jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۹۲۴۵۴۷ ۰۲ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۱:۲۸

عواملی که بر تعادل هورمونی فرد تاثیر بگذارد می‌تواند باعث ریزش ابرو شود.

علت ریزش ابرو چیست؟

به گزارش جام جم سرا ، این تغییرات هورمونی شامل حاملگی و بیماری‌های تیروئیدی است که با رفع آنها رویش مجدد رخ خواهد داد. مصرف برخی داروهای هورمونی نیز در ریزش مو موثرند.

آلوپسی آندروژنیک نیز که فرمی از طاسی است می‌تواند به مرور زمان بر موی ابرو اثر بگذارد و آن را نازک کند که این مشکل می‌تواند به دلیل تغییرات هورمونی یا تغییرات موی ابرو به علت افزایش سن فرد باشد.

شیمی‌درمانی نیز بر فعالیت بسیاری از سلول‌ها تاثیر می‌گذارد و موجب ریزش موقت مو می‌شود. از سوی دیگر، سرطان‌هایی که از محل خود انتشار پیدا کرده و مو را درگیر می‌کنند مثل لنفوم که با درگیری و ضخامت تکه‌ای پوست همراه است یا لوسمی که به بافت‌های عمقی انتشار می‌یابد نیز در ریزش ابرو موثر است.

به خاطر داشته باشید برخی عفونت‌ها به عنوان مثال بیماری سفلیس مستقیم بر فولیکول یا ساقه مو اثر می‌گذارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر