لوگوی جام جم ورزشی
  • 1 0
  • 2

افشارزاده خطاب به وزیر ورزش: شما به‌عنوان یک پرسپولیسی وکیل مدافع این باشگاه هستید!

یکشنبه 4 مهر 1395 ساعت 11:43
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اظهارات وزیر ورزش و جوانان واکنش نشان داد.

به گزارش جام جم آنلاین ، پس از اظهارات محمود گودرزی علیه بهرام افشارزاده، مدیرعامل پیشین استقلال با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اظهارات وزیر ورزش و جوانان واکنش نشان داد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بعد از جدایی از وزارت ورزش و استقلال بنا به صحبت نداشتم. هر چند خیلی صحبت‌ها مطرح و تهمت‌هایی زده شد، اما من برای حفظ آرامش استقلال ترجیح دادم سکوت کنم، اما ظاهراً این‌گونه بحث‌ها تمامی ندارد و من بر خود واجب می‌دانم که پاسخ این اتهامات را بند به بند و جمله به جمله بدهم. در ابتدا آقای گودرزی را به‌عنوان یک دکتر، استاد دانشگاه و وزیر مملکت دعوت به رعایت اخلاق و صداقت می‌کنم. ایشان در صحبت‌های خود گفته‌اند افشارزاده به‌علت اینکه هزینه زیادی به بیت‌المال تحمیل کرده از او رضایت نداشتم. سؤال این است که من چه هزینه‌ای به بیت‌المال تحمیل کردم؟ تأکید در استفاده از بیت‌المال توسط آقای گودرزی صحبت جالبی است! من در مورد بیت‌المال و عملکرد وزارت ورزش حرف‌های زیادی برای گفتن دارم که لزومی ندارد در اینجا به آنها بپردازم. جالب است پرداخت چندین فقره وام‌های چند 10 میلیونی در وزارت ورزش در حالی که کمبود بودجه داشتیم، بیت‌المال نیست اما 850 روز صادقانه و بدون دریافت حقوق برای استقلال زحمت کشیدن اینجانب جفا به بیت‌المال است؟!

ایشان گفتند من با 28 میلیارد تیم را بسته و پرسپولیس تیم خود را با 15 میلیارد بسته است. این صحبت‌ها نشان‌دهنده علاقه گودرزی به پرسولیس است. لیستی که ما اعلام کردیم، حقیقت ماجراست، در حالی که باشگاه پرسپولیس بیش از 22 میلیارد خرج کرده (رسمی و غیررسمی) و رقم اعلام شده رسمی باشگاه پرسپولیس به سازمان لیگ 18 میلیارد است، اما جالب اینجاست که آقای گودرزی به‌دلیل تعصب و علاقه‌مندی بیش از حد به پرسپولیس 18 میلیارد را در مصاحبه 15 میلیارد یاد می‌کند. در مورد این رقم‌های اعلامی، من قصد دخالت در امور پرسپولیس را ندارم، اما شائبه‌های بسیار زیادی در مورد رقم قراردادهای بازیکنان این تیم مانند وحید امیری، سیدجلال حسینی، بیرانوند، علیپور، امید عالیشاه، طارمی، رضاییان بوده و آیا پول رضایتنامه گولچ، طارمی و رضاییان در حساب‌ها آمده است یا خیر؟

همه قبول دارند که این ارقام، ارقام واقعی نیست. چگونه در پرسپولیس اینها دیده نمی‌شود و آقای گودرزی از رقم 15 میلیاردی صحبت می‌کند؟! من حقیقت را گفتم و شأن هوادار استقلال را جذب بهترین بازیکن و مربی می‌دانم. شک نکنید تیمی که پرسپولیس بسته اگر بیشتر از استقلال هزینه نکرده باشد، کمتر از ما نیست. مبالغ ثبت نشده پرسپولیس در حساب‌ها همان قرارداد استیل آذین ایرانیان در پشت پیراهن پرسپولیس است. نکته دیگر از 28 میلیارد بودجه استقلال، میزان شش میلیارد هزینه جاری باشگاه شامل اردو، هتل، سفر، حقوق کارمندان و غیره است که قطعاً پرسپولیس نیز این هزینه‌ها را دارد و باید در طول فصل هزینه کند و با اضافه کردن این ارقام به هزینه‌های پرسپولیس تفاوتی میان هزینه‌های دو تیم نخواهد بود.

سؤال بعدی این است که آیا رضایت‌نامه مهدی طارمی از باشگاه ترکیه‌ای بدون هزینه بوده است؟ برای رضایت‌نامه گولچ مبلغ 100 هزار دلار را چه کسی پرداخت کرده است؟ آقای گودرزی شما وزیری هستید که فقط در یک نقل عدد بودجه پرسپولیس 20 درصد تفاوت ایجاد کردید و رقم 18 میلیاردی اعلام شده پرسپولیس را 15 میلیارد اعلام کردید و هزینه‌های جاری این تیم را فراموش کردید، پس اجازه بدهید در بسیاری دیگر از اعداد و نظرات شما تشکیک کنیم.

ایشان گفته‌اند که زد و بندهایی از طرف من انجام شده تا مردم در مقابل وزارت ورزش جمع شوند. من منظور ایشان را از این موضوع نمی‌فهمم و نمی‌دانم که این الفاظ چه معنایی دارد. اگر سند یا اعترافی دارند که من افراد را برابر وزارت ورزش جمع کرده‌ام، باید منتشر کنند و این موضوع را اثبات کنند، در غیر این‌صورت مطرح کردن این صحبت‌ها تهمت‌های بی‌پایه و اساس است. گودرزی گفته است که گران‌ترین مربیان در استقلال جمع شده‌اند. آیا بر اساس رقم اعلام شده مربیان از سوی سازمان لیگ سرمربیان و کادر فنی استقلال گران‌تر از پرسپولیس است؟ قرارداد سرمربی استقلال براساس اعلام سازمان لیگ حتی جزو سه قرارداد گران لیگ نیز به شمار نمی‌رود و ای کاش ایشان پیش از مطرح کردن این صحبت‌ها جنبه انصاف را رعایت کرده و با مطالعه بیشتری صحبت می‌کردند. هر چند مشاورانی که به ایشان مشورت می‌دهند سررشته‌ای از فوتبال و تیمداری ندارند.

ایشان در مورد هیئت مدیره استقلال صحبت کردند و گفته‌اند که هیئت مدیره از قراردادها خبر نداشته است. تمام مصوبات هیئت مدیره موجود است و تک تک قراردادهای ما با بازیکنان با شهاب جهانیان هماهنگ می‌شد. جالب است بدانید که با یکسری از بازیکنان مانند امید ابراهیمی، خسرو حیدری، بختیار رحمانی، وحید امیری و ... شخص آقای جهانیان مذاکره داشته است، اما حالا ادعا می‌کنند که ما در جریان نبودیم. من استقبال می‌کنم آقای گودرزی این موضوع را از طریق مسائل قانونی پیگیری کنند تا تکلیف این اتهام مشخص شود.

وزیر ورزش گفته‌اند بازیکن 120 میلیونی در استقلال 900 میلیون پول گرفته است. آقای گودرزی از شما به‌عنوان وکیل مدافع پرسپولیس می‌پرسم باشگاه پرسپولیس وحید امیری 200 میلیونی (طبق اعلام آقای قنبرزاده - مدیر مورد تأیید شما - به سازمان لیگ) را با چه هزینه‌ای قرمزپوش کرده است؟ برای این بازیکن نزدیک به دو میلیارد خرج شده و البته که قرارداد این بازیکن 950 میلیون تومان ثبت شده، اما هرگز به 10 برابر شدن این قیمت ها اشاره نمی‌کنید؟ آقای گودرزی بحث‌هایی را مطرح کرده که من می‌توانم اتفاقاً سؤالات خوبی از ایشان بپرسم.

