jamejamonline
فرهنگی کتاب و ادبیات کد خبر: ۷۹۸۳۶۴ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۹:۴۶

وزیر ارشاد با اشاره به وعده شهردار تهران برای آماده‌سازی مجموعه باغ کتاب و تپه‌های عباس‌آباد جهت برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: ما این وعده شهرداری را به عنوان یک مطالبه به صورت جدی پیگیری می کنیم.

درخواست جنتی از قالیباف در نمایشگاه کتاب

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز شنبه (۲۶ اردیبهشت ماه) در مراسم اختتامیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که در ضلع جنوبی مصلی بزرگ امام خمینی (ره) در تهران برگزار شد، با تقدیر از ناشران و شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه و همچنین تشکل‌های نشر که در برپایی این دوره از نمایشگاه کتاب تهران با وزارت ارشاد همکاری کردند، گفت: ما تصمیم داریم که تمام امور نمایشگاه کتاب را به تدریج و طی یک پروسه زمانی مشخص به ناشران و تشکل‌های نشر واگذار کنیم.

وی که بعد از شهردار تهران پشت تریبون قرار گرفته بود، به خدمات مناسبی که در شهرداری تهران در طول ۲۱ ماهی که از عمر دولت یازدهم می‌گذرد، بخصوص به حوزه‌های فرهنگی ارائه کرده است، افزود: انصافاً شهرداری تهران نسبت به مسائل فرهنگی بسیار بانشاط عمل می‌کند و در طول این مدت فضاهای متعدد فرهنگی را احداث کرده‌اند و در آینده نزدیک هم ما شاهد افتتاح سالن‌های متعدد تئاتر در فرهنگسرای خاوران خواهیم بود که این در سالی که ما در وزارت فرهنگ به عنوان تئاتر نامگذاری کرده‌ایم، خبر مسرت‌بخشی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به وعده شهردار تهران برای تجهیز باغ کتاب و مجموعه تپه‌های عباس‌آباد برای برپایی نمایشگاه بیست و نهم کتاب تهران، گفت: ما این بشارتی را که آقای قالیباف دادند، خیلی جدی می‌گیریم و از همین امروز این مساله جزو مطالبات ما خواهد شد که انشاءالله نمایشگاه سال آینده در جای مناسب‌تر از مصلی تهران برگزار شود.

جنتی افزود: مصلی تهران واقعاً جای برگزاری نمایشگاه نیست و انشاءالله در فضای مناسبی در منطقه عباس‌آباد بتوانیم آن را برگزار کنیم و همچنین برای سال‌های بعد هم ما از آقای قالیباف انتظار داریم که بتوانند با همیاری مجموعه‌های دیگر مثل وزارت صنعت، معدن و تجارت و موسسه نمایشگاه‌های بین‌المللی، مجموعه شهر آفتاب را به عنوان مکانی آبرومند برای نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و درخور نام جمهوری اسلامی ایران تکمیل و تجهیز کنند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس فرهنگی - یادداشت بیشتر
بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

عید یعنی حال خوب

عید یعنی حال خوب

از عید پارسال،از لحظه تحویل سال،از بهار نارنج که کنار هم بودیم کدام مان فکرش را می‌کردیم سالی اینقدر سخت و پر حادثه را تجربه کنیم؟ تقویم امسال را از فروردینش که ورق بزنید تا همین اسفند پر بوده از سختی و حادثه.

سرویس فرهنگی - گفتگو بیشتر