jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۶۶۲۸۳ ۱۸ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۶:۵۴

سخنگوی دولت گفت: دولت بنا دارد متناسب با گشایش‌های اقتصادی، یارانه‌ها را افزایش دهد.

متناسب با گشایش‌های اقتصادی یارانه‌ها افزایش می‌یابد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری در نمایشگاه مطبوعات گفت: دولت بنا دارد متناسب با گشایش های اقتصادی، یارانه را افزایش دهد.

نوبخت در خصوص ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی ادامه داد: تاکنون ۹۸.۳ درصد از این اهداف محقق شده است.

وی افزود: تاکنون مجموعا ١٥هزار و ٦٥٥ واحد تولیدی بالغ بر ١٠هزار و ٧٨٩میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند که بخشی از این طریق ستاد تسهیلات بوده و بخشی دیگر مستقیما تسهیلات دریافت کردند.

سخنگوی دولت در خصوص تخصیص اعتبار برای طرح های عمرانی نیز گفت: برای سال جاری بنا بود ٣٧ هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی تخصیص داده شود که بر اساس آخرین گزارش بالغ بر ١٥هزار میلیارد تومان تخصیص داده شد که ١٠ هزار و٥٠٠ میلیارد از طریق اوراق و اسناد و ٤٥٠٠میلیارد تومان به صورت نقدی پرداخت شده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره افزایش فساد اخلاقی و اقتصادی در کشور گفت: وظیفه دولت است که با فساد برخورد کند، شاید این کشف و برخورد با فساد قسمتی مرتبط با آن نگاه های نظارتی است که این اتفاقات کشف می شود و بخش دیگر هم طبیعی است ما نباید انتظار داشته باشیم هر موردی که حتی اثبات هم نشده است اعلام شود.

وی ادامه داد: نفس این نوع رخدادها بسیار نگران‌کننده است که باید رفع شود منتها کشف و برخورد با آنها همه نقطه های مثبت است و همه همت دولت برخورد با مفاسد اخلاقی و اقتصادی است.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگری درباره مواضع دولت نسبت به مطبوعات و رسانه ها با توجه به ایجاد شبهه نسبت به اظهارات رئیس جمهور در حمایت از رسانه ها گفت: مواضع دولت را با صراحت و شفافیت پیرو بیانات رئیس جمهوری تکرار می کنم. دولت نسبت به آزادی بیان، نظر، نقد و انتقاد در چارچوب قانون معتقد است.

سخنگوی دولت ادامه داد: دولت نسبت به آن عده ای که در یک حاشیه امن قرار بگیرند و هتاکی بکنند و تهمت بزنند و از قانون فراتر عمل کنند و برای خودشان یک حفاظتی را متصور شوند معترض است.

وی اضافه کرد: انتقاد و اعتراضی که داریم نسبت به این مجموعه ها است و گرنه اعتقاد دولت به آزادی قلم، اندیشه و نظر است که عموم مطبوعات رعایت می کنند و اگر لازم شد آن مصادیقی که ما نسبت به تهمت ها و قانون‌شکنی ها معترض بودیم را بیان کنیم آن وقت مشخص می شود که قطعا جامعه مطبوعاتی ما مبرا از این مسائل است.

نوبخت در پاسخ به سوالی درباره مواضع دولت نسبت به اختلاس صورت گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بعد از اینکه این اخبار منتشر شد، کارگروه ویژه ای به عنوان دستگاه نظارتی این امور را پیگیری کرده است که در آینده نزدیک گزارش مبسوطی که در این مجموعه اتفاق افتاده است را ارائه خواهم کرد.

عملکرد اقتصادی دولت قابل تحسین است

سخنگوی دولت در پاسخ به این سؤال که بهتر نبود در تیم اقتصادی دولت هم ترمیمی انجام شود؟ گفت: عملکرد تیم اقتصادی دولت قابل تحسین است و آنچه در حوزه ستاد اقتصادی دولت اتفاق افتاد مبتنی بر شاخص‌هایی بوده که قابل ارزیابی است به ویژه در شرایط خاصی که کشورهای نفت‌خیز منطقه غیر از کشورهایی که مانند ایران یک پیشینه تحریم را هم تحمل نکردند اما با این افت شدید قیمت نفت شاهد هستید که امروز کشورهای ثروتمند نفتی مجبور به استقراض ارزی شدند. در این زمینه عربستان مجبور شد به بیش از ۶۷ میلیارد دلار از بازار ارز خارجی استقراض کند، حتی یارانه‌ها و حقوق کارکنان خود را ۱۵ درصد تغییر دهد اما در این اوضاع شاخص‌های اقتصادی ما به خوبی در حال انجام است.

نوبخت با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور که همه نگران آن بودند بحث تورم است، گفت: روند تورم کاهنده است، رونق اقتصادی در سال ۹۲ منفی ۷ درصد بود اما اکنون به بالای ۴.۴ درصد رسیده است و در بازار ارز هم ثبات نسبی وجود دارد. طبق اعلام مجامع جهانی، ایران در بین کشورهای نفت‌خیز باثبات‌ترین اقتصاد را دارد. این آمار خود به خود به وجود نیامده بلکه بر اساس برنامه‌ریزی بوده است، هر چند که باید در زمینه رفاه اقتصادی خانواده‌ها گام‌های جدی‌تری برداشته شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جانباز و بازنشسته
-
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
آقای نوبخت افزایش قیمت كالا ها و خدمات كمر ملت و مردم را شكسته و جوانان بیكار افسرده و سر خورده شده اند قیمت های حامل های انرژی را روز به روز افزایش می دهید . كرایه اتوبوس ها را در ایام اربعین دوبرابر كرده اید .برای زائران اربعین تا توانسته اید هزینه تراشیده ایدو بعضی از مردم از رفتن به این سفر معنوی به علت افزایش هزینه های سربار باز مانده اندخداوكیلی این شرط انصاف است دولت تدبیر و امید مردم را خسته كرده و امیدی به آن ندارند.حقیقتی كه در جامعه وجود دارد . اختلاس بی داد می كند وپرداخت حقوق های نجومی به مدیران و مسئولان و وزرا از ثمرات این دولت است
۰
۰
ث
-
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
هه . وقتی سه سال و خورده ای رو یك شب فرض می كنید ، گشایش های شما مثل لطیفه های دردناكه .
(منتشر شود لطفا)
۰
۰
زینب
-
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
شما دولتی ها جیب ما رو نزنید باقیش پیشكش
۰
۰
ناشناس
-
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
خدایش شعار نوبخت مردم رو كرده بدبخت عین واقعیت است
۰
۰
عامری
-
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
آقا شما جیب مارو نزن افزایش یارانه پیش كش
۰
۰
نگران
-
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
همه برای پولدارها یارانشون زیاد كنید یارانه بازنشسته ها رو قطع كنید عدل؟
۰
۰
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر