jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۱۲۰۶۵ ۰۶ تير ۱۳۹۴  |  ۲۰:۰۴

گروه گزارش های مستند خبرگزاری صدا و سیما در آستانه سالروز شهادت شهید مظلوم آیت الله بهشتی و هفتاد و دو تن از یارانش به دست منافقین ، مستند دو قسمتی "راز یک کینه" را منتشر کرد .

مستند راز یک کینه ؛ از امشب روی آنتن سیما

این مستند به بررسی زوایای اندیشه و گفتمان شهید بهشتی قبل و بعد از انقلاب اسلامی ، مواجهه دکتر بهشتی با رژیم پهلوی و همچنین فعالیت های ایشان از مقطع پیروزی انقلاب تا هفتم تیر سال 1360 پرداخته است .

رفراندوم جمهوری اسلامی ، حضور شهید بهشتی در بحران کردستان ، حضور فراگیر در مواجهه انقلابی با لیبرال ها به ویژه در بررسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ، اختلافات دو بینش حاکم در آن دوران و راهبری ایشان در مقابله با جریان انحرافی بنی صدر و ... از جمله موضوعاتی است که در مستند راز یک کینه مورد کنکاش قرار گرفته است.

گروه گزارشهای مستند خبرگزاری صدا و سیما در این مستند تلاش کرده است با بهره گرفتن از خاطرات منتشر شده مسئولان و فعالان سیاسی و فرهنگی دوران حیات شهید بهشتی و همچنین آرشیو تصویری موجود در رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی این مستند را تهیه کند.

راز یک کینه در دو قسمت و به مدت زمان 59 دقیقه تهیه شده است و قرار است امشب وفردا شب ساعت 21 و 30 از شبکه خبر پخش شود.(خبرگزاری صدا و سیما )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس فرهنگی - یادداشت بیشتر
بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

عید یعنی حال خوب

عید یعنی حال خوب

از عید پارسال،از لحظه تحویل سال،از بهار نارنج که کنار هم بودیم کدام مان فکرش را می‌کردیم سالی اینقدر سخت و پر حادثه را تجربه کنیم؟ تقویم امسال را از فروردینش که ورق بزنید تا همین اسفند پر بوده از سختی و حادثه.

سرویس فرهنگی - گفتگو بیشتر