• جام جم آنلاین بررسی کرد؛

  نقصان آموزشی و نگاه دستوری، آفت بزرگ عفاف و حجاب/ رخنه سریالی سفر به آنتالیا در پوشش زنان ایرانی

  یک جامعه شناس با بیان اینکه حجاب نشان و شاخص فرهنگی و شخصیتی فرد در اجتماع محسوب می شود، مقوله عفاف و حجاب را جز اصلی تمدن ایرانی دانست و با نقد شیوه های ترویج آن و نیز عوامل آسیب رسان به نوع پوشش بانوان کشورمان، به ارایه راه کارهایی متناسب با شرایط روز جامعه پرداخت.

 • گفت و گو با برادر کاپیتان شهید محسن رضاییان، خلبان پرواز R655 ؛

  مزاری به وسعت خلیج فارس

  30 سال از روزی که هواپیمای پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر در آب های خلیج فارس به دست ناوگان آمریکایی مورد اصابت موشک قرار گرفت و منفجر شد، می گذرد. هدایت آن هواپیما را کاپیتان محسن رضایان در دست داشت، خلبانی که 38 ساله بود.

 • گفت و گو با همسر یکی از شهدای پرواز مسافربری شماره ۶۵۵

  غمی برای ابدیت

  تصور کردن دوباره تصاویری که از دوازدهم تیر ماه سال 1367 به جای مانده برای کسانی که نسبتی با قربانیان و شهدای این حادثه نداشتند بسیار سخت است چه برسد به خود خانواده های این شهدا.

 • از سوی پلیس راهور پایتخت

  سرعت مجاز در معابر تهران اعلام شد

  رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور پایتخت، سرعت مجاز در آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و شریان‌های اصلی و فرعی را اعلام کرد.

 • سخنگوی وزارت امور خارجه:

  ادعای وزیر خارجه مراکش؛ بازتکرار اتهامات ایران ستیزانه است

  سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ادعا‌های وزیر خارجه مراکش نه تنها از اصالت برخوردار نیست بلکه باز تکرار اتهامات ایران ستیزانه کسانی است که خواستار انشقاق و تفرقه در جهان اسلام هستند.

 • راهکارهای پلیس برای پیشگیری و مقابله با موبایل قاپی

  رئیس پلیس آگاهی ناجا عوامل موثر در وقوع جرم موبایل قاپی را تشریح کرد و گفت: در راستای مقابله و پیشگیری از موبایل قاپی، پلیس با اجرای طرح‌های عملیاتی با حساسیت بالایی به پی جویی این جرم و برخورد با مالخران مبادرت می کند.

 • توصیه وزارت بهداشت برای توزیع نذورات در ایام محرم

  در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی، معاونت بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد که عدم رعایت موازین بهداشتی در توزیع نذورات در مراسم عزاداری، مساجد، تکایا و هیات‌ها می‌تواند احتمال بروز بیماری‌های مرتبط با غذا بویژه بیماری‌های عفونی روده‌ای را افزایش دهد.

 • دکتر علی عسکری در دیدار رئیس کمیته امداد امام (ره) تاکید کرد:

  حمایت از اشتغال بیش از کمک های مستقیم در محرومیت زدایی اثر دارد

  رئیس رسانه ملی در دیدار رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بر ضرورت توجه کمیته امداد به موضوع اشتغال و کارآفرینی در کشور تاکید و تصریح کرد: سازمان صداوسیما با تمام توان در مسیر سخت خدمت رسانی به قشر محروم و مستضعف در کنار کمیته امداد امام خمینی(ره) خواهد بود.

 • زبان فارسی از مهمترین عناصر هویتی ماست

  شاعر و منتقد کشورمان گفت: به‌عنوان یک معلم شعر، گوشزد می‌کنم که هویت ما زبان فارسی است، چراکه زبان فارسی مهم‌ترین، دقیق‌ترین وجدی‌ترین ابزار باورهای ملی و دینی ما است. زبان فارسی در فرهنگ ما به‌نوعی زبان دوم مذهب ما نیز هست زیرا که بسیاری از آثار و تفکرات دینی ما از طریق زبان فارسی انتقال پیدا می‌کند.

 • مصطفی رحماندوست در گفت‌وگو با جام جم آنلاین؛

  شعر عاشورایی، روح ادبیات فارسی است

  ادبیات آیینی بخش مهمی از ادبیات فارسی به شمار می‌رود و در تاریخ کهن زبان فارسی از پیشینه و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. شاعر کشورمان اعتقادی به شعر آیینی ندارد چراکه ادبیات فارسی را مملو از شعرهای زیبای مذهبی می داند که شاعر تحت تأثیر دلش سروده است.

 • نوحه بوشهری

  نوحه و عزاداری سنتی جنوب ایران استان بوشهر با صدای مداح اهل بیت عبدالحمید دشتی فرد را بشنوید.

 • دیپلماسی اقتصادی حلقه مفقوده در رابطه با همسایگان

  هرچند اولویتها در سیاست خارجی هرکشور بنابر اصول تعریف شده در روابط بین‌المللی به رده‌های خاصی تقسیم می‌شود ولی نکته‌ای که به شکل تقریبا مشترک در تمامی این تقسیم‌بندی‌ها وجود دارد اولویت بخشی به کشورهای همسایه است.