jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۷۴۳۸۷ ۰۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۰

جام جم سرا: به گفته رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی کشور، مهم‌ترین دلایل برای بروز سرطان معده در ایران، استفاده از غذاهای فرآوری شده مثل ماهی دودی در کنار کنسرو‌ها و صرف روغن جامد، اسیدهای چرب اشباع و ترانس است.

کنسرو و روغن جامد، عوامل اصلی سرطان معده در ایران

دکترخسرونیا افزود: متاسفانه در کشور ما بروز سرطان روز به روز در حال پیشرفت است که عمده‌ترین دلایل ابتلا به این بیماری استفاده از دخانیات، کم تحرکی، نمک و روغن‌های نامناسب و... است.

وی اظهار کرد: افزایش سرطان در کشور دلایل مختلفی دارد اما علت اصلی آن ناآگاهی مردم از عوامل بروز این بیماری و تغذیه نامناسبی است که اغلب ایرانی‌ها به آن دچار هستند.

به گفته رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی کشور، شایع‌ترین علل ابتلا به سرطان معده، زخم‌های درمان نشده معده، رژیم غذایی پر پروتئین، مصرف الکل و ادویه‌های تند است. (باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر