jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۵۷۹۸۵ ۲۰ دی ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۱

انتشار تصاویر جدیدی از مرورگر اینترنتی پروژه اسپارتان مایکروسافت برای ویندوز ۱۰

تصاویر جدیدی از مرورگر اینترنتی پروژه اسپارتان

شرکت مایکروسافت در حال آماده سازی مرورگری جدید برای ویندوز ۱۰ با اسم رمز اسپارتان است که به تازگی تصاویری از این مرورگر در سطح اینترنت منتشر شده است.

تصاویر جدیدی از مرورگر اینترنتی پروژه اسپارتان

به گزارش جام جم کلیک: شرکت مایکروسافت در حال آماده سازی مرورگری جدید برای ویندوز ۱۰ با اسم رمز اسپارتان است که به تازگی تصاویری از این مرورگر در سطح اینترنت منتشر شده است.

حالا وب‌سایت چینی Cnbeta چندین تصویر (اسکرین شات) جدید از این مرورگر منتشر کرده است که در آن رابط کاربری ساده‏‌ی اسپارتان و همچنین ادغام دستیار دیجیتالی کورتانا را می‌‏توان مشاهده کرد. پیش از این فاش شده بود که مرورگر اسپارتان از یک دستیار صوتی در قسمت نوار آدرس و نیز برای کنترل کلی مرورگر بهره خواهد برد.

همچنین تصاویر وبسایت Cnbeta رابط کاربری ویندوز ۱۰ مایکروسافت را نشان می‏دهند. با توجه به این تصاویر و همچنین برخی منابع آگاه از برنامه‏ی ویندوز ۱۰، واضح است که شرکت مایکروسافت قصد دارد تا تم‏هایی روشن و تیره با تکیه بر رنگ‏‌ها برای ویندوز ۱۰ بسازد. این تم‌‏ها سبب می‏‌شوند تا ظاهر ویندوز ۱۰ بسیار شبیه رابط کاربری ویندوزفون شود و این عکس‏‌های لو رفته به نوعی رابط کاربری نهایی ویندوز ۱۰ را نشان می‏‌دهند.

البته نمی‏‌توان این مطلب را قویاً تاکید کرد و احتمالاً شرکت مایکروسافت در طی ما‏ه‏‌های آتی باز هم این رابط کاربری را دستخوش تغییراتی خواهد داد. برخی از تغییرات رابط کاربری، در نسخه‏‌های آزمایشی (بتا) اخیر ویندوز ۱۰ رخ داده‏‌اند و در ماه گذشته عکس‏‌هایی از نوار وظیفه‏‌ی تیره رنگ جدیدی در سطح اینترنت منتشر شد.

همچنین مایکروسافت در حال بهینه‌سازی اپلیکیشن‏‌های ویندوز و نیز جفت و جور شدن ظاهر آن‏ها با طرح‏‌های رنگی جدید است. همچنین اضافه کردن اپلیکیشن جدید Xbox حاکی از برنامه‏‌های بلندپروازانه‏‌ی مایکروسافت برای اخرین نسخه‏‌ی ویندوز ۱۰ است.

شرکت مایکروسافت قصد دارد تا در یک کنفرانس مطبوعاتی که در اول بهمن ماه برگزار خواهد شد، از آخرین تغییرات رابط کاربری و همچنین ارائه‏‌ی نسخه‌‏ای از ویندوز ۱۰ برای تبلت‏‌ها و گوشی‏‌های هوشمند پرده‌برداری کند. به احتمال زیاد این شرکت در این کنفرانس مطبوعاتی درباره‏‌ی مرورگر اسپارتان و حضور آن بر روی گوشی‌‏ها، تبلت‏‌ها و کامپیوترهای شخصی جزئیاتی ارائه خواهد داد.

منبع: فارنت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر