jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۸۱۳۹ ۱۷ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۷:۴۱

شعار تجمع 50 هزار نفری اعتراضی در تل آویو:

نتانیاهو برود+ مجموعه عکس

حدود 50 هزار معترض اسرائیلی شامگاه شنبه در تل آویو تجمع کردند و با طرح لزوم «تغییر» خواستار کناره گیری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر راست افراطی این رژیم از قدرت شدند.

نتانیاهو برود+ مجموعه عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه فرانس 24، این تجمع اعتراضی را جنبش موسوم به «یک میلیون دست» که یک سازمان غیردولتی است ترتیب داده است؛ سازمانی چپگرا که گفته می شود خواهان برقراری صلح بین فلسطینیان و صهیونیست ها در چارچوب «راه حل دو دولت» است.

پلیس رژیم صهیونیستی می گوید تنها 25 هزار نفر در این تجمع شرکت کرده اند این در حالی است که گروه های چپ از جمعیتی 50 هزار نفری سخن گفته اند.

«درور بن عامی» یکی از سازمان دهندگان این تجمع گفت: این تجمع نمایش قدرتی از از سوی اسرائیلی های خواستار تغییر سیاسی و توافق صلح است.

وی افزود: کابینه نتانیاهو در دو بعد اقتصادی و اجتماعی شکست خورده و بهبودی در وضعیت امنیتی حاصل نشده است. نتانیاهو اسرائیل را به تعطیلی کشانده است.

بن عامی تصریح کرد: امیدواریم نیروهای چپ دوباره به قدرت بازگردند هرچند دیگر آنها نیز مانند سابق نیستند.

وی گفت: هیچ حزب سیاسی در برگزاری این تجمع مشارکت نداشته است.

مائیر داگان رییس سابق دستگاه جاسوسی اسرائیل (موساد) در این مراسم با انتقاد از نتانیاهو و سخنرانی وی در کنگره آمریکا گفت: اسرائیل دشمنانی دارد که از آنها نمی ترسم اما حاکمیت فعلی آن مرا می ترساند.

این اظهار داگان با تشویق معترضان حاضر روبرو شد و فریاد زدند: نتانیاهو برو!

چند روز پیش نیز مائیر داگان در گفتگویی تلویزیونی گفته بود: سیاست های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل موجب گسترش فعالیت تروریست های داعش در منطقه می شود .

داگان افزود: سیاست های داخلی و خارجی نتانیاهو تل آویو را با فاجعه واقعی و تنگنای سیاسی روبرو می کند که سالها طول می کشد از آن خارج شود.

رییس سابق موساد در باره سخنان اخیر نتانیاهو در کنگره آمریکا که خواستار راه حل نظامی برای بحران هسته ای ایران شد، گفت که نتانیاهو امنیت رژیم صهیونیستی را به مخاطره می اندازد.

احزاب راست رژیم صهیونیستی نیز گفته اند که شنبه هفته آینده در همان مکان (میدان اسحاق رابین) تجمعی مشابه را در تایید خود برگزار خواهند کرد.

آخرین نظر سنجی ها نشان می دهد که دو کمپین رقیب یعنی حزب راست افراطی «لیکود» به ریاست بنیامین نتانیاهو و «اردوگاه صهیونیستی» جریان مورد حمایت چپ های این رژیم به ریاست اسحاق هرتزوگ و همپیمان با تزیپی لیونی وزیر خارجه اسبق این رژیم رقابت نزدیک و تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

تجمع اعتراضی ده ها هزار نفری در میدان اسحاق رابین تل آویو در حالی علیه نتانیاهو برگزار شد که کمتر از 10 روز به موعد برگزاری انتخابات زودهنگام کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) باقی مانده است.

انتخابات زودهنگام کنست پس از آن در دستور کار سران صهیونیست قرار گرفت که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو وزیر مخالف، («یائیر لاپید» و «تزیپی لیونی» وزیران دارایی و دادگستری) را از کابینه خود اخراج کرد و ائتلاف حکومتی این رژیم با اقدام نتانیاهو فروپاشید؛ امری که این رژیم را ناچار به انحلال کنست و برگزاری انتخابات زودهنگام کرده است.

انتخابات زودهنگام کنست روز 17 مارس (26 اسفند جاری) برگزار خواهد شد.

جام جم آنلاین- جواد ارشادی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس بین الملل - پیشنهاد سردبیر بیشتر