• قشقاوی:

  اکثر نمایندگان مجلس حامی تیم مذاکره کننده هسته ای هستند

  معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزیر امور خارجه با بیان این که اکثریت مجلس حامی تیم مذاکره کننده هسته ای است،گفت: مشی تعاملی دولت با سایر قوا بسیاری از مشکلات را درحوزه سیاست خارجی حل می کند.

 • ولایتی در جمع خبرنگاران:

  انگلیسی​ها عاملان اصلی اشغال فلسطین بودند

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت با تاکید بر این که انگلیسی​ها عاملان اصلی اشغال فلسطین بودند گفت: انگلیسی‌ها با این گونه رفتار و اظهارات برای چندمین بار اشتباه می‌کنند.

 • رییس جمهوری در تشریح سفر به نیویورک و استراخان

  روحانی: دیدار ما و کامرون به درخواست انگلیس بود

  رییس جمهوری با اشاره به ملاقات های انجام شده در حاشیه شصت و نهمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت:دیدار ما و دیویدکامرون نخست وزیر انگلیس به درخواست لندن بوده و ایشان در نطقش در اجلاس جمله ای بیان کرد که نادرست بود.

 • اجلاس چهارم و دورنمای رژیم حقوقی خزر

  برگزاری چهارمین نشست سران کشورهای ساحلی دریای خزر در شهر آستاراخان روسیه، بار دیگر مجموعه مباحث مربوط به تعیین رژیم حقوقی بزرگترین دریاچه جهان را در کانون توجه محافل رسانه ای و سیاسی قرار داده است.

 • روحانی در جمع کارآفرینان ایرانی مقیم آمریکا:

  سرمایه گذاران ایرانی برای مشارکت در پروژه ها اولویت دارند

  رییس جمهوری در جمع نخبگان اقتصادی ایرانی مقیم آمریکا، در تشریح دیدگاههای توسعه ای دولت یازدهم، گفت: توسعه در صورتی امکان پذیر است که همه جانبه باشد و علاوه بر اقتصاد باید در عرصه فرهنگ، سیاست و اجتماع نیز به شکل متوازن توسعه یافته شویم.

 • روحانی در گفت​وگو با شبکه خبری CNN :

  زیاده‌خواهی، توافق هسته ای را سخت می‌کند

  رییس جمهوری که برای حضور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به سر می‌برد، عصر پنج شنبه و در گفت​وگو با مجری شبکه خبری CNN، تحریم، تهدید و هر برنامه‌ای که مردم ایران را از توسعه و فناوری باز دارد را راهی نادرست خواند و گفت: در صورتی که همه به سمت جلو برای توافق حرکت کنند، توافق امکان‌پذیر است.

 • رییس جمهوری در دیدار با ایرانیان مقیم امریکا:

  سازمان تحریم ها بر هم خورده است

  رییس جمهوری شامگاه پنج شنبه به وقت نیویورک(صبح جمعه به وقت تهران ) در جمع ایرانیان مقیم آمریکا گفت : سازمان تحریم ها بر هم خورده است و امکان بازگشت شرایط به آنچه در یکسال پیش بود وجود ندارد.

 • رییس جمهوری در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل:

  خاورمیانه تشنه توسعه و خسته از جنگ است

  رییس جمهوری اسلامی ایران در جمع سران کشورها در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با اشاره به هشدار سال گذشته خود در این مجمع که در قالب هشدار نسبت به توسعه خشونت و افراطی‌گری مطرح شده بود، گفت: امسال نیز تأکید می‌‌کنم، که اگر رویکرد درست برای مواجهه با این مسئله، اتخاذ نشود، به سمت منطقه‌ای، ناآرام و پرتلاطم با بازتاب‌های جهانی، خواهیم رفت.

 • روحانی در دیدار کامرون:

  استفاده ابزاری از تروریسم نتیجه عکس خواهد داد (تکمیلی)

  دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس، در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار و در خصوص موضوع هسته ای ایران، خطر تروریسم در سوریه و عراق و مناسبات دو جانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.