• نگاهی به یک تماس تلفنی

  مذاکرات سه‌جانبه میان ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کری‌ همتای آمریکایی وی و اشتون مسئول گروه 1+5 در حالی در عمان برگزار شد که به رغم اعلام رضایت طرفین از نتایج مذاکرات، همچنان ابهامات بسیاری مبنی بر به نتیجه رسیدن گفت‌وگوها وجود دارد.

 • رییس جمهوری در جلسه هیأت دولت:

  نباید پاسخگوی شکاک بودن برخی کشورها در مذاکرات باشیم

  رییس جمهوری با اشاره به پایان مذاکرات ایران با ۱+۵ در مسقط عمان گفت: اگر یکی از کشورهای عضو گروه ۱+۵ مشکلاتی در داخل دارد و در انتخاباتی برنده یا بازنده شده است، به ما ربطی ندارد و هر کشوری باید مشکلاتش داخلی‌اش را در درون خود حل کند.

 • مشاور ارشد اوباما:

  با درخواست برچیده شدن سانتریفیوژها، ایران میز مذاکرات را ترک می کند

  مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه اگر از ایران خواسته شود که تمامی سانتریفیوژهای خود را از مدار خارج کند واکنش تهران چگونه خواهد بود، گفت: شک نکنید که ایرانی ها کاملا میز مذاکرات را ترک می کنند و غنی سازی 20 درصدی ار از سر می گیرند و تلاش می کنند تا سطح غنی سازی را افزایش داده و حتی به سمت تولید سلاح بروند.

 • وزیر امور خارجه آلمان:

  نزدیکی مواضع ایران و 1+5 بی سابقه است

  وزیر خارجه آلمان با «بی سابقه خواندن نزدیک شدن دیدگاههای ایران و 1+5 در مذاکرات هسته ای» گفت:این فرصتی است که باید از آن استفاده شود. باید با انعطاف تمامی طرف ها از فرصت پیش آمده برای حل موضوع بهره بگیریم.

 • ظریف:

  برخی کشورها در موضوع هسته‌ای گرفتار اشتباه محاسباتی شده‌اند

  وزیر امور خارجه گفت: موضوع تحریم و حواشی آن هیچ گونه تاثیری در اراده ملت ایران برای برخورداری از حقوق خود در حفظ و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای نداشته و برخی کشورها با تحلیل غلط، گرفتار اشتباه محاسباتی شده اند.

 • خبرهای جدید از مسقط

  احتمال بازگشت کری، توافق هسته ای در دسترس است

  معاون وزارت خارجه روسیه که در عمان به سر می‌برد در اظهار نظری کوتاه گفت که توافق هسته ای در دسترس است.مقامات آمریکایی نیز از احتمال بازگشت جان کری به عمان برای پیگیری مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 خبر دادند.

 • آمریکا به چه می اندیشد

  نشست سه جانبه دکتر ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کری همتای آمریکایی او و اشتون نماینده گروه 1+5 در عمان در حالی برگزار شد که در باب رفتارهای غرب در قبال مذاکرات یک اصل مشاهده می‌شود و آن اینکه نامی از تحریم‌ها به میان نمی‌آید و آنها صرفاً مشکل را مسئله فعالیت‌های هسته‌ای ایران معرفی می کنند چنانکه این مسئله را در سخنان کری، اوباما و مقامات کاخ سفید می‌توان مشاهده کرد. به عبارتی آنها مشکل را یک جانبه نشان می‌دهند و القاء نقطه منفی و غیر قانونی فعالیت‌های هسته‌ای ایران است و تحریم و اقدامات غرب کاملاً قانونی است.

 • عراقچی در پایان مذاکرات سه جانبه:

  فعلاً نه پیشرفت داشتیم و نه پسرفت

  عضو تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: خیلی مستقیم ونزدیک وعملیاتی با عنایت به هدف یعنی همان توافق نهایی مذاکره کردیم و گفتگوها همچنان شکل جدی وواقعی دارد ولی در موقعیتی نیستیم که بتوانیم ادعای پیشرفت در مذاکرات بکنیم .

 • پایان مذاکرات سه جانبه مسقط

  مذاکرات سه جانبه «محمد جواد ظریف» و «جان کری» وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا و «کاترین اشتون» هماهنگ کننده کشورهای 1+5 که ظهر روز گذشته در مسقط آغاز شد، امشب به پایان رسید.