jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۹۱۶۲۲۷ ۰۳ تير ۱۳۹۵  |  ۱۰:۲۰

کاهش مصرف تنقلات از وعده افطار تا سحر و پرهیز از نوشیدن آب سرد و نوشابه در وعده افطار باید مورد توجه قرار بگیرد.

توصیه های پزشکی: نوشیدن آب سرد در افطار، ممنوع!

دکتر سید‌ مرتضی صفوی، متخصص تغذیه با بیان مطلب فوق به جام‌جم می‌گوید: کاهش مصرف مواد غذایی با چربی بالا و سرخ کرده و نیز مواد غذایی که دارای قند ساده هستند،‌ مانند بامیه و شیرینی از اصول تغذیه‌ای مهمی است که باید طی روزه‌داری رعایت شود.

دانشیار گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید می‌کند: استفاده از آب، چای کمرنگ و میوه‌ها در وعده افطار بسیار مفید است و افطار کردن با مایعات داغ مانند یک لیوان آب گرم یا چای کمرنگ از ایجاد نفخ پس از افطار جلوگیری می‌کند.

وی افزود: بی‌شک، مصرف مواد غذایی مانند سبزیجات (گوجه،کاهو و سبزی) و میوه‌ها (هندوانه یا طالبی) و مغز و اجتناب از خوردن غذاهای چرب و سنگین و غذاهایی که باعث احساس تشنگی می‌شوند در وعده سحر می‌تواند به کاهش سردرد در روزه‌داران کمک کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر