لوگوی جام جم سیما
  • 0 2
  • 0

روی موج رادیو گفت‌وگو بشنوید:

اینجا ارغنون، صدای موسیقی ایران

شنبه 10 شهریور 1397 ساعت 21:00
موسیقی هنری است که به نظر می‌رسد در بین دیگر هنرها ناب‌ترین و بی‌واسطه‌ترین هنر باشد، اما همین هنر بی‌واسطه وقتی در متنی اجتماعی، سیاسی و فرهنگی قرار می‌گیرد بیانگر همان حال و هواست و حاوی پیام‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می‌شود که گاهی به صورت نماد و نشانه گروه یا اندیشه‌ای خاص در می‌آید.

شبکه رادیویی گفتوگو با هدف غنای موسیقایی مخاطبان، برنامه موسیقی محور ارغنون را روی آنتن میبرد که پنجشنبه شبها مهمان دورهمی خانوادههاست.

در این برنامه سعی میشود نگاه دینی و مقولاتی که اسلام در این حوزه مورد توجه قرار داده است به بحث گذاشته شود. حضور استادان و صاحبنظران حوزه موسیقی در این برنامه، جزو نقاط قوت ارغنون است که به شفافسازی و ارائه راهکارهای لازم با هدف ساماندهی این حوزه میپردازد.

نقطه غنای ارغنون

فرهاد دهنوی، تهیهکننده نامآشنای رادیو گفتوگو، تهیه و تولید ارغنون را عهدهدار است و در خصوص ویژگیهای این برنامه میگوید: اهتمام ویژه ما در ارغنون بر این است تا مهمترین دغدغهها و مسائل پیش روی فعالان حوزه موسیقی را با نگاهی کارشناسانه مطرح کرده و راهکارهای لازم را در خصوص مرتفع کردن این مشکلات ارائه کنیم.

او همچنین با بیان اینکه ارغنون روزهای پنجشنبه ساعت ۲۱ از رادیو گفتوگو پخش میشود، عنوان میکند: علاقهمندان مباحث موسیقی میتوانند با ورود به صفحه اجتماعی برنامه در سایت رادیو گفتوگو و ارائه نظرات خود به غنای برنامه بیفزایند.

حامد همایون در رادیو گفتوگو

ارغنون در برنامه پنجشنبه، هشتم شهریور ماه میزبان حامد همایون خواننده و آهنگساز ایرانی بود و در خصوص موضوع برنامه که ماندگاری خوانندگان پاپ در عرصه حرفهای است، با او به گفتوگو نشست. قرار است ادامه این برنامه پنجشنبه 15 شهریور از رادیو گفتوگو پخش شود. همایون در حاشیه برنامه در خصوص احساس خود برای حضور دراین برنامه گفت: تا جایی که میدانم این اولین باری است که در رسانه شاهد پخش برنامهای هستیم که به صورت تخصصی از موسیقی سخن میگوید.

این خواننده جوان موسیقی پاپ اجرای وحید طارمی، کارشناس_ مجری برنامه ارغنون را اجرایی بینظیر و نقطه قوت برنامه توصیف کرد و ادامه داد: نخستین باری بود که به صورت کاملا تخصصی نشستیم و در خصوص موسیقی صحبت کردیم که حال خودمان هم خوب شد. انشاءا... حال مخاطبان برنامه هم با شنیدن آن خوب شود. ضمن اینکه از اجرای کارشناس _مجری توانمند، صاحبنظر و صاحب کلام این برنامه هم لذت بردیم.

حامد همایون سهم رادیو گفتوگو در حمایت از موسیقی پاپ بویژه خوانندگان این سبک از موسیقی را سهم قابل توجهی میداند و معتقد است این برنامه به دلیل سبک متفاوت و مباحثی که در آن به بحث و گفتوگو گذاشته میشود، همچنین مباحث حرفهای حوزه موسیقی که در آن مطرح میشود، میتواند تأثیر بسیار زیادی در بالابردن سطح آگاهی مردم در این زمینه داشته باشد.

خواننده موسیقی پاپ نقش رادیو گفتوگو در ماندگاری هنرمندان مطرح موسیقی پاپ را اینگونه شرح میدهد: در واقع رسانه و هنرمند رابطه متقابل دارند. اگر رسانه بویژه رادیو از هنرمندانی که بدرستی در جایگاه خود قرار گرفتهاند، حمایت کند، اتفاق فوقالعادهای رخ میدهد.

او در پایان ابراز امیدواری کرد که اینگونه برنامههای تخصصی ادامه داشته باشد تا هم حال ما و هم حال موسیقایی همه مردم خوب باشد.

متفاوتترین برنامه موسیقایی رادیو

وحید طارمی، کارشناس مجری این برنامه است. وی که ارغنون را جزئی از خانواده خود میداند، با تأکید بر اینکه متأسفانه جریان موسیقی در کشور روزبهروز لاغرتر میشود، عنوان میکند: تیم حرفهای برنامه ارغنون در تلاش هستند تا با بهرهگیری از تمام بضاعت خود، به صورت جدیتر و تخصصیتر به حوزه موسیقی بپردازند.

طارمی ارغنون را متفاوتترین برنامه موسیقی محور رسانه میداند که نگاه کاملا حرفهای به این حوزه داشته و عمده مخاطبان آن را صاحبنظران حوزه موسیقی تشکیل میدهند.

او در پایان ابراز امیدواری میکند که بتوانند در این برنامه با بهره گیری از دیدگاههای کارشناسان حوزه موسیقی، سلیقه شنیداری مخاطبان را ارتقا دهند.

زهرا قیومی

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3427279339392388343
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: