• مجوز دوباره شعر، خوان هفتم ‌آلبوم موسیقی

  رویه جدید دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز به شعرها در شرایطی انتقاد و گلایه تولیدکنندگان موسیقی را برانگیخته است که مسئولان و کارشناسان این دفتر معتقدند هدف از این اقدام تولید موسیقی خوب و باکیفیت است.

 • آهنگساز آلبوم موسیقی «فصل شادی» برای کودکان

  مرد عنکبوتی، زی‌زی گولو را خورده است

  شهاب ناظر فصیحی، شاعر و آهنگساز آلبوم موسیقی «فصل شادی» است که مدتی است برای گروه سنی کودک و نوجوان منتشر شده است.

 • یکی از بازماندگان اصیل «بخشی»‌های ایران

  هیچ‌کس نتوانست دوتار مرا «لال» کند

  هفت‌پشتش بخشی بوده‌اند. دوتار دست می‌گرفته‌اند و هر جا عروسی بوده به سرعت روی مادیانشان می‌پریدند و به تاخت می‌رفتند تا در این مجلس با دیگر رقبای نوازنده‌شان ساز بزنند و رقابت کنند.

 • برای اجرا در نیمه اول تیر‌ماه

  ۵ گروه موسیقی مجوز گرفتند

  پنج گروه موسیقی از سوی واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز اجرای صحنه‌ای در تالار‌های تهران را دریافت کردند.

 • آخرین یادگار خرّم

  در میان آلبوم‌های رنگارنگی که هر روز شاهد تولد آنهاییم و به‌خصوص آلبــوم‌های پاپ که غالبا نسبتی با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی ندارد بعضا به آلبوم‌هایی می‌رسیم که حاصل یک تلاش گروهی است و گونه‌ای موسیقی پاک و فاخر را به فرهنگ ایرانی عرضه می‌کند که با شنیدن آن هنوز هم می‌توان امیدوار بود که موسیقی اصیل ایرانی زنده است و نفس می‌کشد؛ موسیقی ایرانی‌ای که محملی است برای فرهنگ و ادبیات و اخلاق.

 • موسیقی یعنی اجرای زنده

  میثم مروستی سال 1360 در تهران به دنیا آمد. او از کودکی آموزش موسیقی را نزد استادان مشهوری آغاز و تحصیلات آکادمیک خود را در این رشته با مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر به پایان رساند.

 • «حذف» بهترین راهکار

  قبل از هرچیز باید از تهیه‌کننده برنامه موسیقایی «دستان» یعنی آقای مناجاتی قدردانی کنیم که گوشه چشمی هم به انتقادها دارد؛ با خبر شدیم که بتازگی در محتوای این برنامه تغییراتی رخ داده است؛ چندی پیش در همین ستون گفتم یکی از ضعف‌های این برنامه، گفت‌وگوهای تخت و یک‌سویه‌ای است که معمولا مهمان برنامه هر طور دلش می‌خواهد کارهای خود را توجیه می‌کند و هیچ نشانه‌ای از گفت‌وگوی چالشی در کار نیست و در نتیجه این نوع گفت‌وگو حاصل چندانی برای شنونده ندارد.