• باید آغاز امامت امام عصر (عج) را جشن گرفت

  امروزه در هزاره سوم، آنچه بیش از هر چیز، جلب توجه نموده است، تعدد و تکثر آراء، اندیشه­‌ها، مکتب­‌ها و مذهب­‌هایی است که هر یک به گونه­‌ای در تلاش هستند، تا به پرسش­‌های زندگی و دغدغه­‌های بشر معاصر پاسخ دهند و در دوران ما بر خلاف آنچه در دهه­‌های آغازین قرن بیستم گمان می­‌رفت، نه‌تنها نگاه به عالم فرامادی و پاسخ­‌های متافیزیکی و دینی، مطرود نیست و توهم تلقی نمی­‌گردد، بلکه گرایش به پاسخ­‌های دینی، عرفانی و معنوی نیز افزایش یافته است و اندیشمندان در حل مسائل مدرن، می­‌کوشند تا از آموزه­‌های دینی و اندیشه­‌های فرامادی کمک گیرند.

 • استاد حوزه علمیه قم در گفت‌و‌گو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  امام حسن عسکری بر دل‌ها حکومت کردند

  استاد حوزه علمیه قم، با تأکید بر مقام شامخ و باعظمت امام حسن عسکری(ع)، گفت: حاکمان ظالم همواره در اندیشه از بین بردن کسانی هستند که در برابر آنها می‌ایستند.

 • قاسمی: قطعنامه وضعیت حقوق بشر ایران با اهداف سیاسی تصویب شده است

  سخنگوی وزارت امور خارجه تصویب قطعنامه وضعیت حقوق بشر ایران و استفاده ابزاری از حقوق بشر را مردود خواند و گفت: این قطعنامه مبتنی بر نگرشی گزینشی و غرض ورزانه و با اهداف سیاسی تهیه و تصویب شده است.

 • نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به سالروز درگذشت سردارملی در گفت وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

  قیام ستارخان، روایتی از خاک خوردن و خاک ندادن‌ها است

  نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: پیام امروز قیام ستارخان و تمام مبارزان حق و حقیقت این است که، ایران‌زمین به‌واسطه مردم مقاوم خود سال‌هاست از گزند دشمنان و بدخواهان در امان مانده و باوجود تحمیل جنگ و تحریم ذره‌ای از خاک خود را از دست نمی‌دهد.

 • به مناسبت آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)؛

  وظایف منتظران در عصر غیبت چیست؟

  همان‌طور که می‌دانیم در آموزه‌های معصومان علیهم‌السلام برای منتظران راستین حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف جایگاه و منزلتی عظیم عنوان‌شده است که نشان‌دهنده جایگاه عظیم انتظار در اسلام است پس منتظر بودن برای ظهور حضرت حجت اجری عظیم را در پی دارد ، اما برای رسیدن به مقام منتظر واقعی باید برخی کارها را در زمان غیبت حضرت انجام داد که در ذیل به برخی از این وظایف و امور اشاره‌ای هرچند مختصر می‌نماییم.

 • علت تصادف خودروی رییس سازمان تامین اجتماعی مشخص شد

  رییس پلیس راه گلستان، علت حادثه تصادف رانندگی خودرو دکتر نوربخش و تاج الدین مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی را سه عامل عدم رعایت حق تقدم راننده سواری، عدم توجه کافی به جلو راننده تریلی و قصور مسوولان راه برای احداث دوربرگردان ایمن اعلام کرد.

 • به مناسبت شهادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت؛

  کوتاه اما ماندگار به طول تاریخ

  امام حسن عسکری در ۸ ماه ربیع‌الثانی در شهر مدینه دیده به جهان گشود و در روز هشتم ربیع‌الاول سال ۲۶۰ توسط معتمد عباسی مسموم شد و به شهادت رسید.

 • یک استاد دانشگاه امام صادق(ع) درباره شهادت امام حسن عسکری (ع) در گفتگو با جام جم آنلاین :

  امام یازدهم شیعیان زمینه ساز پذیرش امام غائب(عج)بودند

  امام عسگری(ع)، برای مهیا کردن ذهنیت مردم و خصوصاً شیعه، درباره امر غیبت، شیوه نهان سازی خود را بیش از آنچه در زندگی امام هادی(ع)، مورد توجه بود، به کار گرفتند.

 • بمناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع)؛

  نقش مبارزات امام یازدهم در احیای تشیع

  در عهد آخرین خلفای عباسی که عمدتاً عمر تکیه آنان بر مسند خلافت کوتاه بود، فشار بر شیعیان بیش‌ازپیش افزایش‌یافته و عرصه بر ائمه معصوم شیعه تنگ‌تر شده بود. بااین‌وجود بر اساس این سنت تاریخی که آتش حقیقت باوجود اختناق و محدودیت بیشتر زبانه می‌کشد، روزبه‌روز برشمار شیعیان افزوده و نیز فعالیت‌های شیعیان جهت گسترش معارف تشیع و گرداوری وجوهات گسترده شده بود همچنین ائمه و خاندان پیامبر بیش از گذشته مورد وثوق و احترام اقشار مختلف مردم قرار گرفتند که همین امر باعث ترس و خشم بیشتر حکومت خلفای عباسی می‌شد.

 • در گفتگوی جام جم آنلاین به مناسبت درگذشت ستارخان مطرح شد:

  نفی بیگانه‌پرستی و بی‌اعتمادی به دشمن، میراث ماندگار قهرمانان ملی

  کارشناس تاریخ سیاسی ایران با اشاره به رشادت‌های ستارخان گفت: سرگذشت سردار ملی و هم‌رزمانش برای نسل‌های امروز به‌مثابه چراغ هدایتی است که راه مقابله با بیگانگان و قدرت‌های سلطه‌جو را به‌خوبی نشان داده و به‌درستی فلسفه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان را تبیین می‌کند.

 • رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد

  برف، کولاک و سیل و آب گرفتگی در 10 استان کشور

  رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک و سیل و آب گرفتگی در ۱۰ استان گفت: امدادرسانی در محورهای مواصلاتی در حال انجام بوده و تعداد زیادی خودرو گرفتار در برف رهاسازی شده است.

 • امام حسن عسکری(ع) زمینه ساز عصر غیبت

  امام حسن عسگری(ع) با اثبات ولادت حضرت مهدی(عج) برای آیندگان و حفاظت از جان ایشان در برابر حکومت‌های آن زمان، این دو مسئولیت خطیر را به انجام رساندند که موجب زمینه‌سازی ولایت امام عصر(عج) شد.