jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۲۹۵۴۴ ۱۵ آبان ۱۳۹۳  |  ۰۶:۱۶

تلفن‌های همراه و دیگر گجت‌های امروزی تا زمانی می‌توانند برای کاربران مفید باشند که کاربر بتواند از آنها استفاده کند. استفاده از این دستگاه‌ها نیز زمانی امکان‌پذیر است که دستگاه روشن باشد و باتری آن از شارژ مورد نیاز برای روشن نگهداشتن دستگاه برخوردار باشد.

سیاه و سفید کردن آیفون

تلفن‌های همراه و دیگر گجت‌های امروزی تا زمانی می‌توانند برای کاربران مفید باشند که کاربر بتواند از آنها استفاده کند. استفاده از این دستگاه‌ها نیز زمانی امکان‌پذیر است که دستگاه روشن باشد و باتری آن از شارژ مورد نیاز برای روشن نگهداشتن دستگاه برخوردار باشد.

مهم‌ترین مشکلی که برای کاربران تلفن‌های همراه پیش می‌آید، اتمام شارژ باتری و توانایی نداشتن در برقراری تماس یا استفاده از دیگر امکانات تلفن همراه در شرایط تخلیه کامل شارژ باتری است.

این شرایط (باقی‌ماندن ظرفیت بسیار کم از شارژ باتری) را می‌توان شرایط اضطراری برای تلفن همراه در نظر گرفت و اقدامات اورژانسی مختلفی برای حفظ بقای تلفن همراه در این شرایط وجود دارد! یکی از این اقدامات که در سیستم‌عامل آی.او.اس نسخه 8 گنجانده شده ، سیاه و سفید کردن صفحه‌نمایش است.

اگر آیفون شما هم بیشتر موارد با کمبود شارژ باتری مواجه می‌شود و می‌خواهید ورود به حالت اورژانسی را در دستگاه خود تجربه کنید تا حداکثر زمان استفاده از شارژ باقیمانده در باتری نصیبتان شود از ترفند زیر کمک بگیرید:

1ـ از فهرست برنامه‌ها روی Settings فشار دهید.

2ـ گزینه‌ General را انتخاب کنید

3ـ از میان گزینه‌های موجود، Accessibility را پیدا کنید و روی آن فشار دهید.

4ـ در بخش Vision، گزینه‌ Grayscale را پیدا کرده و با فشار روی کلید مقابل آن، این گزینه را فعال کنید.

5ـ به محض فعال شدن گزینه‌ بالا، نمایش همه چیز در دستگاه شما به‌حالت سیاه و سفید تغییر می‌کند؛ البته این تغییر ممکن است در صفحه‌ تنظیمات مشهود نباشد، زیرا رنگ تصویر زمینه سفید است و دیگر محتوا نیز از رنگ زیادی برخوردار نیستند، اما با فشار کلید Home و بازگشت به صفحه‌ اصلی تلفن همراه خود مشاهده می‌کنید که همه چیز سیاه و سفید شده است.

نکته: جالب است بدانید این تغییر رنگ فقط در نمایش محتوا اعمال می‌شود. به‌عنوان مثال چنانچه شما از صفحه‌ آیفون خود عکس بگیرید، عکس ذخیره شده به‌صورت کاملا رنگی خواهد بود.

6ـ از حالا به بعد مصرف انرژی در آیفون شما بشدت کاهش می‌یابد و برای افزایش ذخیره‌سازی مصرف انرژی می‌توانید از ترفندهای دیگری همچون غیرفعال کردن پارالکس، ارتباطات وایرلس، کاهش نور صفحه‌نمایش و... نیز کمک بگیرید.

توجه: تکرار مراحل بالا و غیرفعال کردن گزینه‌ Grayscale نیز همه‌چیز را به حالت اولیه خود برمی‌گرداند.

ضمیمه کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
باسلام،یه مدته وقتی روی منو ایفون٦ سرچ رو فعال میكنم به جای اومدن صفحه مات همه چی سیاه سفیدو شطرنجی میشه؟ شما میتونین كمك كنین؟؟
۰
۰
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر