jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۱۰۴۰۰ ۳۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۸:۰۰

کلاهبرداری از خانواده‌های کم بضاعت در لباس نیکوکاری

کلاهبردار متواری را شناسایی کنید + عکس

۱

پلیس به دنبال کلاهبردار متواری است که به بهانه تهیه وام، در چندین برگه اقدام به گرفتن امضا از شاکی کرده و با همین امضاها، منزل وی را به فروش رسانده و متواری است.

کلاهبردار متواری را شناسایی کنید + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ۱۴ اسفند۹۳ خانمی با مراجعه به دادسرای ناحیه ۲ تهران و طرح شکایتی عنوان داشت که شخصی به بهانه تهیه وام برای پسرش، بدون اطلاع ایشان اقدام به انتقال سند مالکیت خانه اش به حساب یک شرکت خصوصی کرده و پس از دریافت مبلغ ۲۷ میلیون تومان متواری شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکی

شاکی پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: چندی پیش و به صورت کاملا اتفاقی، زمانیکه به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودروی مسافرکشی شده بودم با شخصی بنام «حمیدرضا . م» آشنا شدم که پس از اطلاع از مشکلات مالی من و خانواده ام خودش را شخصی خیّر معرفی کرد و مدعی شد که حاضر است به من و فرزندانم کمک کند تا قسمتی از مشکلات مالی خود را برطرف کنیم.

این شخص در چندین نوبت به محل سکونت ما مراجعه کرده و در جریان وضعیت زندگی ما قرار گرفته بود؛ حتی در چندین مرحله نیز اقلامی از قبیل برنج، روغن و... برای ما خریداری کرده بود تا اینکه یک روز پیشنهاد داد برای پسرم یک وام با شرایط بازپرداخت مناسب تهیه کند تا از طریق آن مغازه ای اجاره کرده و پسرم در زمینه خرید و فروش پوشاک مشغول بکار شود.

به این بهانه مرا به یک شرکت در منطقه صادقیه برد؛ در زمان مراجعه به شرکت، «حمیدرضا . م» مدعی شد که لازم است جهت دریافت وام برخی از اقدامات اداری انجام شود و به این بهانه در چندین برگه اقدام به گرفتن امضاء از من کرد؛ حتی یک نوبت نیز مرا به دفترخانه اسناد رسمی در نزدیکی شرکت مذکور برد و از من خواست تا برگه ای را امضا کنم.

من نیز بواسطه اعتماد و اطمینانی که به ایشان پیدا کرده بودم تمامی درخواست های وی را در خصوص امضای اوراق انجام داده تا شاید بتوانم پول اجاره مغازه برای پسرم را تهیه کنم.

شاکی در خصوص نحوه اطلاع از کلاهبرداری گفت: مدتی از مراجعه به شرکت مذکور جهت دریافت وام گذشته بود تا اینکه پیگیر زمان دریافت وام شدم اما پس از مراجعه به شرکت اطلاع پیدا کردم که مبلغ ۲۷ میلیون تومان به آقای «حمیدرضا . م» پرداخت شده؛ بلافاصله با تلفن همراه ایشان تماس گرفتم اما او پاسخگوی تماس های بنده نبود تا اینکه یک روز اخطاریه دادگاه مبنی بر توقیف منزل به نفع شرکت به بنده تحویل داده شد.

برای پیگیری موضوع به دفتر شرکت مراجعه کرده و در آنجا با مشاهده برگه وکالت نامه محضری متوجه شدم که برگه ای که حمیدرضا در داخل دفترخانه از من دریافت کرده در حقیقت برگه وکالت بلاعزل انتقال سند مالکیت منزل بوده! که وی آنرا جهت دریافت پول به شرکت مربوطه تحویل داده است.

تحقیقات پلیسی

کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با مراجعه به محل شرکت مذکور در منطقه صادقیه اطلاع پیدا کردند که این شرکت هیچگونه مجوزی جهت ارائه پول در قالب وام به افراد و یا هرگونه اقدامات مالی دیگر را ندارد اما با این وجود و از طریق انتشار آگهی تبلیغاتی در روزنامه های کثیرالانتشار مبادرت به این کار کرده که ضمن انجام هماهنگی های لازم با مرجع قضایی از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل سکونت «حمیدرضا . م» (۴۸ ساله) در منطقه ۲۰ متری افسریه شده و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که همسر متهم از حدود یک سال پیش و به صورت غیابی، از متهم متارکه کرده و هیچکدام از بستگان، دوستان و اعضای خانواده متهم نیز در طی این مدت هیچگونه اطلاعی از وی ندارند.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به ادامه رسیدگی به پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی و به جهت شناسایی و دستگیری متهم متواری، دستور انتشار بدون پوشش تصویر این شخص از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه شهروندان محترم که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه یا محل های تردد وی دارند، درخواست می شود تا اطلاعات خود را از طریق شماره تماس های ۶۳۹۵۷۷۶۱ و ۶۳۹۵۷۷۶۰ در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۱
به همكارتون بگید عكس را Resize كن بلكه تا قیافه طبیعی جناب كلاهبردار دیده بشه
۰
۰