jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۶۵۸۲۶ ۱۲ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۷:۴۵

به‌نظر می‌رسد افرادی که از نسخه Enterprise ویندوز استفاده می‌کنند از امکان به‌روزرسانی به ویندوز 10 بی‌بهره خواهند ماند.

به‌روزرسانی ویندوز 10 برای سازمان‌ها رایگان نیست

جام جم کلیک: مایکروسافت با سروصدای فراوان در تبلیغات خود، از به‌روز‌رسانی رایگان همه سیستم‌های عامل ویندوز 8 و 8.1 به ویندوز 10 خبر داد ولی ظاهر امر به‌تدریج درحال تغییر است و این امر ممکن است موجب از دست رفتن اعتماد نسبت به مایکروسافت شود.

ماجرا از این قرار است که بلاگ رسمی مایکروسافت به‌صورت علنی اعلام کرد که نسخه‌های Enterprise از ویندوزهای 8 و 8.1 از به‌روزرسانی به نسخه رایگان به ویندوز 10 بهره‌مند نخواهند شد. این امر با جنجال‌هایی که مایروسافت حول رایگان بودن این به‌روزرسانی به‌راه انداخته بود دارای تناقض بسیار بزرگی است ولی مایکروسافت دلیل این امر را به این‌صورت شرح می‌دهد:

«ساختار ویندوز 10 برای کاربران نسخه‌های Enterprise از ویندوزهای 8 و 8.1 با سایر کاربران متفاوت خواد بود و برای این گروه از مشتریان، تخفیف‌ها و تعرفه‌های ویژه‌ای برای به‌روزرسانی به ویندوز 10 در نظر گرفته شده است ولی سایر مشتریان ما می‌توانند از به‌روزرسانی رایگان اعلام شده استفاده کنند.»

این امر هنوز با بازخورد عمومی روبرو نشده است ولی انتظار نمی‌رود که برخورد مطلوبی نسبت به این تغییر رویه مایکروسافت صورت بگیرد. شایان ذکر است که مایکروسافت در نشست خود اعلام کرده است که سیستم‌عامل‌های ویندوز 7، 8 و 8.1، از امکان به‌روزرسانی رایگان به نسخه 10 ویندوز بهره‌مند خواهند شد که این امر برای کاربران خانگی به‌عنوان یک امر بسیار مطلوب خواهد بود.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر