jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۷۷۲۶۲ ۲۰ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۸:۳۹

در پی اظهارات مداخله جویانه ترزا می

سفیر انگلیس در تهران احضار شد

۳

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمات گفت: در پی اظهارات مداخله جویانه "ترزا می" نخست وزیر انگلیس در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس، "نیکلاس هاپتون" سفیر این کشور در تهران امروز به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران به اظهارات نسجیده نخست وزیر آن کشور، توسط معاون مدیر کل غرب اروپا به وی ابلاغ شد.

سفیر انگلیس در تهران احضار شد

به گزارش جام جم آنلاین، قاسمی افزود: معاون مدیر کل غرب اروپا وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار به سفیر انگلیس متذکر شد که "اظهارات غیر مسئولانه، تحریک آمیز و تفرقه افکنانه خانم "ترزا می" در اجلاس مذکور، غیر قابل قبول و مردود و قویا انتظار می رود دیگر شاهد چنین اظهارات غیر قابل قبولی نباشیم."

در این دیدار خطاب به سفیر انگلیس تاکید شد: "این اقدامات در تناقض با توسعه روابط اعلامی بوده و بیش از پیش باعث ایجاد خدشه در روابط دو کشور می شود. "

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اظهار داشت: در این دیدار خطاب به سفیر انگلیس گفته شد "سیاست منطقه ای جمهوری اسلامی ایران بر برقراری صلح، ثبات و امنیت و با محوریت مبارزه با تروریسم شکل گرفته است، در حالی که سیاست برخی از کشورهای منطقه در حمایت از تروریسم روشن است، و این واقعیت از چشم مسئولین بریتانیا و نخست وزیر شما نادیده گرفته شده و این امر جای تاسف و تعجب بسیار دارد."

"نیکلاس هاپتون" سفیر انگلیس در تهران هم در این دیدار با اشاره به اینکه سیاست کشورش مبتنی بر گسترش روابط با ایران است، تاکید کرد: "پیام صریح و روشن ایران را سریعا به وزارت خارجه و دفتر نخست وزیری آن کشور منعکس خواهد کرد."

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ص
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
سفیر رو بفرستید از همون جهنم دره ای كه اومده ، خیرشون به ما نمیرسه ،چرا نمی فهمید . انگلیس بیشترین ضربه رو به ایران زده و میزنه
۰
۰
آتش از تهران
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
پشت تمام توطئه ها و جریانات مشكوك و معلوم تروریستی در خاورمیانه و آفریقا دستان انگلیسی اسرائیلی مشهود است... حالا این خانم به ظاهر و به خاطر عوام فریبی سخنان سخیفی را ایراد كرده است.. تا دل شیوخ پولدار را بدست آورد..... ای خاك بر سر آل سعود و حكومت های طرف دارش كه با حماقت و چشم بسته در چاه جهالت سعودی افتاده اند

۰
۰
سرباز
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
به این راحتی به ملت و مردم ما توهین میكنن و مسئولین ما دقیقا در همان روز یكی از بزرگترین قرار دادهای نفتی را با بزرگترین شركت نفتی انگلیس امضاء میكنند . در حقیقت ما خودمان به خودمان دهن كجی میكنیم . و با یك احضار سفیر فكر میكنیم كه مسائل حل میشود . عزیزان مشكل در جای دیگری است . مشكل در داخل است . نه در انگلیس
۰
۰
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر