• شادترین جوانان جهان

  نتایج پژوهش مرکز تحقیقاتی پارلمان اروپا در سال 2017، نشان داد: از هر 10 جوان، هفت نفر یعنی حدود 68 درصد در سراسر جهان از زندگی خود راضی هستند.

 • رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد

  50 درصد کاهش تولید داشتیم/ کاهش تولید موج‌تازه گرانی به همراه دارد

  کمبود مواد اولیه، کاهش تولید، افزایش هزینه‌های تولید در کنار نوسان‌های اخیر ارزی در کشور باعث شده تا بسیاری از تولیدکنندگان لوازم خانگی در بخش‌های مختلف امکان استفاده حداکثری از ظرفیت تولیدی خود را نداشته باشند. اتفاقی که طی دو ماهه اخیر در بازار کمبود کالا ایجاد کرده و در نهایت روند افزایشی قیمت‌ها را بخصوص طی یک ماه اخیر تسریع کرده است.

 • گرانی، شکارچی حیات‌وحش شد

  حیات وحش کشور چوب حراج خورده است؛ زهرفروشان به دنبال شکار عقرب و مار هستند، عده‌ای دیگر‌ در سودای فروش لانه خفاش غارها را یکی پس از دیگری می‌گردند، عده‌ای نیز در جنوب کشور به جان صدف و مرجان‌ها افتاده‌اند. در زیستگاه‌ها و مناطق حفاظت‌شده نیز کم نیستند شکارچیانی که ماشه اسلحه‌شان را با هدف گوشت شکار می‌چکانند.

 • جام‌جم از خطرات جدیدی که دریای خزر را تهدید می‌کند، گزارش می‌دهد

  نمک آب شیرین‌کن بر زخم خزر

  کاسه کوچک خزر که روزگاری بخشی از دریای بزرگ تتیس بود و اقیانوس آرام را به اقیانوس اطلس متصل می‌کرد، امروز به محلی برای اجرای پروژه‌های متعدد استخراج نفت و گاز، صیادی، گردشگری و حتی نصب آب شیرین‌کن برای تامین نیازهای شرب مردم حاشیه این دریاچه تبدیل شده است.

 • نان در زهر

  بهره‌کشی از طبیعت دیگر به برداشت بیش از حد ذخایر معدنی، قطع بی‌رویه درختان جنگل، چرای بیش از حد دام در مرتع، حفر چاه‌های غیرمجاز و اقداماتی از این دست محدود نمی‌شود؛ این بار مار و عقرب‌های ایران است که در دام سودجویان گرفتار شده و گروهی با پوشش ایجاد اشتغال و تجاری‌سازی تولید سم، دست به صید این جانوران از طبیعت می‌زنند.

 • ماهیگیری از خزر گل‌آلود

  درباره وضعیت تراز آب خزر این روزها اطلاعات متفاوتی منتشر می‌شود که برخی از این اطلاعات درست نیست. به عنوان مثال سمیناری به مناسبت روز دریای خزر توسط معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست برگزار شد که در این سمینار، کارشناسی از وزارت علوم درباره وضعیت خزر و نوسانات تراز آب این دریا اطلاعاتی ارائه کرد. به نظرم این اطلاعات خیلی درست نیست. بر اساس نظرات ارائه شده در این سمینار، تراز آب خزر همچنان در حال کاهش و پسروی است.

 • جامعه نو شهر نو

  در سال های اخیر با توجه به تحولات سریع علمی– مهندسی و دگرگونی در ساختار شهری، نظریه توسعه پایدار شهری، اهمیت نوسازی و احیاء بافتهای فرسوده و ناکارآمد از اهمیت ویژه ای برخوردار شد. از این رو یکی از مموضوعاتی که امروزه توجه برنامه ریزان شهری را به خود جلب کرده است، احیای بافت های فرسوده و از رونق افتاده ی هسته اولیه و بخش قدیمی شهرها است.

 • کنکور 97 تکمیل ظرفیت ندارد

  آزمون سراسری امسال تکمیل ظرفیت ندارد و بر این اساس داوطلبان باید در انتخاب رشته خود دقت کافی را داشته باشند.

 • واکنش پلیس تهران به وقایع ورزشگاه آزادی

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ با ابراز تاسف از وقایع ورزشگاه آزادی و درگیری‌های رخ داده میان تعدادی از تماشاگران فوتبال گفت: پلیس برابر قانون با این افراد برخورد می‌کند.