jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۹۵۰۰۸ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۱:۵۸

واقعیت مجازی فقط مربوط به دنیای سرگرمی نمی‌شود و این طور که سرمایه‌گذاری‌ها روی آن ادامه میابد، در آینده نزدیک می‌تواند به عنوان یکی از ارکان اصلی زندگی مورد استفاده قرار گیرد.

BMW اتومبیل‌های جدید را با عینک واقعیت مجازی طراحی می کند!

به گزارش جام جم کلیک ، شرکت خودروسازی BMW اعلام کرد با عینک واقعیت مجازی و HTC Vive سازگاری پیدا کرده است تا از این فناوری در راستای چرخه طراحی و توسعه اتومبیل‌های جدید خود استفاده کند.

به گفته این شرکت آلمانی، واقعیت مجازی در گذشته نیز برای توسعه اتومبیل‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، ولی هم‌اکنون محدودیت‌های این فناوری از میان برداشته شده است و می‌توان به صورت تخصصی از آن بهره برد.

با عینک واقعیت مجازی HTC Vive شرکت BMW می‌تواند علاوه طراحی شکل ظاهری اتومبیل، قابلیت‌ها و امکانات بیشتری را داخل آنها در نظر بگیرد.

شرکت BMW تصمیم دارد از این عینک واقعیت مجازی برای طراحی و توسعه سری اتومبیل‌های برقی خود استفاده کند. در بیانیه این شرکت خودروسازی گفته شد: «به کارگیری فناوری‌های الکترونیکی مصرفی می‌تواند در شرکت‌های صنعتی بزرگ هم کاربرد داشته باشد و انعطاف بیشتری را در اختیار آنها بگذارد. عینک واقعیت مجازی به ما امکان می‌دهد فرآیند طراحی و اصلاح خودروها را به راحتی انجام دهیم. در این فرآیند توسعه‌دهندگان از سراسر جهان به راحتی می‌توانند با ما همکاری کنند».

منبع: موبنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر