• زبان، اولین مولفه بین‌المللی شدن موسیقی

  من آهنگی می‌سازم که کلامش فارسی است. طبعا آهنگ‌هایم طیفی از مخاطبان را که فارسی زبان هستند، جذب می‌کند. طیف وسیعی از افراد هم که فارسی نمی‌دانند، طبیعتاً سراغ این موسیقی نمی‌آیند. مگر کسانی که به‌طور جدی موسیقی کار می‌کنند و به موسیقی ملل علاقه دارند.

 • مشت نمونه خروار!

  دلایل عجیب و غریب ارشاد برای لغو کنسرت​: مجوز کنسرت همایون شجریان در شهر تبریز در تاریخ‌های دهم، یازدهم و دوازدهم شهریور سال گذشته از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان صادر شده بود، اما مجوز اماکن شهر تبریز صادر نشد.

 • چرا بلیت‌هایی بین 20 تا 90 هزار تومان؟!

  کنسرت، مقوله‌ای است که تب آن طی سال‌های گذشته شدت گرفته و در گوشه و کنار شهر با وجود کمبود سالن‌های مناسب موسیقی و البته غیراستاندارد بودن آنها، مخاطبان گونه‌های مختلف موسیقی را برای آشنایی و ترویج موسیقی دور هم جمع می‌کند. این اتفاق هنری و فرهنگی که در تمام کشورهای دنیا برای ارائه موسیقی مردمان همان منطقه رخ می‌دهد در ایران مراحل طولانی را برای به انجام رسیدن می‌گذراند.

 • پای امضای خودمان بایستیم

  مدیریت فرهنگی و هنری بخصوص در بخش موسیقی و برگزاری کنسرت از نوعی بلاتکلیفی رنج می‌برد که نمونه بارز آن را در برخی ناهماهنگی‌ها و لغو برنامه‌ها و اجراهای هنری می‌توان مشاهده کرد.

 • چه زمانی می​توان کنسرت گذاشت؟

  همیشه سوالات متفاوتی در این مورد شنیده و می‌شنویم که یک خواننده یا موسیقیدان در سال باید چند کنسرت برگزار کند و درآمد کنسرت‌ها چه میزان است؟ چرا برخی خواننده‌ها و گروه‌ها به نسبت دیگران کمتر کنسرت برگزار می‌کنند؟

 • مراسم تشییع پیکر شهنواز تار ایران

  پیکر استاد شهناز در بهشت زهرا آرام گرفت

  مراسم تشییع پیکر زنده یاد استاد جلیل شهناز صبح امروز پنجشنبه با حضور جمع زیادی از علاقه مندان وهنرمندان موسیقی از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد.

 • به یاد شهسوار تار؛ جلیل شهناز

  سپر و سپهر موسیقی ایران

  باز باران پیامک‌ها باریدن گرفت و باز همان خبر تکراری و تلخ مربوط به تارنواز اسطوره‌ای؛ شهناز... اما این بار متاسفانه پیامک درست از آب درآمد و صحت خبر تائید شد! جلیل شهناز، آن شهسوار تار رخت بربست و رفت.

 • «شهناز» موسیقی ایران، آهنگ وداع را نواخت

  جلیل شهناز، چهره ماندگار موسیقی ایران، روز گذشته دارفانی را وداع گفت، آن هم فقط چند روز پس از نخستین سالگرد یار دیرینه‌اش ـ حسن کسایی ـ که سال گذشته همین روزها خبر درگذشتش اهالی موسیقی را سیاهپوش کرد.

 • مجوز دوباره شعر، خوان هفتم ‌آلبوم موسیقی

  رویه جدید دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز به شعرها در شرایطی انتقاد و گلایه تولیدکنندگان موسیقی را برانگیخته است که مسئولان و کارشناسان این دفتر معتقدند هدف از این اقدام تولید موسیقی خوب و باکیفیت است.