jamejamsara
سرا کد خبر: ۷۲۷۲۸۳ ۲۲ مهر ۱۳۹۳  |  ۰۸:۴۲

یک دکترای روان‌شناسی گفت: ساعت آموزشی طولانی می‌تواند دانش‌آموزان دبستانی را خسته کند و تمایل بیش از حد والدین برای استفاده بیش از حد از کلاس‌های مختلف آموزشی، می‌تواند مخرب باشد.

دبستانی‌ها را با کلاس‌های آموزشی مختلف خسته نکنید

دکتر مهرنوش دارینی در گفت‌و‌گو با جام‌جم افزود: البته سطح هوشی و توانایی‌های یادگیری کودکان بسیار متفاوت است و دانش‌آموزی که از توانایی هوشی بالایی برخوردار است، پس از یادگیری مطالب درسی ممکن است بازهم این توانایی را داشته باشد که فعالیت‌های فوق برنامه دیگری را نیز انجام دهد. برای این دانش‌آموزان باتوجه به میزان بهره‌ هوشی و توانایی‌هایی که دارند می‌توان کلاس‌های فوق برنامه ورزشی ـ هنری در نظر گرفت تا عملا بتوانند از توانایی‌های خود بیشتر بهره بگیرند.

وی تاکید کرد: متاسفانه والدین بیشتر به مقایسه فرزندانشان می‌پردازند و انتظار دارند که فرزند آنها نیز مانند دیگر همکلاسی‌هایش باشد، در حالی که کمال‌طلبی افراطی والدین می‌تواند عامل مخربی برای ایجاد فشار بیش از حد روی دانش‌آموز باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
هر بهار عاشق شوید

هر بهار عاشق شوید

‌ من همیشه نوروز را دوست داشته‌ام از بچگی‌ام تا همین حالا. همیشه حسابی خوش گذرانده ام و در کودکی هم بسیار عیدی گرفته ام.

بهار می آید، کرونا می رود

بهار می آید، کرونا می رود

بهار در راه است، مثل هر سال همین موقع. زمستان می رود و بهار می آید. همین گزاره ساده و طبیعی که تکرار هر ساله طبیعت است به ما یادآوری می کند کرونا هم می‌رود و روزهای سلامت گذشته بازمی گردد.

عیدی پایتختی‌ها به مردم

عیدی پایتختی‌ها به مردم

آدم‌ها آرزوی زیادی دارند برای خود و دیگران. در شرایط فعلی جامعه ما و جامعه جهانی آرزوهای شخصی و آرزوهای گروهی در هم گره خورده اند.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر