• 0 0
  • 0

معاون گمرک:

ترخیص کالا‌های اساسی نیاز به تمدید ثبت سفارش ندارد

یکشنبه 6 مرداد 1398 ساعت 16:40
نظر به اینکه امکان ترخیص بخشی از کالا‌های اساسی موجود در گمرکات به دلیل نیاز به تمدید ثبت سفارش فراهم نشده است، مراتب به وزارت صنعت، معدن و تجارت منعکس و با توجه به اینکه این کالا‌ها قبلا تایید ثبت سفارش از دفتر تخصصی مربوط را اخذ و واردات آن‌ها انجام شده است، موافقت شد.

به گزارش جام جم آنلاین از گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی در نامه‌ای به ناظرین و مدیران کل گمرکات اجرایی با اشاره به بخشنامه شماره ۱۲۴۸۵۷۳/۹۷ مورخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷ مبنی بر اینکه کالا‌های اساسی نیاز به ثبت سفارش مجدد برای واردات ندارند، نوشته است: در حال حاضر در جلسه با فعالان اقتصادی این موضوع مطرح شد که یکی از گمرکات این بخشنامه را اجرا نکرده و ثبت سفارش معتبر برای تزانزیت به داخل کشور آن هم در خصوص اقلام گروه یک کالایی مطالبه می‌کند.

وی ادامه داده است: با توجه به اینکه مدارک و مستندات به رویت اینجانب رسید که ادعا صحیح بوده، مراتب بخشنامه را بار دیگر ابلاغ، ضمن توضیح موضوع به پرسنل ذیربط مقتضی است این بخشنامه در تابلو‌های اعلانات اداره الصاق و نتیجه را به اینجانب اعلام کنید.

در بخشنامه مورد اشاره آمده است: نظر به اینکه امکان ترخیص بخشی از کالا‌های اساسی (مطابق مصوبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ که در گروه یک اولویت ارزی قرار گرفته و ارز ۴۲ هزار ریالی دریافت می‌کنند) موجود در گمرکات به دلیل نیاز به تمدید ثبت سفارش (به دلیل عدم تامین ارز یا مشکلات موجود در مورد نقل و انتقال ارز) فراهم نشده است، مراتب به وزارت صنعت، معدن و تجارت منعکس و با توجه به اینکه این کالا‌ها قبلا تایید ثبت سفارش از دفتر تخصصی مربوط را اخذ و واردات آن‌ها انجام شده است، موافقت شد، ترخیص کالا‌های مذکور بدون الزام به ثبت سفارش و انجام اصلاحات و تغییرات در گمرکات صورت پذیرد.

وی نوشته است: با عنایت به استحضار مقام محترم وزارت امور اقتصادی و دارایی و دستور بررسی و اقدام لازم برای گمرک بدینوسله تاکید می‌شود تمامی گمرکات در این خصوص اقدام فوری معمول و نتیجه اقداماتی را که می‌تواند ضمن کاهش زمان فرآیند‌ها به کاهش رسوب بنادر منجر شود، به اینجانب منعکس کنید.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3833509073488040018
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: