاروی چهار نفره تیم ایران با ترکیب مهسا جاور، مریم کرمی، مریم امیدی و نازنین رحمانی در گروه A در کنار چین‌تایپه، تایلند و اندونزی قرار داشت و با ثبت زمان 7:23:45 دقیقه در رده نخست ایستاد و راهی فینال شد.

* تیراندازی
- در مرحله مقدماتی تفنگ بادی میکس نجمه خدمتی و امیرمحمد نکونام با 828.4 امتیاز هفتم شدند و از صعود به فینال بازماندند. تیم‌های کره جنوبی، هند، مغولستان، چین و چین‌تایپه فینالیست‌های این ماده هستند.

تیم دو نفره تپانچه بادی 10 متر ایران با ترکیب ابراهیم برخورداری و هانیه رستمیان با حریفان رقابت کرد. این تیم در مرحله مقدماتی نهم شد و نتوانست راهی فینال شود. تیم‌های چین، کره جنوبی، قزاقستان، ژاپن و ویتنام با کسب امتیازات لازم جواز حضور در فینال را کسب کردند. در بخش دو نفره پنج تیم نخست راهی فینال می‌شوند.

اهداف پروازی
زنان از ساعت 5:30
سپیده سیدانی، شیوا فرح‌پور

مردان از ساعت 6:30
علی حافظی، محمدحسین پرورش‌نیا

* کبدی
- تیم ملی کبدی بانوان کشورمان در اولین دیدار خود در بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی با نتیجه 46 بر 20 کره جنوبی را شکست داد. تیم ملی کبدی بانوان کشورمان فردا در دومین دیدار خود در دور مقدماتی بازی‌های آسیایی از ساعت 11:30 به وقت محلی به مصاف بنگلادش خواهند رفت.

- دیدار کبدی مردان ایران با ژاپن، ساعت 12:30

* کشتی ، شروع از ساعت 10:30
وزن57 رضا اطری، دور اول استراحت، سپس نپال، سپس برنده فیلیپین و ازبکستان
وزن 65 مهران نصیری، دور اول چین، سپس برنده افغانستان و قرقیزستان
وزن74 مصطفی حسین‌خانی، دور اول بنگلادش، سپس ترکمنستان
وزن 86 حسن یزدانی، دور اول استراحت، دور دوم اندونزی، سپس برنده کامبوج و هند
وزن 97 علیرضا کریمی، دور اول استراحت، سپس ژاپن، سپس برنده هند و چین

* تنیس
انفرادی:
شاهین خالدان با قرقیزستان ساعت 9:30
امیرحسین بادی با قرقیزستان ساعت 9:10
صدف صادق وزیری با کره جنوبی ساعت 7:30
غزل پاک باطن دور اول استراحت، دور دوم با عمان

تیمی:
تیم دو نفره غزل پاک باطن و صدف صادق وزیری با ویتنام

* سپک‌تاکرا
تیم ایران در مرحله مقدماتی به مصاف اندونزی می‌رود.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3410868707906948695
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: