jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۵۲۵۶۵ ۰۵ دی ۱۳۹۳  |  ۱۱:۵۷

جام جم سرا: محققان گامی بلند به سوی تولید دارویی برداشته‌اند که اثرات پیری را به تاخیر انداخته و درعین حال سطح سلامت افراد بزرگسال و مسن را ارتقا می‌بخشد.

بشر در آستانه تولید داروی «ضد پیری»

تولید ترکیبات دارویی موثر بر به تاخیرانداختن فرآیند سالمندی، سابقه‌ای طولانی در علم پزشکی دارد، با این حال در کمتر مواردی پیش آمده که محصول دارویی مورد نظر کارایی لازم را داشته باشد. اکنون محققان متوجه بهبود چشمگیر عملکرد سیستم ایمنی بدن به واسطه به‌کارگیری دارویی شده‌اند که گذرگاه سیگنال‌دهی ژنتیکی را مورد هدف قرار می‌دهد. این گذرگاه ژنتیکی با فرآیند پیری عملکرد سیستم ایمنی بدن در ارتباط است.

به گزارش مهر، بررسی‌های آزمایشگاهی نشان داده که این ترکیب دارویی واکنش سیستم ایمنی بدن به واکسن آنفلوآنزا را نیز تا ۲۰ درصد ارتقا می‌بخشد.

محققانی که روند تولید این دارو را زیر نظر داشته‌اند معتقدند این ترکیب دارویی یکی از بزرگترین دستاوردهای دانش نوین پزشکی به شمار می‌آید. این ترکیب به کلاسی از داروها موسوم به mTOR تعلق دارد که مشخص شده با فرآیند پیری و بیماریهای مرتبط با آن در موشهای آزمایشگاهی و سایر حیوانات مورد آزمایش تقابل خوبی انجام می‌دهد.

محققانی که در فرآیند تولید دارو مذکور در نیویورک حضور داشته‌اند، نتایج آن را در ۲۰۰ فرد ۶۵ سال به بالا طی چند هفته مورد بررسی قرار داده‌اند و معتقدند این نتایج امیدوارکننده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر