jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۹۳۷۷۹ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۲۰:۳۰

سید عباس عراقچی با بیان اینکه مذاکره کنندگان ایران یک کار سنگین دو ماهه را شروع کرده اند، افزود: هدف ما این است که ظرف چند روز اینده به پیش نویس توافق جامع برسیم.

می خواهیم ظرف چند روز آینده به پیش نویس توافق برسیم

عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران گفت: امیدواریم ظرف چند روز آینده به یک پیش نویس توافق برسیم. اگرچه کارسختی است و به طور حتم این اولین پیش نویس پر از موارد اختلافی و پرانتر خواهد بود که باید بعدا در مورد آنها تصمیم گیری شود.

وی افزود: این پیش نویس شامل ضمائمی خواهد بود که کار بر روی آن را هم کارشناسان شروع کرده اند و روی جزییات بحث می شود.

عراقچی اظهارداشت: از روز پنج شنبه در نیویورک کار نگارش همراه با هلگا اشمید به نمایندگی از 1+5 شروع شده است. هدف ما این است که به یک پیش نویس اولیه برسیم و هر چند روز که لازم باشد برای این کار در نیویورک اختصاص دهیم تا از فرصتی که همه حضور دارند، استفاده کنیم.

معاون حقوقی و بین الملل وزارت خارجه هدف اصلی از حضور در نیویورک را شرکت در اجلاس بازنگری «:ان.پی.تی» عنوان کرد ولی گفت در حاشیه آن ملاقات های مرتبط با مذاکرات هسته ای هم انجام شد از جمله با موگرینی، کری و آمانو.

تیم مذاکره کننده ایران از روز پنج شنبه کار نگارش متن توافق نهایی را در نیویورک از سر گرفت که انتظار می رود تا سه شنبه ادامه داشته باشد.

پیش از این، نگارش متن با مذاکره عراقچی و روانچی و اشمید روز دوم اردیبهشت در وین آغاز شده بود.

عراقچی افزود: نگارش متن توافق جامع در اروپا ادامه خواهد یافت.(خبرنگار صدا و سیما)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر