• جذب 4 هزار قاضی در دستگاه قضا

  آملی لاریجانی: زندان ها باید غربالگری و زندانیان دسته بندی شوند

  رئیس قوه قضائیه از جذب ۴ هزار قاضی به دستگاه قضایی مطابق برنامه پنجم توسعه تا پایان سال خبر داد و گفت: با این روند در آینده شاهد تحول در دستگاه قضایی خواهیم بود.

 • اظهارات اژه‌ای در باره پرونده مرتضوی،زنجانی،رحیمی و میزان

  سخنگوی قوه قضاییه گفت که سعید مرتضوی در خصوص برخی اتهامات تبرئه و در مورد برخی دیگر محکوم به حبس و رد مال شده است.وی همچنین در باره پرونده هایی مانند بابک زنجانی،محمد رضارحیمی،جیسون رضائیان،مهدی هاشمی و موسسه اعتباری میزان توضیحاتی ارائه کرد.

 • واکنش آیت الله آملی به حاشیه های زندان مهدی هاشمی:

  برای اینکه آرای قضایی را تخریب کنند فیلم وداع درست می کنند

  رییس قوه قضائیه گفت: برخی کارهای رسانه ای عجیب درست می کنند و فیلم وداع می سازند که آرا را تخریب کنند و مطلبی زیر آن می گذارند که حکم ظالمانه بوده است، اینجا باید پرسید که این کارها به نفع چه کسی است؟

 • رییس قوه قضاییه:

  حفره های امنیتی از نقاط آسیب پذیر برجام است

  آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه خواستار ارزیابی توافق و جمع بندی مذاکرات هسته ای مبتنی بر مصالح ملی و فارغ از نگاه های سیاسی و جناحی شد و گفت: پذیرش حق غنی سازی و فعالیت هسته ای صلح آمیز ایران از سوی آمریکا و کشورهای استکباری یک گام رو به جلو برای ایران بوده است.

 • رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه:

  در مقابل تهدید، تطمیع، رودربایستی و فشار جو عمومی بایستید

  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه، با تجلیل از شهید مظلوم آیت الله بهشتی و شهید قدوسی دو شهید والا مقام دستگاه قضا، «استقلال و تأثیر ناپذیری» دستگاه قضا را بسیار مهم خواندند و تأکید کردند: باید در برابر عوامل مخدوش کننده استقلال قضا از جمله تهدید، تطمیع، رودربایستی و فشارِ جو عمومی ایستاد و بر رفتار و روش صحیح قضا تکیه کرد.

 • شاخص‌های حرکت دستگاه قضایی به سوی تبدیل شدن به سیستمی در تراز انقلاب اسلامی چیست؟

  توسعه قضایی، پیش نیاز پیشرفت ایران

  دستگاه قضا در ایران سابقه‌ای طولانی دارد. از عهد هخامنشی واژه‌های «دات» به معنی قانون و «داتیک» عدالت، نقش مهمی در فرهنگ قضایی ایران بازی کرده و در دوران جدید با پیروزی انقلاب مشروطه نیز سیستم قضایی به شکل تازه خود به اجرا گذاشته شده است. با این همه واقعیت این است که تنها با پیروزی انقلاب اسلامی بود که دستگاه قضا با درهم آمیخته شدن فرهنگ دادخواهی ایرانی، آموزه‌های عدالت‌طلبانه اسلامی و نیز استفاده از تجربه جهانی در استفاده از دستگاه گسترده قضایی توانست شکل دقیقی از فرآیند سیاستگذاری قضایی در کشورمان را تشکیل دهد.

 • معاون اول قوه قضائیه در گفتگوی ویژه خبری:

  برخورد با دانه درشت ها بدون هیچ تبعیضی ادامه دارد

  معاون اول قوه قضائیه گفت: در سالهای اخیر در جریان مبارزه با مفاسد، برخورد با دانه درشت ها و کسانی که صاحب منصب و قدرت زیاد بودند، بیشتر بود و در آینده نیز بدون هیچ تبعیضی با آنها برخورد خواهیم کرد.

 • آیت الله آملی لاریجانی در گفتگوی تلویزیونی :

  15 میلیون پرونده در سال 93 وارد دستگاه قضا شده است

  رئیس قوه قضائیه گفت: پرونده های وارده ما در سال 93 قریب به 15 میلیون پرونده بوده است که مقصود ما در پرونده عبارت از هرگونه رسیدگی است که در دستگاه قضایی صورت می گیرد.

 • گزارش جام جم آنلاین

  آیا ایران سپر دفاعی غرب است؟

  خاویر سولانا مسئول اسبق سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته گفت: «ایران تنها کشوری است که می تواند با گروه تروریستی داعش بجنگد»؛ اظهار نظری که جدید نیست و بارها از زبان شخصیت ها و رسانه های غربی تکرار شده است اما این اظهارات با چه هدفی بیان می شود و ما به ازای چنین خدمتی به امنیت سازی جهانی برای ایران چیست؟