• روحانی:

  حقوق هسته‌ای در چارچوب ان.پی.تی حق مسلم ایران است

  رئیس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مصمم است، مسأله هسته‌ای در زمان کوتاه حل شود، گفت: ایران، داشتن حقوق هسته‌ای در چارچوب ان.پی.تی را حق مسلم خود می‌داند و آمادگی دارد تا در چارچوب مذاکرات 1+5، ابهامات را رفع کند.

 • در جلسه هیأت دولت صورت گرفت

  تغییر ساعات آغاز به کار دستگاه های اجرایی

  در جلسه روز گذشته هیات دولت ساعات جدید آغاز به کار دستگاه های اجرایی، سازمان ها و مراکز آموزشی و خدمات درمانی، بانک ها و واحدهای نظامی به تصویب اعضای دولت رسید.

 • تشکر رئیس‌جمهور از ابراز اعتماد مقام معظم رهبری به دولت

  حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران در جلسه امروز هیات دولت از حمایت‌های مقام معظم رهبری از ابتدای این دولت تا کنون به ویژه حمایت‌های اخیر ایشان از تحرک دیپلماسی دولت و ابراز اعتماد رهبری به دولت خدمتگزار تشکر و قدردانی کرد و گفت: سیاست‌ خارجی دولت تدبیر و امید همواره بر اساس حکمت، عزت و مصلحت و تامین کننده منافع ملی کشور خواهد بود و در این مسیر با گامهای استوار به پیش خواهد رفت.

 • سخنگو هیات دولت

  برخی مصوبات دولت دهم برای صیانت از بیت‌المال لغو می‌شود

  محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت درباره لغو برخی از مصوبات دولت دهم گفت: در جلسه گذشته هیات دولت مصوبه‌ای را که اجازه داده بود پارک پردیسان به فروش برسد لغو و همچنین دولت موظف شد هزینه‌های لازم را در راستای کاربردی کردن این پارک و استفاده مردم از آن تامین کند.

 • ظریف در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری:

  ایران به مرکز دیپلماسی در سازمان ملل متحد تبدیل شد

  وزیر امورخارجه کشورمان با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به تشریح دستاوردهای سفر به نیویورک پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی ایران به مرکز دیپلماسی در سازمان ملل متحد تبدیل شد و دبیر کل سازمان ملل هم در ملاقاتی که با او داشتیم اشاره کرد که حضور ما در این اجلاس فضا را عوض کرد.

 • چرا دانشگاه آزاد برای سیاسیون مهم است؟

  31 سال پیش، آن گاه که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ایده تأسیس دوباره دانشگاه آزاد اسلامی را ارائه کرد و پس از دفاعی تمام قد از آن، به‌عنوان رئیس شورای موقت دانشگاه، فعالیتش را کلید زد، شاید گمان نمی‌برد دانشگاهی که در دهه 50 شمسی فعالیت محدود خود را آغاز کرده بود و از سال 1361 دوره جدید فعالیت خود را در چارچوب نظام جمهوری اسلامی رقم زد، 31 سال بعد به چنان رشدی می‌رسد که پس از دانشگاه ایندرا گاندی هندوستان و علامه اقبال پاکستان، سومین دانشگاه پرجمعیت دنیا نام می‌گیرد و قریب به 2.5 میلیون فارغ‌التحصیل، بیش از 1.5میلیون دانشجو و نزدیک به 35 هزار عضو هیات علمی و 30هزار پرسنل را در خود جای می‌دهد.

 • از سوی رئیس‌جمهور صورت گرفت؛

  آشنا و رحمانی فضلی نمایندگان رئیس‌جمهور در رسانه ملی

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در احکام جداگانه ای عبدالرضا رحمانی فضلی و حسام الدین آشنا و را به سمت «نمایندگان رئیس جمهور در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد.

  • دولت
 • متن کامل سخنان لاریجانی در نخستین نشست مشترک مجلس و دولت

  امروز ضروری است مشکلات را از منظر ملی ببینیم

  رئیس مجلس گفت: اختلاف نظر در کشور آن هم در کشوری که ساختار دموکراتیک دارد کاملا طبیعی است اما اختلافات تصنعی ایجاد کردن و به مجرد اختلاف نظر، بحران سازی، نه عاقلانه است و نه مسوولانه. امروز ضروری است از منظر ملی به کشور بی‌اندیشیم و مشکلات را از منظر ملی ببینیم.

  • مجلس
 • متن کامل سخنرانی روحانی در نشست مشترک نمایندگان مجلس و دولت

  حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران در نشست نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دولت تدبیر و امید، درخصوص مسایل گوناگون کشور از جمله طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی دولت برای تأمین کالاهای اساسی و رفع مشکلات معیشتی مردم، هدفمندی یارانه ها، دیپلماسی عمومی و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در تعامل با دیگر کشورها و گزارشی از سفر هیأت عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران به مقر سازمان ملل متحد و قرقیزستان سخنرانی کرد.

  • دولت
 • رئیس جمهور در حاشیه جلسه دولت:

  می‌خواهیم تنش با واشنگتن را کاهش دهیم

  رئیس جمهور با تشریح سه مرحله پشت سر گذاشته شده از سوی دولت برای تعامل سازنده با جهان گفت: یکی از برنامه هایی که برای دولت حائز اهمیت بود مسئله تعامل با جهان است.

  • دولت
 • جزئیات اولین جلسه مشترک دولت و مجلس

  تقدیر لاریجانی از مواضع مقتدرانه روحانی در نیویورک

  یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به جلسه سه شنبه شب دولت و مجلس گفت که در این جلسه علی لاریجانی از حضور مقتدرانه رییس‌جمهور در نیویورک و به دنبال آن ملاقات‌ها و گفت‌وگوها تشکر و قدردانی کرد.