jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۶۴۵۴۶ ۰۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۱

جام جم سرا: «احمد» به همراه «مسعود»، پسر ۴ ساله خود، با کارتنخوابی زیر پل فرح‌آباد ساری و بازیافت زباله زندگی خود را سپری می‌کرد. مسعود ۴ ساله بعد از زندانی شدن پدرش تنها زندگی می‌کرد که اورژانس اجتماعی او را راهی بهزیستی کرد.

کارتن‌خواب کوچک: لحظاتی از زندگی یک زاغه‌نشین ۴ ساله [مجموعه عکس]

پدر معتاد این کودک که در چهار سالگی زاغه‌نشینی را تجربه می‌کرد به قصد به دست آوردن چیزی برای ادامه زندگی، زباله‌ها را زیر و رو می‌کرد و پس از محکومیت به تحمل زندان نیز، فرزندش آواره‌تر از پیش شد. یک خیّر فرزندش را زیر پل فرح‌آباد در ساری پیدا کرد، با او به پارک رفت، بازی کرد و نهایتاً او را به آرایشگاهی برد و غذایی با یکدیگر خوردند تا مسعود برای رفتن به آسایشگاه بهزیستی آماده شود.

(عکس: امیرعلی رزاقی/خبرگزاری مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نفس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۸
بیجاره دلم براش سوخت خدا میدونه كه مسعود چه سختی هایی رو تحمل كرده اونم تو این سن بچگی.این اعتیاد میخواد تا كجا بره .........؟؟؟؟
۰
۰
ندا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۸
واقعا انسان دوستانه تره اگه من به جای بچه دار شدن سرپرستی یكی از این كوچولوهای بی گناه رو تقبل كنم. همیشه آرزومه...
۰
۰
mana
Germany
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۸
این بچه ها از پهلوان و رستم قویتر و قابل تغییر هستند، حیف كه این همه فشار رو شانه هایشان است
۰
۰
پوریا
Australia
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۸
سلام خواهش می كنیم با نظارت بهزیستی یا مراجع صلاحیتدار یك شماره حساب معرفی كنید تا بتوانیم برای تهیه یك خانه كوچك برای این كودك و پدرش پولی واریز كنیم . من مطمئن هستم حتما خیرین و هركس كه ذره ای درك و وجدان داشته باشد قطعا كمك می كند . خواهش می كنم پیگیری فرمایین .
۰
۰
زهرا از همدان
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۸
این عكسا ظاهرا مال تابستونه. امیدوارم حال و اوضاع این روزاش خوب شده باشه.
۰
۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۹
پدر را اعدام و پسر را به یك خانواده بدون بچه بدهند
۰
۰
پوریا
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲
سلام دوستان به جای نظر لطفا به فكر یك كار اساسی باشیم خیلی ها هستند كه با مبلغ كمی می توانند كمك بزرگی به این بندگان خدا كنند . از جام جم خواهش می كنیم پیگیری كنند .
۰
۰
یادداشت بیشتر
وظیفه آگاهی بخشی

وظیفه آگاهی بخشی

به نظر من باوجود برخی تلاش‌ها، در برنامه‌های تلویزیونی نوروز امسال تنوع وجود نداشت، درحالی‌که انتظار می‌رفت امسال که مردم در خانه‌ها هستند، فیلم‌های متنوعی از شبکه‌های مختلف برایشان به نمایش گذاشته شود؛ به همین دلیل تنها چیزی که خیلی طرفدار داشت، همین سریال «پایتخت» بود که آن هم مسیری زیگزاگی طی کرد.

باوری كه تغییر كرد

باوری كه تغییر كرد

موضوع این است وقتی راجع به ویروس صحبت می‌شود، راجع به اپیدمی صحبت می‌كنیم؛ یعنی راجع به مفهومی همزمان علمی و اجتماعی كه پیوست سیاسی در آن نمی‌گنجد.

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

بحران تصمیمات زودهنگام کرونایی

اتخاذ تصمیمات متناقض در مدیریت بحران‌های اجتماعی یکی از اشتباهات حوزه مدیریت کلان است که در علم جامعه‌شناسی از آن به عنوان چندگانگی مدیریتی یاد می‌شود.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر