jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۰۷۷۳۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۸:۴۶

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اعتراض به عملکرد وزارت نفت، طرح استیضاح بیژن زنگنه را تهیه و تدوین کردند.

استیضاح وزیر نفت در مجلس کلید خورد

به گزارش فارس، نحوه عملکرد وزیر در مدیریت وزارتخانه، کاهش قیمت نفت و انجام ندادن، اقدام لازم در این زمینه و همچنین عدم انتصاب‌های مناسب از جمله دلایل نمایندگان برای استیضاح عنوان شده است.

سید شکر خدا موسوی، نماینده مردم اهواز و رئیس فراکسیون نفت، گاز و پتروشیمی مجلس علت تهیه این طرح را اینگونه عنوان کرد: «عملکرد وزیر باعث شد تا نمایندگان دیگر راهی به جز استیضاح برای جلوگیری از روند غلط در وزارت نفت نداشته باشند.»

روایت هفته‌نامه «صدا» از کاهش رضایت مردم از روحانی

هفته‌نامه «صدا»، ارگان رسانه‌ای حزب کارگزاران در گزارشی تحلیلی از کاهش میزان رضایت مردم از روحانی خبر داد.

به گزارش فارس، این هفته‌نامه در گزارشی تحلیلی از آخرین وضع پایگاه اجتماعی رئیس‌جمهور در دومین سالگرد انتخابات 24 خرداد و میزان رضایت مردم از حسن روحانی تاکید کرد که میزان رضایت مردم از روحانی به 48 درصد رسیده است.

همچنین طبق این گزارش ساکنان مناطق شهری نسبت به افراد ساکن مناطق روستایی رضایت کمتری از عملکرد آقای روحانی دارند.

اظهارات هسته‌ای کری هنگام مرخص شدن از بیمارستان

وزیر خارجه آمریکا، هنگام مرخصی از بیمارستان ماساچوست، در حالی که عصا به دست داشت در جمع خبرنگاران گفت: «ثانیه‌ای» از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 را از دست نداده‌ام.

به گزارش فارس، جان کری افزود: بعد از برگزاری گفت‌وگوهای راهبردی و اقتصادی با چین که 22 تا 24 ژوئن (یکم تا3 تیر) در واشنگتن برگزار می‌شود، برای انجام آخرین تلاش‌ها در خصوص مذاکرات ایران، راهی محل مذاکرات خواهم شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا درباره مهلت این گفت‌وگوها و گزارش‌هایی که درباره احتمال تمدید آنها مطرح شده هم اظهارنظر کرد و گفت: خواستار دستیابی به توافق در زمان مشخص شده هستیم و فکر می‌کنم، این موضوع به دلایل گوناگونی حائز اهمیت است.

توضیحات یک منبع قضایی درباره بازداشت بقایی

خبرگزاری تسنیم به نقل از یک منبع آگاه قضایی، درباره بازداشت حمید بقایی، معاون رئیس‌ جمهوری سابق توضیح داد.

این منبع قضایی گفته است: آقای بقایی از مدت‌ها قبل توسط دستگاه قضایی احضار شده بود اما به این احضاریه بی‌توجهی می‌کرد که در نهایت این بی‌توجهی به احضاریه و خودداری از حضور در مرجع قضایی، منجر به بازداشت وی شد.

بی‌اعتنایی به مواضع ضدایرانی اسرائیل

وزیر دارایی سابق رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اختلاف میان نتانیاهو و اوباما باعث شده که در موضوع ایران گوش شنوایی برای حرف‌های مقامات صهیونیست وجود نداشته باشد.

به گزارش تسنیم به نقل از جروزالم پست، یائیر لاپید، با انتقاد شدید از عملکرد بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم تاکید کرد: روابط میان اسرائیل و آمریکا هرگز تا این اندازه بد نبوده است. وی که یکی از منتقدان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود پیش از این اعلام کرده بود که بودجه اسرائیل صرف باج‌های سیاسی شده و از این رو درحال پس‌رفت است.

تاسیس بانک اورانیوم کم‌غنا در قزاقستان

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توافقنامه‌ای با کشور قزاقستان برای تشکیل بانک اورانیوم دارای غنای اندک در خاک این کشور امضا کرده است.

به گزارش فارس، مالکیت این بانک پس از تشکیل در اختیار آژانس بوده اما اداره آن به عهده قزاقستان خواهد بود.

این گزارش مدعی است در صورتی که اعضای آژانس نتوانند در بازارهای تجاری، اورانیوم کم‌غنا برای رآکتورهای هسته‌ای صلح‌آمیز خود پیدا کنند اورانیوم مورد نیاز آنها از این منبع تأمین خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر