jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۲۷۲۹۶ ۲۲ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۸

تصور کنید باتری گوشی هوشمند شما تنها در طی مدت زمان دو دقیقه تا 70 درصد شارژ شود. حالا تصور کنید باتری گوشی هوشمند شما قابلیت کار به مدت 20 سال بدون نیاز به تعویض را داشته باشد. این ها فقط برخی از ویژگی های باتری های لیتیوم یونی جدیدی هستند که در دانشگاه صنعتی Nanyang در حال توسعه هستند

نسل جدید باتری گوشی‌های هوشمند در دو دقیقه 70 درصد شارژ می‌شوند

تصور کنید باتری گوشی هوشمند شما تنها در طی مدت زمان دو دقیقه تا 70 درصد شارژ شود. حالا تصور کنید باتری گوشی هوشمند شما قابلیت کار به مدت 20 سال بدون نیاز به تعویض را داشته باشد. این ها فقط برخی از ویژگی های باتری های لیتیوم یونی جدیدی هستند که در دانشگاه صنعتی Nanyang در حال توسعه هستند.

طی دو سال گذشته شرکت هایی مانند کوالکام فناوری هایی مانند Quick Charge را معرفی کرده اند که گوشی هوشمند کوالکامی شما را 75 درصد سریعتر از حالت معمول شارژ می کند. همچنین شارژرهای ویژه ای مانند توربو شارژر موتورولا که به گوشی های هوشمند جدید ساخت موتورولا تنها با 15 دقیقه شارژ کردن، ماندگاری 8 ساعته باتری را هدیه می دهند نیز معرفی شده اند. در واقع شرکت ها بطور جداگانه در حال تلاش برای بالا بردن ماندگاری شارژ باتری گوشی های هوشمند هستند. برای رهایی از ماندگاری شارژ به اندازه یک روز در گوشی های هوشمند که تقریبا همه ی ما به آن عادت کرده ایم، شرکت ها باید بر خود باتری ها تمرکز کنند و این دقیقا همان کاری است که محققان دانشگاه صنعتی Nanyang مشغول انجام آن هستند.

در این باتری ها بجای استفاده از آنُد گرافیتی از نانو لوله های تیتانیوم دی اُکسید استفاده شده است. این لوله های تیتانیومی کوچک، ارزان قیمت هستند و ساخت آنها نیز ساده است. این ماده به وفور در خاک وجود دارد و معمولا بعنوان یک مکمل غذایی یا ماده ای برای جذب اشعه ی فرابنفش در کرم های ضدآفتاب مورد استفاده قرار می گیرد. تبدیل شکل کروی تیتانیوم دی اُکسید به نانو لوله هایی که نازکی آنها یک هزارم قطر موی انسان است موجب می شود تا واکنش های شیمیایی سریعتر انجام شوند. این باتری ها تنها در طی مدت زمان دو دقیقه تا 70 درصد شارژ می شوند و قابلیت کار به مدت 20 سال بدون نیاز به تعویض را دارند.

باتری های لیتیوم یونی جدید تا سال 2016 برای مصارف تجاری آماده می شوند. طبق پیش بینی ها طی دو سال آینده باتری های لیتیوم یونی تجارت 23.4 میلیارد دلاری خواهند داشت. بدون تردید استفاده شرکت های تولیدکننده گوشی های هوشمند از این باتری ها دلگرمی خوبی برای خریداران خواهد بود.

منبع: زومیت
محسن کریمی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر