• معاون اسبق خزانه‌داری آمریکا:

  واشنگتن مخالف استقلال ایران است

  معاون اسبق وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: سیاست واشنگتن ضربه زدن به ایران است و حتی اگر مناقشه هسته‌ای نیز برطرف شود، آمریکا موضوع دیگری را پیش می‌کشد.

 • رییس جمهوری در دیدار معاون اول نخست وزیر کرواسی:

  برای احقاق حقوق خود محکم و پابرجا ایستاده ایم

  رییس جمهوری در دیدار معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کرواسی با تاکید بر اینکه تهران از گسترش همکاریهای اقتصادی و فرهنگی با زاگرب استقبال می کند، گفت: کرواسی می‌تواند نقطه اتصال ایران به اروپا در عرصه‌های مختلف از جمله در زمینه انرژی باشد.

 • لاوروف:

  «اس-300» از دستور کار تهران - مسکو خارج نشده است

  وزیر خارجه روسیه با تاکید بر قدرت و نقش ایران در سطح منطقه و لزوم مشارکت ایران در حل مشکلات بین المللی، یادآور شد که مسئله موشک‌های «اس-300» همواره در دستور کار روابط تهران و مسکو بوده و باقی خواهد ماند.

 • افخم در نشست خبری مطرح کرد

  تحریم‌ جدید به‌منزله توقف روند جاری

  سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: همان گونه که در فضای اظهار نظر مقامات امریکایی هم دیده‌اید هر گونه اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورمان به منزله توقف روند جاری خواهد بود.

 • ظریف:

  ایران در کنار دولت،مردم و مقاومت لبنان خواهد ایستاد

  وزیر خارجه کشورمان گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران همواره از گفتگو، تفاهم و همبستگی ملی در لبنان حمایت کرده و در کنار دولت، ارتش، مردم و مقاومت لبنان در برابر تجاوزگری صهیونیستی و تروریسم و افراط گرایی خواهد ایستاد.

 • ولایتی:

  رهبر انقلاب اجازه عقب‌نشینی در موضوع هسته‌ای را نمی‌دهند

  رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نظام در عمل به شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست پایبند است، گفت: رهبر انقلاب اجازه عقب نشینی ایران از مواضع اصولی در موضوع هسته ای را نمی دهند.

 • روحانی در دیدار وائل الحلقی:

  تروریست ها نمی ​توانند دولت سوریه را سرنگون کنند

  رییس جمهوری در دیدار نخست وزیر سوریه تصریح کرد: ایستادگی و پایداری ارتش و ملت سوریه در برابر تروریست ها به همه مخالفان محور مقاومت در برابر صهیونیست ها و کسانی که مخالف استقلال و حاکمیت ملی این کشور هستند این درس را داد که نمی توان با کمک های مالی و نظامی، خط مقاومت را شکست و یا یک دولت مشروع را سرنگون کرد.

 • یک داعشی آزاد در خیابان‌های سیدنی

  گروگانگیر سیدنی استرالیا که بود؟

  بامداد روز دوشنبه رسانه‌های بین المللی کار خود را با یک بمب خبری آغاز کردند، خبری که ازتلویزیون های جهانی زنده پخش میشد. خبر این بود؛ در یکی از کافه های شهر سیدنی استرالیا فردی با مشخصات نامعلوم اقدام به گروگانگیری حدود 17 نفر از کارکنان و مشتری های یک کافه کرده بود.

 • اقامت 450 هزار تبعه افغان 6 ماه تمدید شد

  وزارت امور خارجه اعلام کرد: اقامت 450 هزار نفر از اتباع افغانستان مشمول طرح ساماندهی در ایران در جریان مذاکرات محمد محقق معاون رییس اجرایی افغانستان و مقامات جمهوری اسلامی ایران به مدت 6 ماه تمدید شد.

 • معاون آسیا اقیانوسیه وزیر امور خارجه:

  عملیات هوایی علیه داعش به درخواست بغداد انجام گرفت

  معاون آسیا اقیانوسیه وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با روزنامه گاردین تصریح کرد که حملات هوایی ایران علیه مواضع داعش در عراق به درخواست و با هماهنگی دولت این کشور انجام گرفت.

 • در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد

  ریشه خصومت​های آمریکا با ایران

  جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه در مجلس و دکتر فواد ایزدی شب گذشته (11 آذر ماه) با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به ریشه خصومت‌های آمریکا با ایران و دلایل سیر نزولی قدرت آمریکا در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی پرداختند.