• تلاش ناشران برای نوآوری در فروش کتاب

  لطفا کتاب بخرید و لطفا کتاب بخوانید. این یکی از درخواست‌های ناشران و کتابفروشان ماست و شاید درخواست خیلی از کسانی که دستی در کار امور فرهنگی کشور دارند. ناشران هم دست روی دست نگذاشته‌اند تا ببینند آیا مشتری‌ها خود به خود سراغشان می‌آیند یا نه.

 • در فصلنامه تخصصی جوان و رسانه می‌توانید بخوانید

  مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما، دوره جدید، شماره نهم (پیاپی 136)، بهار 1392 فصلنامه تخصصی جوان و رسانه با هدف پشتیبانی فکری و محتوایی از برنامه سازان صدا و سیما در حوزه جوان و تامین نیازهای اندیشه ای و محتوایی آنها در قلمرو جوان، دین و رسانه منتشر می شود که برای نمونه می توان به مواردی چون تبیین دیدگاه اسلام در زمینه موضوع‌ها و مسائل جوانان در سطوح فردی، خانوادگی و اجتماعی؛ معرفی الگوهای مناسب برنامه سازی در حوزه جوان؛ نقد و بررسی رویکردها و برنامه های موجود رسانه در مورد جوانان و جریان شناسی برنامه های رسانه با رویکرد جوانان اشاره کرد.

 • پیشخوان

  اعترافات شهر خدا

  سیدمجید حسینی که خود اهل رسانه و نوشتن است، نخستین سفرنامه فرهنگی‌اش را که تکه‌هایی از سفر حج است، با عنوان «کلوخ‌های بلور» منتشر کرد و در سال‌های اخیر هم دومین سفرنامه‌اش را که شرح سفر علمی وی به آمریکا بود با عنوان «هاروارد مک‌دونالد» به انتشار رساند.

 • طلوع خورشید در غروب مصلی

  مصلای تهران بار دیگر به نمایشگاهی تبدیل شده است که مخاطبان ویژه خودش را دارد؛ جایی که می‌گویند بیش از 2000 نفر روزانه در آن مشغول به فعالیت هستند تا دستاوردهای دینی و قرآنی کشور را که دیدنی و چاپ شدنی است، در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

 • با علی اسماعیلی، معاون فرهنگی وزارت ارشاد

  تا آخرین روز، کاری زمین نمی‌ماند

  علی اسماعیلی بعد از حدود یک سال سرپرستی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، سرانجام با حکم وزیر ارشاد ماه گذشته موفق شد طعم معاون وزیر بودن را در روزهای پایانی دولت دهم تجربه کند.

 • معافیت مالیاتی کتابفروشی‌ها قطعی شد

  معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با پیگیری‌های این معاونت، بسته پیشنهادی معافیت مالیاتی کتابفروشی‌ها به ریاست جمهوری ارائه شد که خوشبختانه با تأیید رییس جمهور، از این پس کتابفروشی‌ها از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.

 • دولت آینده و کتاب

  حوزه کتاب در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حوزه‌های بسیار مهم است و در شرایط فعلی با گران شدن بی‌سابقه کاغذ به یکی از چالش‌های مهم دولت آینده تبدیل شده است.

 • مرکز پژوهش‌های مجلس تاکید کرد:

  رفع مشکل کتابخانه‌های عمومی از طریق روندهای نظارتی و اجرایی

  مرکز پژوهش‌های مجلس در اظهار نظر کارشناسی خود درباره «طرح اصلاح قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور» اعلام کرد: مشکل کتابخانه‌های عمومی باید از طریق روندهای نظارتی و اجرایی رفع شود.

 • بازگشت قرآن‌های قدیمی مردم به چرخه مطالعه

  بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم که این روزها در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) در حال برگزاری است، در کنار آن که به عنوان یک تفرجگاه معنوی برای اقشار مختلف مردم جاذبه‌های فراوانی دارد، جای خوبی هم برای صحافی و ترمیم رایگان قرآن‌های مردم است.

 • کارگاه

  اولین داستان‌ها

  یکی از بسترهای مهم و دیرینه داستان‌پردازی در ایران، داستان‌های منظوم «شاهنامه»ها هستند که از «خدای‌نامه»‌ها برخاسته‌اند.

 • گفت‌و‌گو با حسن کریم‌پور، نویسنده رمان‌های پرفروش

  داستان ​عامه‌پسند، ​آینه زندگی مردم است

  30 جلد کتاب دارد که در دوره انتشار از پرفروش‌ترین آثار کتابفروشی‌ها بوده‌ و​ بارها تجدید چاپ شده‌اند. سال 1374 کتاب «باغ مارشال» او یکی از پرفروش‌ترین آثار بازار شد و پشت ویترین هر کتابفروشی نمونه‌ای از آثار او بود.