• 14 53
  • 19

الهام:

خیلی زود دل مردم برای احمدی نژاد تنگ خواهد شد

یکشنبه 12 خرداد 1392 ساعت 13:32
سخنگوی دولت می‌گوید که هیچ‌گاه نشنیده‌ام که احمدی‌نژاد بگوید «نمی‌گذارند، نمی‌شود» و اصلا مدیریت احمدی‌نژاد به این است که هر راهی بن‌بست می‌شود، یک راه دیگر باز می‌کند.خیلی زود دل مردم برای احمدی نژاد تنگ خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور تصریح کرد: کار کردن در فضای همدلی و همزاد پنداری با مردم در دوره های نهم و دهم یک فرصت ارزشمند تاریخی بود و اگر حداقل با همین شتاب استمرار نیابد، خیلی زود دل مردم برای احمدی نژاد تنگ خواهد شد.

غلامحسین الهام در نشست شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی «ارتباط» را به جای تبلیغ، ویژگی انتخابات 84 و 88 توصیف کرد و افزود: شاید هر جا رنگ تبلیغ مقداری غلبه کرده، اثر و واکنش آن منفی بوده است، ولی همه دیدند که ارتباط در سال 84 و 88 موج و حرکت آفرید.

الهام ادامه داد: قدرت ارتباط احمدی‌نژاد که ویژگی منحصر و شخصیتی ایشان است باعث شد حتی تبلیغات عظیم بین‌المللی خنثی شود.

سخنگوی دولت گفت: احمدی نژاد با قدرت ارتباطات شخصی خود یک حرکت نو در عرصه ملی و بین المللی آفرید و با این حسن ارتباط خود را ماندگار کرده و در عین حال منشاء خدمات واقعی در سطح عالی و برجسته‌ای شده است اما اشکال کار ما این است که این ارتباطات نهادینه نشده و بر روی یک فرد مانده است.

الهام تصریح کرد: اگر کسانی می خواهند افکار عمومی را نمایندگی کنند و یک قدرت شگرف داخلی و بین المللی به عنوان بازوی آرمان نظام اسلامی و رهبری و نمایندگی ملت بزرگ ایران در عرصه جهانی و تاریخی بیافرینند، باید این توانایی را داشته باشند که این نمایندگی را مدیریت کرده و بدست آورند.

بیش از سه هزار ساعت پرواز هلیکوپتری

سخنگوی دولت، ویژگی بارز دولت را ارتباطات عمیق و گسترده با توده‌های مردم عنوان کرد و با اشاره به گزارش کاری واحدهای پروازی مربوطه گفت: رئیس جمهوری در جریان سفرهای استانی و افتتاح طرح‌های مختلف در کشور تا پایان سال 89، 3120 ساعت با هلیکوپتر پرواز کرده است که تأثیر این حد از پرواز بر جسم انسان روشن است، ولی استقامت روحی و عشق و علاقه به خدمت هرگز خستگی را نشان نداده است.

الهام تلاش‌های خالصانه و بی‌شائبه رئیس‌جمهور را در تراز ملی و جهانی کاملاً بی‌سابقه عنوان کرد و افزود: تلاش‌های رئیس‌جمهوری و دولت موجب افتخار و ارتباط عمیق مردم با حاکمیت شد و مهم ترین پایگاه قدرت ملی و بزرگترین سرمایه امنیت ملی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

سخنگوی دولت همچنین خاطر‌نشان کرد: امروز گفته می‌شود ما رئیس‌جمهوری می‌خواهیم که نگوید من اختیار ندارم و نمی‌گذارند و چوب لای چرخ می‌گذارند. اتفاقاً ویژگی احمدی‌نژاد این است که چوب‌هایی که دیگران لای چرخ دولت می‌گذارند،خارج کرده و پرشتاب کار کرده است و همین اقدامات را برخی خلاف قانون توصیف کرده‌اند، گویی از نظر آنها قانون پدیده‌ای است که مانع حرکت و کار است! هیچ وقت از احمدی نژاد نشنیده‌ام که بگوید «نمی گذارند، نمی شود». اصلا مدیریت احمدی‌نژاد به این است که هر راهی بن‌بست می‌شود، یک راه دیگر باز می‌کند و برای همین هرگز در کوچه بن بست نمی‌ماند. بله! احمدی نژاد مکرر گفته است با همراهی و همدلی قوا و همه نهادها، هم افزایی‌ها بسیار بیشتر و با سرعت بالاتر می‌توان به مردم خدمت کرد. ولی هرگز به دلیل مشکلات کار را متوقف نکرده و عذر نیاورده است.

وی افزود: ما در مرحله‌ای قرار داریم که دائم به دنبال این هستند که توانمندی‌ها و کارهای انجام شده در این دولت را مخدوش نشان بدهند و این در حالی است که همان افراد به ادامه همین مسیر اعتراف می‌کنند. مثلاً می‌گویند مسکن مهر یا هدفمندی و سهام عدالت و موارد مانند آنها را ادامه می‌دهیم. باید از آنها پرسید اگر اینها کارهای غیرکارشناسی و غلط است، چرا می‌خواهید آنها را اجرا و پیگیری کنید؟

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهوری تأکید کرد: بدون ارتباط عمیق درونی نمی‌توان نمایندگی کسی را بر عهده داشت. این ویژگی در انقلاب پرورانده شد و جزو خصیصه‌های انقلاب و مقوّمات نظام اسلامی است، چرا که این نظام بر پایه زور و تحمیل بنا نشده است بلکه جمهوری اسلامی بر باورها، دلها و در بستر اندیشه‌ها حکومت می‌کند.

الهام با اشاره به ویژگی‌های نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: اسلامیت و اتکای مدیریت کشور بر آرای مردم جزء عناصر ثابت نظام اسلامی است که در قانون اساسی هم مورد تاکید قرار گرفته و قابل انعطاف و تغییر نیستند.

لزوم آموزش تخصصی نیروهای روابط عمومی

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه این دولت با این جایگاه و شاخص‌ها باید روبط عمومی‌هایش نیز در این تراز باشند، گفت: عنصر ارتباطی قوی در روابط عمومی می‌تواند روسای دستگاه ها را متوجه کند که برای اثبات خدمات و نشان دادن عرصه انجام وظیفه‌اش نیاز به استفاده از توان روابط عمومی دارد.

وی تصریح کرد: فعالیت روابط عمومی‌ها باید جلوه‌گری کند تا مدیران سطح بالا به این باور برسند که تنها راه برون رفت از بحران‌ها و خنثی شدن حملات و تخریب‌ها، و قبل از آن همراهی و همگرایی عمومی مستلزم استفاده از ظرفیت روابط عمومی‌هاست.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس‌جمهور همچنین با تاکید بر جذب نیروی انسانی متخصص در روابط عمومی‌ها و لزوم تاکید بر لزوم توجه به موضوع آموزش تخصصی روابط عمومی‌ها گفت: در جذب نیرو باید سراغ بالابردن سطح توانمندی ارتباطی برویم به همین منظور باید مجموعه نیروی روابط عمومی دوره‌های تخصصی ویژه را ببینند.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت تاکید کرد: روابط عمومی‌ها باید ضرورت وجود و ثمرات حضور خود را برای دستگاه‌های اجرایی به عینه نمایان کنند و این باور را به وجود بیاورند که بدون ارتباطات دقیق، درست، عالمانه و واقع بینانه نمی توان یک سازمان را مدیریت کرد.

وی زمان باقی‌مانده از فعالیت دولت دهم را فرصت مناسبی برای اصلاح برخی از مشکلات و کاستی های روابط عمومی‌ها دانست و تأکید کرد: باید علت تاخیر و کندی حرکت ارتقای روابط عمومی‌ها شناسایی و درجهت حل و رفع آن تلاش کرد.

الهام همچنین از روابط عمومی‌ها خواست با ابتکارات و هنر ارتباطی خود خدمات گسترده و گفتمان دولت نهم و دهم را معرفی و تبیین کنند.

در پایان این نشست همچنین با اهدای لوح تقدیر از تلاش های مدیران و روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی تجلیل شد.

همچنین از خدمات و زحمات سیدضیاءالدین نورالدینی؛ دبیر سابق شورای اطلاع رسانی دولت نیز قدردانی شد.

سخنگو و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت با اهدای لوح ویژه‌ای به خانواده مرحوم زاده حسین نیز که از مدیران روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در دولت نهم بود و مدتی قبل از دنیا رفت تجلیل کرد.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 1066853827466499197
برچسب‌ها : الهام احمدی نژاد
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی:

نظرات شما ( 19 نظر )

دوران احمدی نژاد تموم شده و الان دوران روحانی
دكتر احمدی نژاد رییس جمهور محبوب من بود و هست و خواهد بود. او به واقع نمونه و اسطوره صلابت، شجاعت، بی پروایی، دلسوزی برای تمام اقشارجامعه اللخصوص قشرضعیف بود.پس از انتخابات سال 92 بارها و بارها در تنهایی برایش گریستم. احساس میكنم كه یكبار دیگر یتیم شده ام و پدرم را از دست داده ام. همیشه دلتنگش خواهم بود. همیشه برایش دعا میكنم و میدانم كه خداوند پشت و پناهش خواهد بود.
بله زحمت زیادی كشید آقای احمدی نژاد باید از ایشان تقدیر وتشكر كرد
آقای الهام بهمین خیال باش،ماها شرمنده زن وبچه هستیم،شما با افتخار خودتان رو تبلیغات میكنید وافعا در دل مردم بودید،میفهمیدید چی برسرمان آمده
مرسی تایید كردین نظر من رو ! تصمیم گرفته بودم اگه تایید نكنین ، دیگه جام جم نخونم !! ولی شاید بازم میخوندم !!!!!!!! آخه چن ساله جام جم میخونم و اخبارشو دنبال میكنم /// مرسی جام جم عزیز ///
خوش به حال شما كه سهام عدالت گرفتید و چند وقت دیگه پولدار میشید و اصلا مقروض نیستید همه چی آرومه هیچ كمبودی ندارید الحمداله یارانه ها هم كه هست دستش درد نكنه خدا رو شكر یعنی میشه یه روز ما شهری ها هم وضعمون خوب بشه؟؟؟؟؟؟؟؟
تعداد نظرات منفی خیلی بیشتر ازمثبته ، ولی تا میتونید نظرات مثبت را نمایش دهید آخه سانسورهم حدی داره
راست میگه. چون تا حالا روسا جمهوری قبلی از بعدی بهتر بوده. ببین این جدیده چی كار می كنه كه ما می گیم خدا پدر احمدینژادو بیامرزه. به قول مهندس غرضی رئیسجمهور جدید پوستمونو می كنه
احمدی نژاد 84 متعلق همه بود،ولی احمدی نژاد92متعلق به همه نبود. مرگ بر سرمایه داری كه جنس احتكار می كند. انشا اله هر چه سریعتر دستگیر شوند.
احمدی نژاد،زمانی محبوبیتش در بین مردم رفت كه شعارهایش رو عملی نكردوقرار بود در خرم آباد به قول خودش كلنگ بزند و شهر رو آباد كند كه نكرد،قرار بود كه نرخ سود وامها رو 8درصد كند كه نكرد،قرار بود تورم رو تك رقمی كند كه نكرد و هزاران وعده و وعید دیگر پس مطمئن باشید با این وضعیتی كه پیش آورده هیچ محبوبیتی ندارد.بنده به رئیس جمهور آینده توصیه می كنم كه شعار را با عمل هماهنگ كند و با مردم صادق باشد چرا كه اگر می خواهد برای همیشه محبوب باشد باید عمل كند./
شاید از نظر اقتصاد یا روابط خارجی وضعیت خوبی نداشتیم ولی سالیان بعد معلوم میشه این مرد چه خدمتی به ایران كرد . از اینكه بهش رای ندادم پشیمونم .
الله اعلم
هیچكس منكر زحمات آقای احمدی نژاد نیست همچنانكه ایشان هم نباید وجود اشتباهات وشتابزدگیها در اقداماتشان را انكار كنند. اما اگرقرار باشد مدام یك دولت برسر كار باشد دیگر اسمش پادشاهی است نه جمهوری. ازمحاسن گردش قدرت میان نخبگان (البته صالح وبه تائید مردم) است كه با دور شدن ازقدرت امكان شناخت نقاط قوت و ضعف دولتهای پیشین هم برای مردم وهم دولتمردان بوجود می آید. این برای كسانی كه هدفشان صرفا خدمت به خلق خداست ونه قدرت طلبی فرصت مغتنمی است .
واقعا دست احمدی نژاد درد نكنه هر كسی كه دشمن داشته باشه بدانید كه كارش درست بوده . احمدی نژاد اولین رییس جمهوری هست كه ایران را تكان داد اون هم خداییش مثبت بود .از همه مهمتر دست خیلی ها را هم رو كرد كاری كه هیچكسی جرات نداره !
درود براحمدی نژاد بزرگ مردی كه به ایرانیان در جهان عزت بخشید وبه محرومان حرمت داد وبه آنها خدمت كرد او تازگی وعشق رابه سادگی تقسیم كرد هرچندكسی جز پابرهنگان باور نكرد