jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۹۴۶۵۵۷ ۲۸ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۰:۲۷

به طور پیش فرض ویندوز ۱۰ تنها کیبورد مربوط به زبانی را که هنگام نصب ویندوز انتخاب کرده اید را در اختیار شما قرار می دهد. پس برای داشتن کیبورد زبان های دیگر باید زبان جدید را خودتان اضافه کنید.

چگونه کیبورد فارسی را در ویندوز ۱۰ اضافه کنیم؟

به گزارش جام جم آنلاین از کلیک ، یکی از کارهای اولیه برای نوشتن در ویندوز برای هر ایرانی اضافه کردن کیبورد فارسی است حتی برای کاربرای ایرانی که در خارج از ایران زندگی می کنند. ویندوز ۱۰ تقریبا از همه زبان های دنیا پشتیبانی میکند و هیچ جای نگرانی برای افزودن زبان فارسی به آن وجود ندارد. اما به طور پیش فرض فعال نیست و باید شخصا آن را فعال نمایید. برای فعال کردن کیبورد فارسی در ویندوز ۱۰ این دستورات را مرحله به مرحله طی کنید.

الف-ابتدا برنامه کنترل پنل Control Panel را باز نمایید. برای باز کردن کنترل پنل راه های زیادی وجود دارد که دو راه ساده برای دسترسی به آن را شرح می دهیم.

۱- برروی کادر جستجو روی نوار وظیفه Task bar کلیک کنید و سپس عبارت Control Panel را تایپ کنید.

۲- آیکن کنترل پنل را به دسکتاپ تون اضافه کنید و فقط روی آیکن کلیک کنید.

ب- حال از طریق کنترل پنل باید به قسمت تنظیمات زبان Language بروید. وقتی وارد کنترل پنل می شوید چیدمان صفحه ممکن است در یکی از این دو حالت زیر باشد.

حالت اول – آیکن ها بر اساس دسته بندی type مرتب شده باشند

در این حالت کافی است که از قسمت Clock, Language, and Region روی گزینه Add a Language کلیک کنید .

حالت دوم – آیکن همه گزینه های موجود در کنترل پنل نمایش داده می شوند

در این قسمت بر روی آیکن Language کلیک کنید.در این قسمت از بالای صفحه روی گزینه Add a language کلیک کنید.

ج-در صفحه Add a language به دنبال گزینه زبان فارسی بگردید. برای اینکه بتوانید سریع تر زبان فارسی را پیدا کنید از منوی Group languages by گزینه Writing system را انتخاب نمایید. بدین صورت گزینه زبان فارسی در ردیف اول فهرست نمایش داده خواهد شد.

د-اکنون برروی دکمه « فارسی » دابل کلیک کنید تا زبان فارسی به ویندوز اضافه گردد.

اکنون ویندوز ۱۰ شما دارای کیبورد زبان فارسی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر