jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۶۵۸۱۵ ۱۲ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۰:۳۶

جام جم ورزشی: یکی از ااعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس معتقد است که بازداشت حمیدرضا سیاسی مدیرعامل بازداشت شده این باشگاه یک سوء تفاهم است!

وقتی بازداشت «مدیرعامل پرسپولیس» یک سوء تفاهم است!

وقتی از پرسپولیس آینده حرف می‌زند، به اشتباه می‌افتی! انگار نه انگار این باشگاه سال‌هاست نه ساختاری دارد، نه سازمانی و نه برنامه‌ای برای برداشتن حتی یک گام مثبت رو به جلو. جعفر کاشانی از آن دست آدم‌هایی است که سعی می‌کند به همه چیز با دید مثبت نگاه کند. او به جای اینکه سه شکست پیاپی درخشان را ببیند، آینده‌ای را به تصویر می‌کشد که در آن نه مشکلی وجود دارد، نه شکستی و نه مانعی برای پیشرفت. همه چیز برای این عضو هیات مدیره سرخ‌ها در تشکیل یک «باشگاه» واقعی خلاصه می‌شود. می‌گوید اگر پرسپولیس باشگاه شود همه چیز حل خواهد شد. کاشانی در مورد حمید درخشان هم موضع حمایتی دارد. می‌گوید درخشان سرمربی ماست و دارد کارش را انجام می‌دهد. او اطلاع جدیدی هم از وضعیت حمیدرضا سیاسی مدیرعامل «دربند» پرسپولیس ندارد و نهایتا برخصوصی‌سازی سرخابی‌ها تاکید می‌کند.

این مقدمه گفت و گوی روزنامه قانون با جعفر کاشانی عضو هیات مدیره پرسپولیس است.

سومین باخت متوالی پرسپولیس در لیگ برتر از منظر مدیریتی چگونه توجیه می‌شود؟
به هر حال پرسپولیس اوضاع خوبی ندارد و هنوز جا نیفتاده. به نظرم برای تیمی که مدت‌هاست ثبات مدیریتی و فنی ندارد، این وضعیت خیلی هم عجیب نیست.

امیدی به حل این وضعیت دارید؟
فعلا که باید مدارا کرد اما سال آینده همه اینها حل خواهد شد. پرسپولیس باید تبدیل به باشگاه شود و تا زمانی که شرایط مدیریتی امروز بر آن حاکم است متاسفانه اوضاع همین است. باید سیستم را جایگزین منم منم کرد و از فرهیختگان باشگاه و آنهایی که بضاعت علمی و مالی کافی دارند در حل مشکلات بهره برد.

خب فعلا که چنین امکانی وجود ندارد، چه باید کرد؟
پرسپولیس مشکلات عدیده‌ای دارد و توقعات هم از این تیم بالاست. به نظرم این تیم چاره ای ندارد جز اینکه صاحب ساختار و تشکیلات کامل فرهنگی و اداری شود. این تیم نیاز به آکادمی دارد، نیاز به بسترهای اخلاقی و فرهنگی دارد و از همه مهم‌تر یک تشکیلات مدیریتی با ثبات.

این یک نگاه آرمانی است اما در ظرف زمانی امروز تکلیف چیست؟ مگر با این حرف‌ها می‌شود هواداران روی سکوها را ساکت کرد؟
همه ما می‌دانیم پرسپولیس حداقل 20 میلیون هوادار دارد که از این تعداد بخش قابل توجهی هواداران عام هستند و بخش دیگر هواداران خاص. به نظرم این هواداران خاص که صاحب علم هستند، صاحب فکر هستند، صاحب سرمایه هستند و صاحب جایگاه فردی باید بیایند و چالش‌های عمیق باشگاه را برای طبقه عوام تشریح کنند. ما با وضعی که داریم نه می‌توانیم سیاست‌گذاری کلان کنیم نه برنامه ریزی و نه ساختار سازی. مطمئن باشید وقتی این مسائل حل شود خیلی از مشکلات هم به زودی حل خواهند شد. ضمن آنکه فراموش نکنید باشگاه بزرگ مشکلات بزرگ هم دارد.

قبول دارید این حرف‌ها دردی از مشکلات پرسپولیس دوا نمی‌کند.
شما بگویید چاره چیست؟

شما عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هستید. ما که نباید پاسخگوی مشکلات مجموعه شما باشیم.
اگر از بنده می‌پرسید من می‌گویم زمانی این مشکلات حل می‌شود که ساختار یک باشگاه حرفه‌ای بر این سیستم حاکم شود. این هم نمی‌شود تا وقتی که ما فوتبال را به بخش خصوصی واگذار کنیم و همه چیز هدفمند شود. مطمئن باشید در چنین فضایی مالک یا صاحب باشگاه برای ریال به ریال پولش برنامه خواهد داشت و خیلی از این مشکلات خود به خود حل خواهد شد.

الان بعد از زندانی شدن آقای سیاسی، جلسات مدیریتی پرسپولیس برگزار می‌شود؟
بله. آقای طاهری دارد به شدت زحمت می‌کشد و امور را پیش می‌برد. ما هم البته به او کمک می‌کنیم. مشکلات پرسپولیس یکی‌دو‌تا نیست. همه ما علاقمند به تیم و کار هستیم و ان‌شاءا... بتوانیم قدری در ساختار اخلاقی و فرهنگی پرسپولیس تغییر مثبت ایجاد کنیم.

راستی تکلیف حمیدرضا سیاسی چه شد؟
به هر حال در مورد ایشان سوء تفاهماتی رخ داد که ان‌شاا... به زودی حل خواهد شد.

یعنی ایشان به زودی برمی‌گردد پرسپولیس؟
من این را دیگر نمی‌دانم. این سوالات را باید وزیر ورزش پاسخ دهند. من فقط می‌دانم که در مورد آقای سیاسی سوء تفاهماتی پیش آمده بود که حل خواهد شد.

ارتباطی با او داشته‌اید؟
نه نداشته‌ام.

اعتصاب پیشکسوتان پرسپولیس دلیلش چه بود؟
مطلقا اعتصابی در کار نبوده است و اگر اتفاقی هم افتاده ربطی به باشگاه پرسپولیس نداشته است. مطمئنا پیشکسوتان در پرسپولیس صاحب جایگاه هستند و همه آنها را سرمایه‌های باشگاه می‌دانیم. امیدوارم هرچه زودتر باشگاه شویم تا این عزیزان هم به حق‌شان برسند. اینها الگوهای جامعه هستند و همه از آنها انتظار دارند. البته ما هم باید عزت و بزرگی خودمان را حفظ کنیم. مطمئنا کسی از من جعفر کاشانی انتظار ندارد عربده بکشم.

تکلیف ادامه همکاری حمید درخشان با پرسپولیس چه می‌شود؟
صراحتا اعلام می‌کنم شایعه است. او مربی پرسپولیس است و دارد کارش را می کند.

هیات مدیره پرسپولیس جلسه‌ای در مورد آینده کاری او تشکیل داده است؟
فعلا نه. البته خیلی هم ضرورت ندارد چون قرار به برکناری او نیست.

اولتیماتومی هم برای او در کار نیست؟
گفتم که ایشان مربی هستند و کارش را می‌کند.

آینده پرسپولیس را با این وضع چطور می‌بینید؟
اگر به بخش خصوصی برویم همه چیز حل می‌شود. ما ابزار تحول را داریم و کافی است ملی به قضیه نگاه کنیم. به نظرم دولت باید پرسپولیس و استقلال را در قالب دو طرح ملی بزرگ ببیند.

و سوال پایانی هم در مورد حسین هدایتی. نظرتان راجع به تلاش ایشان برای خرید سهام باشگاه پرسپولیس چیست؟
آقای هدایتی هم یکی از خواص باشگاه پرسپولیس است و باید از کمک او بهره برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: