• نان در زهر

  بهره‌کشی از طبیعت دیگر به برداشت بیش از حد ذخایر معدنی، قطع بی‌رویه درختان جنگل، چرای بیش از حد دام در مرتع، حفر چاه‌های غیرمجاز و اقداماتی از این دست محدود نمی‌شود؛ این بار مار و عقرب‌های ایران است که در دام سودجویان گرفتار شده و گروهی با پوشش ایجاد اشتغال و تجاری‌سازی تولید سم، دست به صید این جانوران از طبیعت می‌زنند.

 • ماهیگیری از خزر گل‌آلود

  درباره وضعیت تراز آب خزر این روزها اطلاعات متفاوتی منتشر می‌شود که برخی از این اطلاعات درست نیست. به عنوان مثال سمیناری به مناسبت روز دریای خزر توسط معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست برگزار شد که در این سمینار، کارشناسی از وزارت علوم درباره وضعیت خزر و نوسانات تراز آب این دریا اطلاعاتی ارائه کرد. به نظرم این اطلاعات خیلی درست نیست. بر اساس نظرات ارائه شده در این سمینار، تراز آب خزر همچنان در حال کاهش و پسروی است.

 • جامعه نو شهر نو

  در سال های اخیر با توجه به تحولات سریع علمی– مهندسی و دگرگونی در ساختار شهری، نظریه توسعه پایدار شهری، اهمیت نوسازی و احیاء بافتهای فرسوده و ناکارآمد از اهمیت ویژه ای برخوردار شد. از این رو یکی از مموضوعاتی که امروزه توجه برنامه ریزان شهری را به خود جلب کرده است، احیای بافت های فرسوده و از رونق افتاده ی هسته اولیه و بخش قدیمی شهرها است.

 • کنکور 97 تکمیل ظرفیت ندارد

  آزمون سراسری امسال تکمیل ظرفیت ندارد و بر این اساس داوطلبان باید در انتخاب رشته خود دقت کافی را داشته باشند.

 • واکنش پلیس تهران به وقایع ورزشگاه آزادی

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ با ابراز تاسف از وقایع ورزشگاه آزادی و درگیری‌های رخ داده میان تعدادی از تماشاگران فوتبال گفت: پلیس برابر قانون با این افراد برخورد می‌کند.

 • نشئگی زیر درختان خیس

  گزارش میدانی جام‌جم از کارتن‌خواب‌ها و معتادانی که این روزها برای فرار از گرما دست به خلاقیت هایی می‌زنند که چهره شهر را زشت می کند.

 • جام‌جم ابعاد پیچیده پروژه ابردزدی توسط برخی کشورها را بررسی می‌کند

  ابرها چگونه ایران را دور می‌زنند

  تغییر عامدانه اقلیم و مهندسی آب و هوا برنامه‌ای است که به نظر می‌رسد برخی مراکز علمی روی آن تمرکز کرده‌اند. منظور از مهندسی آب و هوا دخالت بزرگ مقیاس و تعمدی انسان در سامانه اقلیم زمین است. مهندسی اقلیم در مقیاس بزرگ با تزریق مواد‌شیمیایی به لایه استراتوسفر جو زمین امکان‌پذیر است.

 • جزئیات طرح تعطیلات زمستانی دانش آموزان

  رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: طرح تعطیلات زمستانی محدود به دانش آموزان است و پیشنهاد کرده ایم که اگر در ۱۴ روز امکان اجرا شدن آن وجود نداشته باشد به یک هفته کاهش پیدا کند.

 • توقیف خودروهای سنگین دودزا در تهران از آبان‌ ماه

  مدیرکل محیط زیست استان تهران بیان داشت: از ابتدای آبان خودروهای سنگین از جمله سرویس اداره‌جات و ارگان‌های نظامی که معاینه فنی ندارند و دودزا هستند، توقیف خواهند شد تا در فصول آینده آلودگی هوا شهر را فرا نگیرد.

 • شرط تردد تاکسی‌های فرسوده در تهران اعلام شد

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه تردد هر گونه خودروی فاقد معاینه فنی در شهر تهران با جریمه همراه است، گفت: تردد تاکسی‌ های فرسوده در شهر تهران که برای جایگزینی ثبت نام کرده‌اند تا زمانی که خودروی جایگزین تحویل داده شود به شرط داشتن معاینه فنی مورد قبول، مجاز است.

 • از امروز صورت می گیرد

  برخورد با تخلفات ساکن در دستور کار پلیس راهور تهران

  رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت گفت: طرح تشدید برخورد با تخلفات ساکن همچون پارک دوبله، پارک در محل توقف ممنوع و ... از امروز در سطح معابر پایتخت اجرا خواهد شد.