• عراقچی در جمع خبرنگاران:

  بعید می‌دانم در نیویورک به نتیجه نهایی برسیم

  معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت: در این باره که بتوانیم در نیویورک به یک جمع بندی نهایی برسیم و به توافق دست یابیم با توجه به حجم زیادی که از مذاکرات باقی مانده است این امر را خیلی بعید می‌دانم.

 • جان بولتون:

  امکان توافق بد هسته‌ای با ایران زیاد است

  سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد و از نومحافظه کاران ضد ایرانی این کشور در تازه‌ترین اظهار نظر خود پیش بینی کرد که چشم انداز حصول توافق بد هسته‌ای با ایران زیاد است و همه گزارش‌ها حکایت از وجود اختلاف شدید بین طرف‌های درگیر در پرونده هسته‌ای ایران دارند و در عین حال این کشور حرکت رو به جلوی خود را ادامه می‌دهد.

 • آیت‌الله موحدی کرمانی درنماز جمعه تهران:

  مذاکره‌ کنندگان هسته ای خطوط قرمز را رعایت کند

  خطیب موقت نماز جمعه تهران بر رعایت خطوط قرمز توسط تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تأکید کرد و گفت:: به هیأت مذاکره‌کننده ایران و 1+5 می‌گویم که می‌دانید آمریکا دشمن است و این را باور کنید از دشمن انتظاری جز دشمنی نیست، قرآن در مورد شیطان همین را می‌گوید.

 • عراقچی در گفتگوی ویژه خبری مطرح کرد

  در چه صورتی توافق حاصل نمی‌شود؟

  سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان و عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای شب گذشته (17 شهریور ماه) در برنامه گفتگوی ویژه خبری به تشریح آخرین تحولات در زمینه مذاکرات هسته‌ای و دستاوردهای آن پرداخت و گفت: همه طرف‌های مذاکره‌کننده درک بسیار خوبی از مواضع ما داشتند اما با این حال اختلافاتی وجود دارد و ما در راستای راه‌حل پیشنهاد شده به آنان نزدیک شده‌ایم و تلاشمان ادامه خواهد داشت.

 • عراقچی:

  اگر تحریم‌ها به طور جامع برداشته نشود توافقی نخواهیم داشت

  عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب روند مذاکرات هسته ای را تشریح کرد و گفت:طبق توافق ژنو یکی از مؤلفه‌های توافق نهایی این است که همه تحریم ها به صورت جامع برداشته شود. اگر این هدف محقق نشود طبعاً ما توافقی نخواهیم داشت.

 • عراقچی:

  توافقی در باره تعداد سانتریفیوژها صورت نگرفته است

  عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره صحت داشتن یا نداشتن خبر موافقت ایران با کاهش تولید سانتریفیوژها به ۷۰۰۰ دستگاه با برنامه رویداد گفت‌وگو کردند.

 • سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

  توافقی درباره میزان غنی‌سازی صورت نگرفته است

  سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه هیچ توافقی درباره میزان غنی‌سازی صورت نگرفته، گفت: قبل از ۲۵ آگوست(سوم شهریور) نیز به آژانس گفته بودیم که امکان اینکه به ۵ مورد مطرح شده تا این تاریخ پاسخ دهیم وجود ندارد.

 • سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

  توافقی درباره میزان غنی‌سازی صورت نگرفته است

  سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه هیچ توافقی درباره میزان غنی‌سازی صورت نگرفته، گفت: قبل از ۲۵ آگوست(سوم شهریور) نیز به آژانس گفته بودیم که امکان اینکه به ۵ مورد مطرح شده تا این تاریخ پاسخ دهیم وجود ندارد.

 • مذاکرات خوب و مفید ایران و آمریکا

  سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای پس از دو روز رایزنی با هیأت آمریکایی در شهر ژنو، این مذاکرات را خوب و مفید خواند.وی جزییات بیشتری در این زمینه ارائه نکرد.

 • سفیر ایران در آژانس

  پرونده چاشنی های انفجاری بسته شد

  سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از انتشار گزارش جدید این نهاد درباره برنامه صلح امیز هسته ای ایران گفت: گزارش جدید بار دیگر ضمن اعلام عدم انحراف در برنامه هسته ای از راستی آزمایی اجرای کامل تمامی اقدامات داوطلبانه بر اساس توافق ژنو و تمدید آن خبر داده است.

 • آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد

  اجرای ۳ گام از ۵ گام مورد توافق با ایران

  مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در تازه‌ترین گزارش فصلی خود با موضوع برنامه هسته‌ای ایران اعلام کرد جمهوری اسلامی سه گام از پنج گام را در زمینه شفاف سازی هسته ای به اجرا درآورده است.

 • مستند

  زیاده​خواهی در ژنو + فیلم

  پس از گذشت 6 دور مذاکرات در وین توافق ژنو برای چهار ماه دیگر تمدید می​شود اما سوالی که همچنان مطرح است این که چرا تلاشها برای توافق جامع به نتیجه نرسیده است.