jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۳۷۵۳ ۱۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۰۰

آمانو در بازگشت از تهران:

هنوز کارهای بیشتری باید صورت گیرد

۱

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز پس از سفری مهم به ایران به خبرنگاران گفت: دو طرف در برخی حوزه ها به «درک بهتری»‌دست پیدا کرده اند ولی هنوز باید کارهای بیشتری صورت گیرد.

هنوز کارهای بیشتری باید صورت گیرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از وین ،مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از بازگشت از تهران گفت : هدف از سفرش به تهران پیشبرد در حل و فصل مسائل باقیمانده بود.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای به نقل از آمانو نوشت: من روز پنج شنبه برای دیدار با رییس جمهور ایران و نیز دبیر شورای عالی امنیت ملی آقای شمخانی به تهران سفر کردم که این دیدارها پیرو دیدارم با محمد جواد ظریف زیر امور خارجه ایران در وین بود .

وی افزود هدف از این سفر پیشبرد فعالیت در مورد حل و فصل تمام مسائل باقی مانده در رابطه با برنامه هسته ای ایران بود .

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: من معتقدم که طرفین در رابطه با پیشبرد بعضی از مسائل تفاهم بهتری پیدا کردند اما هنوز کار بیشتری نیاز است.

وی افزود : مذاکرات من با مقامات ایرانی نیز شامل صحبت در مورد روند مذاکرات 3+3 و جمهوری اسلامی ایران، در مسیر توافق نهایی و در یک چارچوب مشخص برای تائید و رصد اقدامات آژانس در رابطه با مسائل هسته ای ایران بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۲
این یك مهره حلقه به گوش آمریكاست ما بد بخت نبودیم اینها را به ایران راه نمی دادیم.
۰
۰
سرویس بین الملل - یادداشت بیشتر
ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

ویروس کرونا و اتحادیه اروپا

شاید بزرگترین چالشی که کشورهای اروپایی همیشه پس از جنگ جهانی دوم انتظارش را داشتند مشکلات امنیتی، سیاسی و نهایتا اقتصادی-اجتماعی بود.

سرویس بین الملل - پیشنهاد سردبیر بیشتر