jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۹۷۲۴۷۵ ۰۶ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۲:۲۹

گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران با برنامه های «هشتمین بهشت» و «در حریم نام تو» در سوگ این امام می نشیند.

رادیو ایران در سوگ هشتمین بهشت

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، برنامه هشتمین بهشت در راستای پوشش رادیویی از عزاداران در روز شهادت امام رضا (ع) با بهره گیری از سیره عملی آن حضرت در زندگی روزمره مردم، در سراسر کشور پخش می شود.

بیان تاریخ ساخت حرم و بناهای معظم مربوط به آن و تاریخچه آنها و بیان درس هایی از زندگی امام با حضور افرادی که صحبت هایشان برای مردم شنیدنی ست از دیگر موضوعات این برنامه است.

خاطرات قدیمی ترین گنبد شوی حرم، گفتگو با مجید اخشابی در باره ترانه ای که در وصف آن حضرت سروده و پخش خاطراتی از مشهد و حرم امام رضا (ع) از دیگر بخش های این برنامه است.

«هشتمین بهشت» به تهیه کنندگی حسین معصومی، گویندگی سعید توکلی، هماهنگی زهرا قائدی، نویسندگی میلاد سلطانعلی پور و گزارشگری مهدیه پهلوانی و دانشور ساعت 9:00 صبح دهم آذرماه از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

«در حریم نام تو» در خصوص حدیث سلسله الذهب می باشد که راویان آن حدیث همه از معصومین (رسول خدا و ائمه) و جبرئیل علیهم السلام هستند: کلمه توحید (لا اله الا الله) دژ و حصار محکم من است. هر کس آن را بگوید، داخل حصار من شده و هر کس داخل قلعه و حصار من شود، از عذاب من در امان است.

همچنین گزارش از مراسم پیاده روی مشهد، معرفی شخصیت های مدفون در حرم امام رضا (ع)، مداحی و شعر خوانی از دیگر قسمت های این برنامه می باشد.

«در حریم نام تو» به تهیه کنندگی وحید بیات، کارشناسی حجه السلام مهدیان، نویسندگی: زهرا صالحی و گویندگی حسن همایی همان روز ساعت 16:10 از آنتن رادیو ایران پخش می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

شاید بزرگترین چالشی که کشورهای اروپایی همیشه پس از جنگ جهانی دوم انتظارش را داشتند مشکلات امنیتی، سیاسی و نهایتا اقتصادی-اجتماعی بود.

سخت است ولی ...

سخت است ولی ...

روزهای سختی است.همه در حال مبارزه اند و تلاش می کنند تا سلامتی خود و اطرافیانشان را حفظ کنند. همه می‌خواهند زندگی آرام تر و آسیب های کمتری را برای خود و دیگران ایجاد کنند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر