jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۰۸۰۹۱ ۲۴ خرداد ۱۳۹۴  |  ۲۲:۴۰

فیس‌بوک برای عینک واقعیت مجازی خود با مشکلات فراوانی روبرو خواهد شد

بحران در پروژه اوکولوس ریفت

پس از آخرین نمایش‌ها از محصول نهایی عینک واقعیت مجازی اوکولوس ریفت، بسیاری از منتقدین از این محصول ناامید شده‌اند و به نظر می‌رسد که فیس‌بوک کار دشواری برای تغییر این ساختار در پیش خواهد داشت.

بحران در پروژه اوکولوس ریفت

جام جم کلیک: هنگامی که نخستین بار مفهوم واقعیت مجازی و عینک‌های ویژه آن در سطح رسانه‌ها بازتاب عمومی پیدا کرد، نام محصولی ویژه یعنی اوکولوس ریفت در تمام اخبار به چشم می‌خورد؛ دومین امری که موجب شد تا اوکولوس ریفت با توجه رسانه‌ای چند برابر روبر شود نیز به زمانی باز می‌گردد که شرکت فیس‌بوک با پیشنهادی نجومی موفق به خرید این پروژه شد تا همگان انتظارات خود از این عینک واقعیت مجازی را بالا ببرند ولی به نظر می‌رسد که اوکولوس ریفت در بازی‌ای که خود شروع کننده آن بوده است، در آستانه باخت قرار دارد.

معرفی آخرین امکانات اوکولوس ریفت از سوی شرکت کنندگان در همایش به هیچ عنوان مورد استقبال قرار نگرفت زیرا تمام نمایش‌ها مربوط به ارائه ویدیو بود و کمتر کارکرد واقعی با دستگاه نهایی مدنظر قرار داده شده بود و از همه مهم‌تر اینکه این محصول هیچ چیز ویژه‌ای نداشت که بتواند آن را از رقبای خود مانند عینک واقعیت مجازی سامسونگ و یا محصول مشابه شرکت اچ‌تی‌سی، تمایز بخشیده و برتر جلوه دهد.

حال با توجه به ورود رقبای سرسختی مانند سونی و مایکروسافت، این بازار پرتلاطم‌تر از پیش خواهد شد و محصولاتی مانند هولولنز و مورفیوس می‌توانند واقعیت مجازی را به مرحله جدیدی از کاربری وارد سازند که مسلما اوکولوس ریفت در آن جایگاهی نخواهد داشت.

تنها نکته مهمی که می‌تواند برای اوکولوس ریفت امیدوارکننده باشد را باید دسته ارتباطی آن برای انجام بازی‌های کامپیوتری دانست که به نوعی مشارکت با سخت‌افزار اکس‌باکس و در نتیجه مخاطبین بالقوه بیشتر را برای این محصول به همراه خواهد داشت، ولی در صورتی که فیس‌بوک می‌خواهد آینده این پروژه را تضمین کند، باید به فکر یک برگ برنده و متفاوت باشد.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر