jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۳۶۳۹۲ ۰۲ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۱:۳۱

ادامه حمایت از تروریست ها

آمریکا به سوریه و روسیه هشدار داد

وزارت دفاع آمریکا، سوریه و روسیه را به سرنگونی هواپیماهایشان تهدید کرد.

آمریکا به سوریه و روسیه هشدار داد

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه به دولت سوریه هشدار داد آماده سرنگون کردن هواپیماهایی است که نیروهای ائتلاف ضد داعش را در شمال سوریه تهدید کنند اما این وزارتخانه از اعلام منطقه پرواز ممنوع خودداری کرد.

مقامات ارتش آمریکا هفته گذشته بعد از هدف‌ قرار گرفته شدن نیروهای کرد و مستشاران ائتلاف در شهر شمالی حسکه، از این موضوع ابراز خشم کردند.

جنگنده‌های ارتش آمریکا نیز دو بار برای عقب ‌راندن هواپیماهای سوری بلند شدند اما هیچ برخورد هوایی صورت نگرفت.

پیتر کوک سخنگوی پنتاگون گفت: «ما کماکان به رژیم سوریه نصیحت می‌کنیم از این مناطق دور بماند. ما می‌خواهیم از افراد خود بر روی زمین دفاع کنیم و آنچه برای دفاع از آنها نیاز است انجام دهیم.»

کوک با این حال از استفاده از اصطلاح «منطقه پرواز ممنوع» خودداری کرد.

وی گفت: «این یک منطقه پرواز ممنوع نیست. اما عقل حکم می‌کند رژیم سوریه از مناطقی که نیروهای ائتلاف در حال عملیات هستند دور بماند.» آمریکا هشدار به سوریه را از طریق روسیه ارسال کرده است.

کوک همچنین افزود: این هشدار شامل جت‌های روسی نیز می‌شود.اگر آنها نیروهای آمریکایی را تهدید کنند ما حق دفاع از نیروهای خود را داریم.

آمریکا نه تنها از مشاوران ائتلاف حمایت می کند، بلکه از نیروهای متحد خود بر روی زمین از جمله نیروهای کرد نیز حمایت خواهد کرد.

واشنگتن و مسکو چند هفته‌ایست برای همکاری نظامی در سوریه در نبرد با داعش در تماس هستند اما کوک گفت: تا حصول چنین توافقی راه زیادی مانده است.اقدامات اخیر رژیم سوریه و روسیه موجب شد هرگونه هماهنگی دشوارتر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس بین الملل - پیشنهاد سردبیر بیشتر