• عماد افروغ در رونمایی از کتابش:

  می‌خواستند خانه‌ام را آتش بزنند

  عماد افروغ گفت: چرا امروز که نزدیک انتخابات است، درهای نقد باز است؟ آیا امنیت کشور خدشه‌دار شده است؟ آیا مشکلی پیش آمده است؟ پس چرا هر وقت انتخابات تمام می‌شود و دولت جدید مستقر می‌شود، درهای نقد را می‌بندید؟

 • قدم زدن در لبه تیغ

  «در کافه باز شد و کسی داخل آمد. برگشتم، او که باید باشد نبود. به ساعت دیواری بالای پیشخوان زُل زدم. نیم ساعتی زود آمده بودم که بهِش بگویم امروز را یادم نرفته بوده است.

 • گفت‌وگو با نویسنده رمان «پیش از آن که بخوابم»

  دعوت به سفری هیجان‌انگیز

  رمان «پیش از آن که بخوابم» نوشته اس.‌جی. واتسون پس از چاپ با استقبال مخاطبان در سراسر جهان روبه‌رو شد، به طوری که در مدت کوتاهی جزو پرفروش‌های آمازون، نیویورکر و بسیاری از سایت‌ها و نشریات قرار گرفت و ترجمه آن به زبان‌های مختلف دنیا آغاز شد. این رمان تاکنون به بیش از 30 زبان ترجمه شده و جایزه‌های بسیاری را به خود اختصاص داده است.

 • طرح‌هایی از دفاع مقدس

  «ترکش‌های قلم» کتابی است که طرح‌هایی از هشت سال دفاع مقدس را شامل می‌شود. طرح‌های این کتاب را سیدایمان نوری‌نجفی کشیده و در 120 صفحه توسط انتشارات روایت فتح منتشر شده و عبدالمجید حسینی‌راد هم بر آن مقدمه نوشته است.

 • ملاقات با امین فقیری در شهری کوچک

  امین فقیری نویسنده پیشکسوت کشورمان حدود هفت دهه از زندگی خود را پشت سرگذاشته است و در این مدت آثار بسیاری را در حوزه رمان، مجموعه داستان، ‌نمایشنامه و داستان نوجوان به چاپ رسانده است؛ از کارهای او می‌توان به دهکده پرملال، کوچه‌باغ‌های اضطراب، کوفیان، غم‌های کوچک و سیری در جذبه و درد و سخن از جنگل سبز است و تبردار و تبر اشاره کرد.

 • از ابتدای سال جاری تاکنون توسط وزارت ارشاد صورت گرفت

  اهدای بیش از 23 میلیارد ریال کتاب به استان‌های کشور

  معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 23 میلیارد ریال کتاب به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای سراسر کشور اهدا کرد.

 • کتاب‌ها بی‌گناهند

  کتاب‌ها نمی‌توانند دروغ بگویند. شما می‌توانید بفهمید درباره چه هستند، انتخابشان کنید یا نه، بخوانیدشان یا رهایشان کنید تا شاید قسمت کس دیگری شوند. با رشد قوانین حمایت از مصرف کننده، مخاطب روزبه‌روز حق بیشتری پیدا کرده تا از محتوای کتاب‌ها دقیق‌تر مطلع شود.

 • کتابخانه شما را مفت می‌خریم!

  «کتاب‌هایم را برای فروش به چند مغازه که مدعی خرید کتاب با بالاترین قیمت بودند، بردم. می‌خواستند مفت بردارند.» این جمله‌ای است که بارها از فروشندگان کتابخانه‌های شخصی می‌شنویم و از طرف دیگر آه و ناله صاحبان کتابفروشی‌های دست‌دوم و البته باقی‌ماندن آنها در این شغل و قیمت‌های چند میلیونی کتاب‌های نایاب.