• 0 0
  • 0

فروش بنزین در پایانه‌های مرزی با نرخ ترجیحی

سه شنبه 25 دی 1397 ساعت 22:00
بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق، دولت می‌تواند در پایانه‌های مرزی بنزین را به نرخ ترجیحی بفروشد.

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، محمد مهدی مفتح در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در جریان بررسی تبصره ششم لایحه بودجه 98 مربوط به طرح های حوزه آب و برق، مقرر شد علاوه بر دریافت نرخ اب بهای شهری به ازای فروش هر متر مکعب آب شرب، مبلغ 200 ریال از مشترکان آب دریافت شود.

وی گفت: به وزارتخانه های نفت و نیرو اجازه داده شد ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز مبلغ دوهزار ریال، از هرواحد مسکونی مشترکان برق مبلغ یک هزار ریال و از هر یک از واحدهای تجاری مشترکان گاز و برق مبلغ ده هزار ریال اخذ و به حساب درامد عمومی واریز شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تصریح کرد: به منظور کمک به فضاهای آموزشی، کمیسیون تلفیق مصوب کرد که ده هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی جهت تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی به سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور تخصیص یابد.

مفتح گفت: وزارت نیرو مکلف شد 20 درصد از برق دریافتی از نیروگاه بوشهر را در سبد برق صادراتی کشور قرار داده و تا دوازده هزار میلیارد ریال از این محل را برای توسعه صنعت هسته ای، فناوری های نوین کوانتومی و گداخت هسته ای تخصیص دهد.

وی افزود: همچنین همه مراکز درمانی مکلف شدند در زمان صدور صورتحساب بیمار، ده درصد از مبلغ دستمزد پزشک را مستقیما به سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات آن پزشک واریز کنند.

مفتح ادامه داد: این مبلغ بابت هرنوع دستمزد پزشک اعم از معاینات ، عمل جراحی و هرنوع درامد دیگر وی خواهد بود.

اخذ عوارض از کالاهایی که پسماند مخرب دارند

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: سازمان امور مالیاتی موظف است درسال اینده از فروش کالاهایی که پسماند آنها برای محیط زیست مخرب است، عوارض دریافت کند.

مفتح در ادامه نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: همچنین در مصوبه ای به دولت اجازه داده شد تا ۳۰ میلیارد دلار فایناس از کشورهای خارجی علاوه بر باقی مانده سهمیه سال های قبل انجام دهد.

وی افزود : همچنین در بند دیگری مقرر شد از این ۳۰ میلیارد دلار، ۵ میلیارد دلار برای اخذ وام از دولت روسیه برای اجرای طرح های عمرانی تخصیص یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: در مصوبه دیگری مصوب شد دولت مجاز است تا سقف ۲۹۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی تسویه نشده را منتشر کند تا دولت بدهی هایش را از این طریق تسویه کند.

وی تصریح کرد: در مصوبه ای مقرر شد؛ شهرداری های کل کشور و سازمان های وابسته با تایید وزارت کشور مجاز هستند تا سقف ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی با تضمین اصل و سود را منتشر کنند، همچنین به دولت اجازه داده شد ۱۳۰ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی را با حفظ قدرت خرید و سر رسید تا ۳ سال منتشر کند.

مفتح افزود: علاوه بر این مصوب شد اشخاص حقوقی و حقیقی بتوانند تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال اسناد تسویه خزانه را جهت بدهی قطعی دولت و مطالبات آن ها تهاتر کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۸ ادامه داد: انتشار اوراقی با سررسید کمتر از یک سال توسط دولت، مکانیزمی موثر در چند سال گذشته بوده است تا پرداخت های دولت به پیمانکاران استمرار یابد، بر این اساس کمیسیون اجازه داد دولت برای استمرار پرداخت خزانه داری کل کشور تا صد هزار میلیارد ریال اسناد خزانه را با سر رسید کمتر از یک سال منتشر کند.

وی گفت: همچنین دولت مجاز است برای تسویه اوراقی که در سال های قبل منتشر شده و سررسید آن به سال ۹۸ می رسد، ۵۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کند.

مفتح یادآور شد: برای سرمایه گذاری در طرح های نفت و گاز با اولویت میادین مشترک، وزرات نفت مجاز است با تصویب شورای اقتصاد اوراق مالی اسلامی را به صورت ریالی یا ارزی تا سقف ۳۵ هزار میلیارد ریال منتشر کند.

وی گفت: همچنین وزرات نفت می تواند از طریق شرکت های دولتی تابعه ذی ربط، تا سقف ۳ میلیارد دلار اوراق مالی اسلامی به صورت ریالی یا ارزی با تصویب دولت منتشر کند که البته آن چه دولت می تواند از این اوراق در سال ۹۸ استفاده کند باید حداکثر معادل رقمی باشد که در برنامه ششم پیش بینی شده است.

مفتح تصریح کرد: در مصوبه دیگر مقرر شد تا ۲۰۰ میلیارد ریال از بدهی دولت به اشخاص حقیقی، حقوقی اعم از تعاونی یا خصوصی از محل تحویل نفت خام به این اشخاص با قیمت بورس انرژی تسویه شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ ادامه داد: برای کمک به طرح توسعه دانشگاه تهران مقرر شد تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال از املاک وزارت راه در محدوده شهر تهران به دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران برای تسریع در تکمیل طرح اختصاص یابد.

وی گفت: سازمان امور مالیاتی موظف است از فروش کالاهایی که پسماند آنها برای محیط زیست مخرب است، عوارضی دریافت کند که میزان این عوارض توسط دولت تعیین می شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تاکید کرد: در مصوبه دیگری مقرر شد تمامی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، دامپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، نظام پزشکی یا نظام دامپزشکی صادر می شود موظف هستند از پایانه های فروشگاهی استفاده کنند.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3594673116107608474
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: