jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۶۱۸۶۴ ۰۱ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۰:۲۶

آسوشیتد پرس از وین گزارش داد:‌ یک گزارش محرمانه سازمان ملل متحد می گوید ایران در شرایطی که سرگرم مذاکره با شش قدرت جهانی برای دستیابی به یک توافق هسته است به تعهدات خود مبنی بر خودداری از گسترش فعالیت های هسته ای اش پایبند بوده است.

آژانس می گوید ایران به تعهدات خود در برابر 1+5 پایبند بوده است

این نکته در گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی که مدت کوتاهی بعد از انتشار در روز سه شنبه به دست آسوشیتدپرس رسید درج شده است.
کاخ سفید می تواند از یافته های گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی در این زمینه برای اثبات جدی بودن ایران در مذاکرات این کشور با قدرت های جهانی استفاده کند و در برابر تلاش های برخی سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه که به دنبال وضع تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی هستند بایستد.
باراک اوباما هشدار داده است وضع تحریم های جدید علیه ایران می تواند گفتگوهای تهران با گروه 1+5 را به بن بست بکشاند. مذاکره کنندگان دو طرف به دنبال تدوین چارچوبی برای این مذاکرات تا ماه مارس هستند. آنها همچنین تلاش می کنند تا ماه ژوئن به توافقی جامع درباره برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی دست یابند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
سرویس سیاسی - یادداشت بیشتر
تفاوت ما با آنها

تفاوت ما با آنها

آنها همین چند وقت کتابشان را در جهان به بیست زبان پخش کردند و چند میلیون از روی آن چاپ کردند که در عصر «انسان خداگونه» هستیم و هوش مصنوعی و دیگر فناوری‌ها چنان کرده که «انسان، مهار خلقت را به دست گرفته است.»

سرویس سیاسی - گفتگو بیشتر
سرویس سیاسی - پیشنهاد سردبیر بیشتر
سرویس سیاسی - پیشخوان بیشتر