jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۸۲۳۱۴ ۰۱ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۰

جام جم سرا- طبق یافته محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن، مکانیسم عملکرد اسیدهای چرب اُمگا ۳ به گونه‌ای است که مانع از رشد و گسترش سلول‌های سرطان پروستات می‌شود.

امگا ۳ بخورید تا سرطان پروستات نگیرید

دانشمندان مدتهاست به این نتیجه رسیده‌اند که اُمگا ۳ موجب کاهش التهاب شده و دارای تاثیرات ضددیابتی است و اخیرا هم نحوه عملکرد این اسیدهای چرب را کشف کرده‌اند.
«کا‌ترین مِیر»، استاد داروسازی دانشگاه ایالتی واشنگتن، به همراه دو تن از دانشجویانش با انجام آزمایشات در محیط کشت سلول پروستات دریافتند که اسیدهای چرب به گیرنده موسوم به FFA۴، که گیرنده ۴ اسید چرب آزاد است، می‌پیوندند. این گیرنده بیش از آنکه موجب تحریک سلول‌های سرطانی شود، همانند سیگنالی در جهت ممانعت از فاکتورهای رشد عمل کرده و موجب توقف تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شود.
«مِیر» در این باره می‌گوید: «این آگاهی می‌تواند به ما در جهت درمان بهتر یا جلوگیری از سرطان کمک کند چراکه حال ما با نحوه عملکرد این اسیدهای چرب آشنا هستیم.»
در این مطالعه همچنین مشخص شد که داروی تقلیدکننده عملکرد اُمگا ۳ می‌تواند همانند اسیدهای چرب یا بهتر از آن‌ها مانع رشد سلول‌های سرطانی شود. (مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر