• آیت الله آملی لاریجانی:

  برخورد با فتنه 88 از جنبه قضایی وامنیتی کاملاً در چارچوب قانون است

  رئیس قوه قضاییه حمایت غرب و بویژه آمریکا از فتنه سال 88 را دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و گفت: بحث فتنه و مسائل مربوط به آن یک بحث کاملاً داخلی است که برخورد امنیتی و قضایی با آن کاملاً در چارچوب قوانین بوده و دخالت آمریکا و غرب در این مسئله در واقع دخالت در امور داخلی یک کشور مستقل است.

 • رئیس قوه قضاییه:

  مردم یکپارچه در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کنند

  آیت الله آملی لاریجانی با بیان این‌که «تخریب قوه قضاییه، در اصل تخریب نظام است» افزود: دستگاه قضایی همواره از نقد حقوقی و سازنده استقبال می‌کند و اگر انتقادها را درست تشخیص دهد، بر مبنای آن عملکرد خود را تصحیح می‌کند کمااین‌که در بسیاری از موارد اینگونه عمل نموده است، اما مسلماً نقد غیر از افترا، توهین و زمینه‌سازی برای تخریب نظام است.

 • سخنگوی قوه قضائیه:

  اموال بابک زنجانی مصادره شد

  سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه بابک زنجانی از تحریم کشور سوء استفاده کرده است، گفت:تمام اموال بابک زنجانی مصادره شده و پرونده وی درحال بررسی است.

 • هشدار آیت الله آملی لاریجانی نسبت به بازداشت موقت‌ طولانی

  پرونده‌های بازداشت موقت در اولویت قرار گیرد

  رئیس قوه قضائیه نظارت بیشتر روسای کل دادگستری و دادستان های مراکز استان ها بر پرونده های زندانی دار را خواستار شد و گفت : پرونده های دارای زندانی بازداشت موقت باید در کوتاه ترین زمان ممکن تعیین تکلیف شوند .

 • درخواست رئیس قوه قضائیه از دستگاه های امنیتی:

  مراقب نفوذ وهابی‌ها به ایران باشید

  رئیس قوه قضاییه با هشدار درباره خطر تفکرات تکفیری و سلفی در جهان اسلام، از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور خواست که به این مسئله توجه بیشتری داشته باشند.

 • آیت‌الله آملی‌لاریجانی:

  متهم پرونده اخیر اقتصادی ماه‌ها تحت نظر بود

  رئیس قوه‌قضاییه با اشاره به دستگیری (ب ز) گفت: در مورد اخیر نیز، چند ماه متهم زیرنظر بود و مهلت مناسب برای بازگرداندن اموال مردم داده شد اما از آنجا که اقدامی صورت نگرفت منجر به برخورد و رسیدگی قضایی شد.

 • زورگیران محارب هستند و اعدام می‌شوند

  آخرین وضعیت پرونده مرتضوی

  دادستان کل کشور با اعلام اینکه مجازات سارقانی که سلاح همراه دارند محاربه است گفت: افرادی که به ویژه با سلاح سرد پول مردم را سرقت کرده اند می توانند به عنوان مفسد و محارب محاکمه و مجازات شوند.

 • آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی:

  مخالفت با اعدام، مخالفت با حکم اسلام است

  رئیس قوه قضاییه با توجه به نقش «هویت‌ساز» فرهنگ خطاب به فرهنگ‌دوستان و کسانی که قلبشان برای این سرزمین می‌تپد اظهار کرد: باید سابقه تاریخی ـ فرهنگی ایران را که «رکن رکین» آن معارف و ارزش‌های اسلامی است، قدر دانست و از آن صیانت کرد.

 • انتقاد رئیس قوه قضاییه از صدور قطعنامه‌های حقوق بشر علیه ایران:

  قصاص مختص نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران نیست

  رئیس قوه قضاییه با انتقاد از صدور قطعنامه‌های به اصطلاح حقوق بشری علیه جمهوری اسلامی، تصویب این قطعنامه‌ها را ناشی از «اختلاف مبنایی» غرب و جهان اسلام در موضوع حقوق بشر،استناد به گزارش‌های «مغرضانه و دروغ» معاندان و بی‌اطلاعی از مبانی «فقهی و حقوقی» ارزیابی کرد.

 • تقدیر رییس قوه قضاییه از هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای

  نباید حیات و ممات کشور را به توافق اخیر گره زد

  رئیس قوه قضاییه با قدردانی از «تلاش‌ها و زحمات» تیم مذاکرات هسته‌ای کشور تصریح کرد: امیدواریم ادامه این مذاکرات نیز با «تحفظ» بر خطوط قرمز نظام و ایستادگی بر حقوق هسته‌ای ملت ایران دنبال شود.

 • رییسی در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

  احتمال شخصی بودن قتل معاون وزیر صنعت

  معاون اول رییس قوه قضاییه گفت: در رابطه با ترور روز گذشته هنوز چیزی مشخص نشده و در رابطه با امنیتی بودن مورد موضوع تایید نشده است.