آقای گودرزی گفته‌اند که در این بین اتفاقاتی رخ داده و افرادی در این میان از ارقام نجومی سود بردند. ما منتظر هستیم که ایشان این افراد را اعلام کند و بگویند که آیا در پرسپولیس نیز که ارقام قراردادها تا چند برابر افزایش یافته آیا افرادی سود برده‌اند؟ یا توضیح دهند پرونده بازیکنان اوکراینی که در برنامه 90 نحوه ورود آنها به ایران مشخص شد، به کجا رسید؟

آقای گودرزی گفته قرارداد را کم کنید و من فضایی را ساختم تا به ایشان توهین شود. آقای وزیر در ماجرای پرسپولیس و علی دایی نیز من بودم و افشارزاده باعث ناسزاگویی هواداران به شما شد؟ آیا در زمان اختلاف با کی‌روش که مردم به شما در صفحات مجازی رئیس جمهور ناسزا گفتند آنجا هم افشارزاده حضور داشت؟ من فکر می‌کنم این صحبت‌ها فرافکنی است و باز هم به‌مانند یک برادر بزرگ‌تر از نظر سنی به ایشان توصیه می‌کنم که اخلاق را رعایت کند.

آقای گودرزی در ادعایی عجیب گفته‌اند پرسپولیس برای دولت هزینه نداشته است. آیا باشگاه پرسپولیس که گفته‌اید یک ریال هزینه برای دولت نداشته به صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان از فصل گذشته بدهکار نیست؟ بدهکاری به این صندوق دولتی آیا بدهکاری به بیت‌المال نیست؟

ایشان درباره بحث اسپانسرینگ باشگاه نیز موضوعاتی را مطرح کردند. اسپانسر سال اول حضور من در استقلال را خود شما به ما معرفی کردید که تمام و کمال به تعهدات خود عمل نکرد و برای ما دردسرساز شد. رقم قرارداد ما با اسپانسر برای فصل‌های گذشته نیز با نظر هیئت مدیره و نظر جناب‌عالی و آقای سجادی تعیین شد. ما فقط بیش از سه میلیارد تومان از بدهی‌های گذشته به بازیکنان خارجی را پرداخت کردیم. ما بیش از 10 میلیارد تومان بدهی از گذشته به اشخاص و شرکت‌های داخلی پرداخت کردیم.

در مورد نتیجه‌گرایی و برکناری پرویز مظلومی ما در نهایت متوجه نشدیم که آقای گودرزی نظر هیئت مدیره را قبول دارد یا خیر. برکناری مظلومی نظر شخصی من نبود و اعضای هیئت مدیره به آن رأی دادند. ما در تمامی عزل و نصب مربیان با نظر شخص آقای گودرزی عمل کردیم. در برکناری آقای مظلومی من حتی عضو هیئت مدیره نیز نبودم و اگر آقای گودرزی انتقادی دارند به هیئت مدیره انعکاس بدهند، چون رئیس هیئت مدیره بارها می‌گفت که نماینده تام‌الاختیار وزیر در استقلال است و حتی ایشان ابتدا در دفتر شخصی خویش در سعادت‌آباد با منصوریان جلسه پنهانی و محرمانه گذاشت و به وی پیشنهاد مربیگری استقلال را داد.

گودرزی از کمک به استقلال و منصوریان صحبت می‌کنند، در حالی که رئیس هیئت مدیره شما بود که بعد از باخت‌های منصوریان به‌دنبال استخدام و بازگشت فرهاد مجیدی بود و با برادر او برای بازگشت به استقلال جلسه گذاشت و حتی پیغام‌هایی به دوستان داده بودند. آقای گودرزی در مورد افرادی گفتند که با گعده و گپ به‌دنبال زمین زدن استقلال هستند. اینها همان افرادی هستند که رئیس هیئت مدیره شما به‌دنبال حکم انتصاب این آقایان در استقلال است و آیا نباید قبل از رسانه‌ای کردن این صحبت‌ها به این موضوعات توجه داشت؟

آیا در اختلاف این آقایان با رضا افتخاری که در مصاحبه‌اش به آنها اشاره کرده ، مقصر افشارزاده است؟! البته آقای گودرزی جز خودش هیچ‌کس را قبول ندارد و همه را متهم می‌کند. افشارزاده، فتح‌الله‌زاده،کفاشیان، تاج، اسلامیان، رویانیان، رحیمی، نژادفلاح، عابدینی، هدایتی و ... همگی بد هستند و فقط آقای گودرزی خوب است. این افکار عمومی هستند که درباره افراد قضاوت خواهند کرد و من قضاوت را به مردم می‌سپارم.

باز هم می‌گویم قصدی برای حرف زدن نداشتم، اما زمانی که مصاحبه آقای وزیر را خواندم، دیدم که تهمت‌ها و موارد نادرست زیادی مطرح شده و چون ایشان به مقایسه با پرسپولیس پرداختند، مجبور به دفاع از خود، مجموعه استقلال و بیان واقعیت‌ها هستم. طاهری برای پرسپولیس زحمت کشیده و این ارقام حق تک تک بازیکنان پرسپولیس است و جوانان پرسپولیس لیاقت بهترین دریافتی‌ها را دارند. صحبت من این است که آقای وزیر واقعیت‌ها را مطرح کنند و در این میان هواداران عزیز استقلال را مأیوس نکنند. بازیکنان استقلال لیاقت بهترین‌ها را دارند و این شائبه را ایجاد نکنیم که بازیکنان و مربیان استقلال شایستگی این قراردادها را ندارند، اما دیگر بازیکنان در دیگر تیم‌ها هر رقمی که خواستند می‌توانند بگیرند. زمانی که صحبت‌های ایشان را خواندم فکر می‌کردم یکی از اعضای هیئت مدیره پرسپولیس این سخنان را به زبان آورده و نکات زیاد دیگری نیز وجود دارد که در صورت پاسخ آقای گودرزی و هر یک از دوستان ایشان در وزارت ورزش آنها را بازگو خواهم کرد. نکاتی که در جلسات مختلف و شورای معاونین توسط ایشان گفته می‌شد و ... .

به اشتراک گذاری
کد خبر : 2557743074188091529
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 2 نظر )

اصلا ظاهرا موضوع سر پرداخت های باشگاه استقلال نبود سر پرسپولیس بوده ... چه فشاری رو متحمل شده آقای افشارزاده بنده خدا....خدایا یعنی میشه یه روزی در این فوتبال فاسد تخته بشه و پولشو تو رشته های دیگه صرف كنند. والا تو هر جایی هزینه كنن بیشتر افتخار برای مملكت كسب میكنن تا این فوتبال بی در و پیكر دولتی. به دلیل پول های میلیاردی كه جابجا میشه بعضی ها حاضر نیستند از این بخور بخور دست بكشن.. قضیه لباسهای تیم ملی یه نقطه كوچیك بود كه رسانه ای شد. تا كی این دور باطل میخواد ادامه پیدا كنه نمیدونم. فوتبال ما از پنجاه سال قبل تا حالا هیچ فرقی نكرده با قاطعیت تمام میتونم بگم هیچ پیشرفتی نداشته نه به لحاظ سخت افزاری نه به لحاظ فنی. از زمان شاه ملعون( مرگ بر شاه ) یه ورزشگاه مثل آزادی ساخته شده ؟؟؟ مرگ بر شاه واقعا كه همین یكی رو ساخت. البته ببخشید كه حرف زشت زدم.
خوب وزیر درست گفته چرا ناراحت شدی؟